Kombi önerisi olan varmı

Kodla Büyü
Kombi elektriksiz çalışmıyor tabii ki, ama çok ta olmaz tüketiği elektrik tabii ki
Doğalgaz’ın kaç geleceği bina yalıtımı dışında evin cephesi, altta ve üstteki dairelerin ısınma durumu, Kombi’yi kaç derecede çalıştırdığınız vs etki eder
Ayrıca doğalgaz fiyatları da her yerde aynı değil

Dogalgaz faturası aynı apartman içinde bile değişir. Geçen seneye göre zam yedi yüzde 40 civarı. Kasım 180 aralık 300 küsür ocak 470 tl ödedim. Evin cephesi eskiliği kacıncı kat oldugu bile etkiler. Tam yoğuşmalı bir kombi öneririm Buderus viesmann vailant bosh iyi markalar.Elektrik 100 120 gelirken kombi ile 130 150tl arası geliyor bu aralar.

Dogalgaz faturası aynı apartman içinde bile değişir. Geçen seneye göre zam yedi yüzde 40 civarı. Kasım 180 aralık 300 küsür ocak 470 tl ödedim. Evin cephesi eskiliği kacıncı kat oldugu bile etkiler. Tam yoğuşmalı bir kombi öneririm Buderus viesmann vailant bosh iyi markalar.Elektrik 100 120 gelirken kombi ile 130 150tl arası geliyor bu aralar.
günde kaç saat çalışıyor hocam

Bizim ev 40 yıllık bina yalıtım yok ara kat günde 12 saat çalışacak en az 4 oda yanacak ne kadar gelir

Hocam biz binamızın tam ortasındayız, alttan üstten yanıyor diğer komşuların, modülasyonlu oda termostati ve salon hariç 5 odanın peteginde termostatik vana kullanıyoruz. Oda termostati hafta içi 08-16 saatleri arasında 22, 16-08 arası 25 derece ayarlı, haftasonu full 25.
Aralık ayında 380, Ocak ayında 360 geldi fatura. Banyo, wc, mutfak sıcak su ve ocak kullanımı dahil.

Binamizin dış cephe yalıtımı mevcut, ayrıca arka odalarımız güney cephe güneş alıyor.
Sizin durumunuz için pek çok durum söz konusu, iyi düşünüp hesaplama yapmanız lazım
Elektrikten doğalgaza geçince aradaki fark ne kadar olur, 15bin TL demişsiniz kombi, kurulum, tesisat vs için, ne kadar sürede kendini amorti eder vereceğiniz ücret

günde kaç saat çalışıyor hocam

Bizim ev 40 yıllık bina yalıtım yok ara kat günde 12 saat çalışacak en az 4 oda yanacak ne kadar gelir
hiç kapatmadım ki kasım ayından beri en düşük 30 a alıyorum oyle devam ediyor. Yaşadıgınız il akdeniz iklimi ise girmeyin elektirikle ısınacagınz bir sehırdesiniz sanırım 15 bin tesisat vs masraflı. Alt üst komşunuz ne ile ısınıyor ayrıca oda onemli . Adana mersin antalya gibi şehirlerse gerek yok bence klima ufo iyidir. Karasal bölge ise dogalgaz konforlu ayrıca sıcak su ve ocagı da unutmayın.300 350 bandı gelir ortlama 12 saat yakarsanız oda sıcaklıgı 20 derece olursa tabi .22 23 derece için fazla odersiniz. sayactan metreküp hesabı yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kombinin Mercedes i vaillant tır
Yeni byderuslar manisada üretilen yerli ürün. Fiyatları baymaktan bile ucuz

Simdi 756 lira elektrik faturasi geldi
1 klima 4 ufo ocak ve sicak su dahil

Kombi olursa ne gelir acaba kiyaslarmisiniz arkadaslar

buderus u bosh satın aldı yani ikiside aynı.

viessmann tavsiye ederim.

dünyada pompa kontrol kartını üreten birkaç firma var hepside üretim yapıp ssatıyor deniliyor.
daiken dünya klima devlerinden olan firma da çıkarmış inceleme fırsatı bulamadım.

hocam dogalgaz 15000 tl. 10 saat çalıştığında yaklasık olarak herşey dahil 800 geliyor. biz klima ufo ile yaptığımızda 850 geliyor

Hocam ekim ayında çok araştırdım ve Buderus GB062 aldım. Birazcık pahalıydı ama uzun vadede düşünmek lazım. Ekonomik olduğunu düşünüyorum sarfiyat açısından.

Hocam ben de izmirdeyim. Oturdugum ev eski ama güneşi iyi alıyor ve mantolanmis bina. Buna ragmen kombi avantajli.
yaktigim kadar oduyorum. Bir onceki kaldigim evde komurlu merkezi sistem vardi. Ondan daha temiz ve daha ucuZ. Her saat sicak su var. Kablosuz termostatla evi istedigim sicakliga ayarlayabiliyorum. istedigim odanin petegini kapatabiliyorum. Ayrica evin fiyatına da deger katiyor

Dogalgaz ile yapilanlari elektriklede yapiyorsun. Termosifon ile 24 saat sicak su klima ve ufolarla ev isiniyor. Elektrikli ocak ve tup ile yemeklerin pisiyor. Tum bunlar kisin 800 tl. Kombi icin 15000 tl vereceksin. Ayni zsnanda calistiginda 700 tl fatura geliyor. Simdi nasil bir avantaj var

Dogalgaz ile yapilanlari elektriklede yapiyorsun. Termosifon ile 24 saat sicak su klima ve ufolarla ev isiniyor. Elektrikli ocak ve tup ile yemeklerin pisiyor. Tum bunlar kisin 800 tl. Kombi icin 15000 tl vereceksin. Ayni zsnanda calistiginda 700 tl fatura geliyor. Simdi nasil bir avantaj var
Klima sadece bulunduğu ortami ısıtıyor. Klimayi kapatinca etkisini kisa surede kaybeder. Her odaya, koridora ve banyoya klima koymak mumkun degil.
Evi satarken veya kiraya verirken dogalgaz büyük bir artıdır.
Ayrıca bize 400 tl üstü fatura hiç gelmedi.
Sizin tercihinizdir.

Bir odada klima var diger dort odada ufo var. Hepsi ortalama 10 saat calisiyor. Kombi 10 saat calistiginda 700 tl fatura geliyor. Bize de 800 geliyor. Kiraya verirken kombi sistemini kiraciya devretmek ne kadar anlamli olur.

Geri