Kodlama eğitiminin sınıf öğretmenlerine verilmesi ?

Kodla Büyü

samsunlu-17

Site Gezgini
Arkadaşlar bugun genel bir telafi semineri yapıldı ve sınıf ögretmenleri 3 ve 4. Sınıfta kodlama egitimi verilecegini ve bakanlıgın kodlamaya önem verdiklerini söylediler. Peki bu eğitimi sınıf ögretmenleri mi branş bilisim öğretmenleri mi vereceğini sorduğumda kodlama egitimini sınıf ögretmenlerinin verecegini söylediler. Sınıf ogretmenlerine egitim verilerek kodlama dersini vereceklerini ve bu egitimi ucretli bir sekilde bana teklif ettiler ki kabul etmedim. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? 5. Sınıflarda dersimiz kalkarken bu söylenenler gercek mi ?

Ne telafisi aldınız ? Doğru olan kodlama dersini tabiki bilişim öğretmeni vermesi. Madem eğitim vermekle sinifci bu eğitimi verecek düzeye gelecek. Ilkokulda ıngilizce ve din derslerinede sinifci egitim alıp girsin. Ingilizce ve din dersine branş giriyor da kodlama gibi önemli derse branş öğretmeni girmemesi çok saçma geldi. Hayırlısı...

Sınıf öğretmeni de verebilir ancak yetkinliğin ispatlanması gerekir. Bir işte LİYAKAT önemlidir ETİKET değil.
İyi günler.

Sınıf öğretmeni kodlama dersini hizmetiçi eğitim alarak verebiliyorsa
Bilişim Öğretmeni de ingilizce dersini hizmetiçi eğitim alarak verebilir.

Tüm 5 ler ingilizce hazırlığa geçince oluşacak 30 bin ingilizce öğretmeni açığının 15 bin kadarını bilişimle halledebilirler :)
Hem bakanlık kurtulur hem biz, sınıf öğretmeni lise matematik öğretmeni olmuş, bilişimci ingilizceci olacak çok mu???

Sınıf öğretmeni kodlama dersini hizmetiçi eğitim alarak verebiliyorsa
Bilişim Öğretmeni de ingilizce dersini hizmetiçi eğitim alarak verebilir.

Tüm 5 ler ingilizce hazırlığa geçince oluşacak 30 bin ingilizce öğretmeni açığının 15 bin kadarını bilişimle halledebilirler :)
Hem bakanlık kurtulur hem biz, sınıf öğretmeni lise matematik öğretmeni olmuş, bilişimci ingilizceci olacak çok mu???

Keşke... Matematik, Din Kültürü, İngilizce yada böyle yaz yaz zor oluyor diğer tüm branşlara geçebilirim ben, kaç saat hizmet içi eğitim alınacağı önemli değil seve seve alabilirim eğitimi kaç saat olursa olsun. :D:D

Türkiye'de alanı Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinden daha fazla istismar edilen bir başka branş yok tek başına bir okulda norm fazlasına çıksa çıksa bir bilişim öğretmeni çıkar onun laboratuvarı kapatılır. Gereksiz bilgisiz yetersiz görülür... Dersin önemi dillendirilir ama değerlendirilmez..... bir okulda okulla ilgili işler için dersi en çok bölünen öğretmen yine bilişim öğretmenidir.... bilişim dedin mi duracaksın işin "bilmek" öğretmek ya da öğretmen olmak değil..... olmamak olamamak oldurulmamak....

Bir sınıf öğretmeni alacağı hizmetiçi eğitimlerle voltrana bile dönüşebilir... Ama söz konusu bilişim öğretmeni ise...

Telafi eğitimi dediğim; Yeni müfredat eğitimini almayan öğretmenlere her branşın olduğu genel bir toplantı yapıldı. Orada sınıf öğretmenleri bu konuda bahsetti. Okulunda sınıf öğretmeni bulunan varsa sorabilir.

Bence sınıf öğretmeninin vermesinde bir sakınca yok. Hatta faydalı bile görüyorum. Sınıf öğretmenlerine bu eğitim verildikten sonra bu eğitimi verebilirler. Hatta bu eğitimi önceden almalarının ortaokulda hazırbulunuşluk açısından faydalı bile olacağını düşünüyorum. Sonuçta ilkokulda fen derslerine fen öğretmeni türkçe derslerine de türkçe öğretmenleri girmiyor. Bu dersleri de sınıf öğretmenleri veriyor.

Görüş alımı için sunulan öğretim programı taslağında ilkokulda yapılabilecek etkinliklerden bahsediliyordu. Onaylanan öğretim programında ise buna değinilmemiş. 3. ve 4. sınıfta kodlama eğitimi nasıl yapılacak. Hangi kazanımlar olacak hangi ders saatinde olacak. Bunlar ile ilgili bilgisi olan var mı? Taslak programda serbest etkinlik saatlerinde öğretmen becerilerine göre gibi ifadeler vardı? Onaylanan programda böyle bir durum yok.

Laftan ibaret bence, bt sinifi olmadan ilkokula kodlama dersi hayal bence. ET ile bile ortaokulda sorun iken...

ben sınıf öğretmeniyim bilgim yok. zaten çok saçma bir uygulama daha sıradan sekilde bilgisayar kullanamayan sınıfcılar var.

şu da var böyle bir uygulama yapılır mı ? bu ülkede her şey olabalir.

Ben bir sınıf öğretmeni olarak bu uygulamanın sağlıklı sonuç vereceğine inanmıyorum. Bu eğitim kesinlikle bilişim öğretmenleri tarafından verilmeli. Daha bilgisayarına wifi şifresini giremeyen bir sınıf öğretmeni kodlama eğitimini nasıl verecek. Her gün yazıcı kurmaktan, müdürün-müdür yardımcısının dyssine giriş yapmaktan, haftada 2-3 bilgisayara format atmaktan, wifi şifresi girmekten hatta ve hatta flasha dosya atmaktan bıktım usandım. Bu sınıf öğretmenleri mi kodlama eğitimi verecek???

Mesele şu ki verilir onca değişiklikten sonra neden hayret ediyorsunuz ki?Ha ben verir miyim vallahi de kralını veririm yazılım mühendisliği dersi de okudum bu o kadar da önemli değil ama veririm.Bundan 13 sene önce web tasarım derrsi de veriyordum çoğu okulda pc öğretmeni paintde resim çizdirirken...Ama bilişim öğretmenleri adına üzülüyorum mesleğiniz gözden düştü.Facebookta bir öğretmen köyde öğrencilerine enstrüman çalmasını öğretiyormuş herkes beğeniyor alkışlıyor.Ben üzüldüm bu habere.Bize telefon yazılımı yapacak s-400 füze kodlarını çözecek siber saldırı olduğunda bunu yapana o ülkenin FİŞİNİ çekecek cengaver bilişimci çocuklar lazım.Bu arada nacizane köyde sınıf öğretmeniyim.

Ne olur meraklı sınıf öğretmenlerine verilebilir yada programlama kursları açılıp isteyenler davet edilebilir.Bir ara cisco kursu açıldı herkes endüstri meslekten teknik öğretmen ben de köyden sınıfçı.Ben de kursu başarıyla tamamladım yüksek lisansda bilişim ağları dersinden 100 aldım hatta işi ileri götürdüm siber güvenlik uzmanı oldum.Ama sizin adınıza mutlu değilim bilişim öğrt. dostlarım:)

Bilişim öğretmenleri paintte resim cizdirirken ben aya çıkıyorum cümlesi ile neyi amaçladınız biraz açar misiniz buzkirici hocam

Arkadaşlar ya ilkokul çocuğundan bahsediyoruz. Ben şuan matematik dersini de fen i de beden eğitimi dersini de ihtiyaç olma durumunda üniversitesini bitirmiş hocadan daha iyi anlatabilirim. Çünkü çok gayretli özverili bi öğretmenim. Benim dersimi de pek ala bi sınıf öğretmeni minicik bi çocuğa verebilir. Ama etik değil. Benim hakkım hep yenen taraf oluyorım. Bölümümü sevmiyorum. Bana eğitim de vermeyin, ben matematik öğretmeni olmak istiyorum. Bir müfettiş gelip dersime beni dinlesin matematikçi den daha iyi anlatacağıma da Eminim. Matematiği dahi Anlatmazsam öğretmen değilim.. demek istediğim şu... yeter hakkımızı yemeyin artık

Tabi hakan bey.Vaktiyle ya 13 yada 15 sene önce filandı o zaman ya word menülerini yada paintte resim çizdiren hocalarımız vardı ben de il milli eğitime 1 km mesafede çalışıyordum baktım her çocukta makine var web tasarım öğretmiştim.Ben aya filan çıkmıyorum yada çıkmadım sadece web tasarım öğrettim.Bazıları bilişim bölümüne yada mühendisliğe gitmişler.Bir zamanlar efsane sınıfçı bilişimci olarak görev yapmıştım.Genç zamanlarım aklıma geldi.Şimdi de autodesk takılıyoruz.Tek amaçladığım şubatta doktoradan devam etmek olacak...

Zamanında çevre ve insan dersine coğrafya, sağlık dersine biyoloji ,milli güvenlik dersine okul müdürü girmiş olan beni şaşırtmayan eylemdir.

Arkadaşlar ya ilkokul çocuğundan bahsediyoruz. Ben şuan matematik dersini de fen i de beden eğitimi dersini de ihtiyaç olma durumunda üniversitesini bitirmiş hocadan daha iyi anlatabilirim. Çünkü çok gayretli özverili bi öğretmenim. Benim dersimi de pek ala bi sınıf öğretmeni minicik bi çocuğa verebilir. Ama etik değil. Benim hakkım hep yenen taraf oluyorım. Bölümümü sevmiyorum. Bana eğitim de vermeyin, ben matematik öğretmeni olmak istiyorum. Bir müfettiş gelip dersime beni dinlesin matematikçi den daha iyi anlatacağıma da Eminim. Matematiği dahi Anlatmazsam öğretmen değilim.. demek istediğim şu... yeter hakkımızı yemeyin artık
Sonuna kadar destek

Buzkırıcı hocam iyi güzel ama neden bize kendini anlatıp ego kasıyorsun? Elbette 200 bin sınıf öğretmeni içerisinde 1/1000 oranında senin gibi mükemmel bilişim uzmanı ögretmenler vardır ama bu ne anlam ifade eder ki? Zamanında ilköğretim iken bizler formatördük sınıf öğretmenleri ile çalıştık ve sınıf ögretmenlerinin ne kadar bilişime yatkın oldugunu biliyoruz. Senin gibi doktora seviyesinde bilişim bilen sınıf öğretmeni sayısı ile fare tutmayı bilmeyen sınıf öğretmeni sayısını bir mukayese etmeni öneririm.

Sınıf Öğretmeni matematik mi anlatsın, okuma mi öğretsin, müzik dersinde ilgaz Anadolunun sen yüce bir dağısın şarkısını mi öğretsin, resim mi çizdirsin, sosyal fen vs çabası...

Bu adamlara yazık değil mi şimdi hiç bilmedikleri bir deryaya kayıkla salmanın ne gereği var? Herkes kendi işini yapmalı.

Kodlama dersi konulacak ise bu dersi verecek öğretmenler bellidir. Yok bu dersi koymuyorum dersin olur biter.

5 ler ingilizce hazırlık sınıfı yapilcaksa 5 lerden dolayi norm fazlası olacak Bilişimcileri İlkokula kaydırıp biraz daha bilişimci ataması yaparsın olur biter. Hem ilkokullarda faz 3 ile birlikte doğacak btr açığına çözüm bulunmuş olunur.

Bakanlık ne isterse yapsın, benim yönetimden bir ümidim kalmadı. Kaldı ki kolejler full çekiyor. Hak yene yene ilerde bu gerilimler birikerek bir kelebek etkisi yapacaktır.

Hakan hocam ego sorunum yok elime aldığım işi beceririm.Bu isterse yazılım olsun endustri meslekte bile ders anlatırım.Benim ego değil doktora sorunum var.Hatta bir teknik lisede katı modelleme kürsü bile vermeyi düşünüyorum

Temel matematik dersini veren sınıf öğretmeni, iyi bir eğitim ile bilişim dersinide verebilir, memlekete bu işi öğreteceksek önce öğretmenlerden başlamalı, sınıf öğretmeninin hakkıyla bilişim dersini veren memleket uçar hakkaten

marsta kurulacak koloni için de yakında bakanlık bizleri önerir demedi demeyin (!)

Geri