Kodlamanisa - Manisa Valiliğinden Örnek Proje

Kodla Büyü
canı gönülden tebrik ediyorum hocam inanılmaz muazzam bir başarı tabii sizi destekleyenleri de tebrik etmek lazım. İnş tüm ülkeye yayılıp okullarda kodlama dersi olur ve dersimize gereken önem gösterilir :alkis: :alkis: :alkis:

sadece tüketici olan beyinlerin artık üretebilir hale gelmesi adına sevindirici. yayılması dlieğiyle başarılar dilerim. emeğinize sağlık. :alkis:

Proje Manisa'daki 160 Bilişim Teknolojileri öğretmeninin görüş önerileri alınarak yapılmış tabandan yükselmiştir. 2 kişinin karar verip yapın dediği bir proje değildir. Tabi bu arada siz ne kadar görüş verirseniz verin destek yoksa olmuyor. Manisa Valisi Sayın Erdoğan BEKTAŞ'ın, Vali Yardımcımız Dr. Muhammet KIRILMAZ'ın destekleriyle proje bu aşamaya getirilmiştir. Kodlamanisa Projesinde 299 BT dersine giren öğretmen(130 u diğer branş), 17 ilçe şube müdürü, 1 il milli eğitim şube müdürü, 17 kaymakam, 1 vali yardımcısı ve valimiz aktif olarak görev almaktadır.
İnşallah temennimiz projenin diğer illere yayılması ve YEĞİTEK -MEB in bu anlamda yapılmış örneklere bakarak Kodlama dersi müfredatı geliştirmesi hatta en önemlisi seçmeli değil zorunlu ders olarak getirilmesidir.

İyi dilekleriniz için Teşekkür ederiz.

Tabandan tavana uyum olduğunda, görüşlere değer verildiğinde böyle mükemmel çalışmalar çıkabiliyormuş.. İnşallah yerelden genele yayılan milli bir proje olur.. Elinize emeğinize sağlık... :alkis:

Arkadaşlar Sayın Valimizin desteği bizler için son yılların en büyük desteği. Projemiz çok güzel ilerliyor. Kodlama dersinin kesinlikle gelmesi gerekmektedir. İnşallah bütün illerimizde, geleceğimiz gençlerimiz için üretken nesil olabilmeleri için el birliğiyle çalışma imkanı bulunabilir.

Yerelden Genele doğru gelen bir süreç gibi duruyor. Hadi hayırlısı.

tebrikler... :alkis: :alkis: :alkis:
keşke ülkemizdeki tüm yöneticiler bu duyarlılıkta olsa...

öncelikle tebrikler..

kodlama dersi için bazı düzenlemeler gerekiyor bence..özellikle liselerde..birincisi bilgisayar odaları şart, ikincisi derse istekli ve yetenekli öğrenciler katılmalı.yani bi bakıma okulda her sene seçilen öğrencilerle yıl sonuna kadar dersler projeler yapılmalı.. yoksa şimdiki gibi 35 kişilik tüm sınıflara haftada 4 saat ders boşa kürek çekmek olacaktır..kodlama dersi 30-35 kişi ile yapılamaz hele sınıf ortamında hiç yapılamaz..bilgi iletişim teknolojileri dersinde sınıfın yarısı uyuyor yarısı telefonla ugraşma peşindeyken kodlama dersini düşünemiyorum..Seçme öğrencilerle okullarda oluşturulmuş 10 kişilik bilg odaları şart..şahsi fikrim..inşallah seneye burada dert yanmayız alt yapısı hazırlanmadan ders konuldu vs diye..

Tebrikler. 10 numara 5 yıldız bir proje olmuş. İnşallah devamını gelir, sürdürülebilir bir proje olur.

Destekleriniz için teşekkür ederiz. Umarım projemiz dediğiniz gibi bir an önce genelleşir.

Kodla(ma)nisa ile Manisa'da 37717 öğrenci Kodlama ile tanıştı.

Birinci dönem açılamayan destekleme yetiştirme kurslarına talep arttı..

Gelecek yıl 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin dersi seçme oranlarının da artacağı düşünülüyor...

Kodla(Ma)nisa ile velilerimiz de bilinçleniyor...

Ekli dosyalar

• hedef kitle.PNG
    hedef kitle.PNG
    49.4 KB · Görüntüleme: 664
Artık Manisa'da Velilerimiz, idarecilerimiz, öğretmen arkadaşlarımız Bilişim Teknolojileri Derslerinin önemini anlıyor, gerekliliğini savunuyor..

Kendi Çocuklarının bu konuda eğitim alması için çaba sarfediyor...

Manisaya 30km uzaklıkta bir köy söyle hocam tayin isteyeceğim.Tebrik ediyorum sizi ve ekibinizi.

Milli Eğitim bakanlığı kodlama dersini tebliğler dergisinde yayınladı. Buna göre kodlama dersi ilkokullarda da zorunlu olacak.

MEB Tebliğler Dergisi Mart 2016 sayısına aldığı ders için Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı dergide yer alan maddesinde Özel Tarabya Anasınıfı ve İlkokulunun uygulayacağı müfredatında ilkokulda 2016-2017 eğitim yılında ilkokulda Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersinin okutulabileceğine karar verildi..

Devlet Okullarında da Zorunlu OlacakDevlet okulları içinde Mayıs ayında ilkokullarda 2 saat, Ortaokul ve Liselerde 4 saat kodlama dersinin müfredata gireceği tahmin ediliyor. Tebliğler dergisini mart sayısında 191. sayfasında Nabi Avcı imzalı talim ve terbiye kurulu kararında özel okulda ilkokullarda kodlama dersinin okutulacağı karara bağladı.
Tebliğler dergisinde gerçekten var mı?

Okullardaki en büyük sorunumuz olan Bilişim Teknolojiler Sınıfı eksiklikleri çeşitli yollarla giderilmeye çalışılıyor. Bazı ilçelerde Kaymakamlıklar okullara BTS kuruyor.
İl Genelinde BTS olmayan okul sayısı oldukça azaldı. onlarında eksikliklerinin giderilmesi için Kaymakamlıklar, İlçe Milli Eğitim müdürlükleri gerekli çalışmaları yapıyor.

Okullarda İzlediğimiz yol haritası ise şöyle:

Ekli dosyalar

• okul.png
    okul.png
    266.4 KB · Görüntüleme: 654
Manisa/Sarıgöl Atatürk Ortaokulu
Kodla(ma)nisa ile öğrencilerimiz eğlenerek öğreniyor.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    36.6 KB · Görüntüleme: 650
  • 4.jpg
    4.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 650
  • 2.jpg
    2.jpg
    54.6 KB · Görüntüleme: 650
  • 3.jpg
    3.jpg
    89 KB · Görüntüleme: 650
Helal olsun sizlere arkadşlar
Projede çok sevdiğim Şube Müdürü Bayram IŞIK'ın var olması yeter zaten.
İlk duyduğumda bu işi güzel sonuçlar cıkaracağından emindim, daha güzel sonuçlar bekliyoruz...

projenin içindeyiz burada belkide bu proje sayesinde bilişim teknolojileri öğretmenlerinin hakettiği değer verilmeye başlandı.. Projenin vali bey tarafından doğrudan takip edilmesi işin ciddiyetini artırıyor..
yarın ilçemizde kodlama atölyemizin açılışı var heyacanlıyız :)

Ellerinize sağlık. Çok güzel bir çalışma başarılarınızın devamını dilerim. Arif Gürbüz ORDULU

agordulu' Alıntı:
Ellerinize sağlık. Çok güzel bir çalışma başarılarınızın devamını dilerim. Arif Gürbüz ORDULU
Teşekkür ederiz Arif hocam. Bilişime gönül vermiş sizler gibi değerli hocalarımızın desteği çok önemli.

Çalışma; 5 ve 6. sınıflarda zorunlu, 7 ve 8. sınıflarda seçmeli ders olarak okutulan “bilişim teknolojileri ve yazılım dersi”nin içeriğinin güncellenmesini kapsıyor. Haber metni kodlama dersi için güzel günlerin daha da güzelleşeceğinin habercisi.

Ankara'da emek veren değerli üniversite hocalarımız ve bilişimci arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz.

http://yegitek.meb.gov.tr/www/kodlama-e ... icerik/583

Geri