Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Kodlama furyası...

Konu, 'Eğitsel Programlar' kısmında seyduna tarafından paylaşıldı.


Etiketler:

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

 1. H_M

  H_M Seçkin Üye Seçkin Üye

  Kayıt:
  4 Ağustos 2013
  Mesajlar:
  978
  Beğeni:
  45
  Öncelikle "2 yaşımdaki kızım için evde kodlama adına ne yapabilirim sizler evde neler yapıyorsunuz" konusunu açan benim ve iyiki açmışım çok güzel etkinlikler, materyaller öğrendim değerli zümrelerimden.
  Hı böyle bir konu açan kişi ya da bu konuda etkinlik yapan bireyler için çocuklarına evde sadece kodlama yaptırıyor muamelesi yapılamaz. Ben evde çocuğuma sofrayı toplarken yardım etmesini de sağlıyorum ayakkabısını kendisinin giymesini de destekliyorum(2 yaşında), ne kadar yorgun olsam da onunla oyunlar da oynuyorum. Yani elimden geldiğince her açıdan onun gelişimine destek olmayı amaçlayan bir anneyim. Bu konuda vicdanım o kadar rahat ki.. Neden ? çünkü araştırıyorum ve öğrendiğim ve bana mantıklı gelenleri uyguluyorum. Bir BT Öğretmeni olarak da çocuğuma kodlama alanında neler verebilirim adına birşeyleri merak etmek kadar doğal ne olabilir onu da bilmiyorum. Yani bakıyorum mesela müzikçi bir ebeveyn hemen çocuğunun eline müzik aleti verir ki başarılı oluyorlar da gördüğüm kadarıyla. E benimm de branşım bu tabii ki de kodlama nasıl öğretirim diye düşünücem...
  Garip ve üzücü olan da şu geliyor bana; biz zaten yeteri kadar gerideyiz geride kaldık yani bu bir gerçek. Hala kodlama gerekli mi değil mi onu tartışaduralım biz. En başta yapılması gereken birşeyler yapmış ülkeleri takip edip aaa böyle birşey varmış diyip araştırıp analizini yapıp sistemin içine entegre etmek. Daha da garip ve komik olan biz öğretmenler birşeylerin farkındayız ama meb bu konuda geç kalmakta ısrarcı. Bu gerçekten üzücü. Evet tüm sınıflar akıllı tahtayla doldu ve eğitim-öğretim kalitesi fırladı gerçekten.
  Aslında yazılacak konuşulacak o kadaaar çok şey var ki..
  Neyse çocuğunu milli değerlerine bağlı, vatanını ülkesini seven, ahlaklı, ve bir o kadar da her yönden gelişimine destek olarak çalışarak büyüten bir anneyim. Ve bunları moda! olduğu için değil inandığım için yapıyorum.
   
  aransayes ve erkna bunu beğendi.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal