Konica Minolta 363 ağdan yazdırma???

Kodla Büyü

erencan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
yazıcımızın bir şifresi var
ben ağdaki bir pc den bu yazıcıdan çıktı alabilmesini istiyorum
kablolamalar falan herşey normal
daha doğrusu servis gelip kurulum yaptı 1-2 tane pc ye ağ yazıcısını kurmuş ancak ben başka bir pc ye nasıl tanıtıp çıktı alabilecem
bilgisi olan varsa ve pylaşırsa çok sevinirim

yanında gelen kurulum cd si mevcut hocam tanıtabılırsınız oonunla istediğiniz bilgisayara

ister cd ile kur istersen yazıcının yönetici ayarlarından sabit ip verip ağdan ip ile bağlan

teşekkürler arkadaşlar
uğraşırken buldum
ağdan ağ yazıcısı olarak ekliyor ve cd yada netten edindiğin inf dosyası ile tanıtıyorsun
ardından yazıcı sağ tık yazdırma tercihleri --> Basic sekmesi-->sağ tarafta account butonu-->yazıcının şifresini gir
işlem tamam
artık o pc tekrar o şifreyi girmeden çıktı alabilir
tarama olayı farklı
onun için cihazda oturum açıyorsun falan

Biraz geç oldu ancak bu sorun benim de başıma gelmişti.

Yazıcı servisinden öğrendim sonra.

Öncelikle yazıcını IP'sini öğreniyoruz.

Sonra XP için
>Yazıcılar ve Fakslar
>Yazıcı ekle
>Bu bilgisayara bağlı yerel yazıcı
>Yeni Bağlanti noktası oluştur
>Standart TCP/IP port
>Yazıcı adına: IP numarasını girip
>Sürücüsü ile tanıtıyoruz.
Artık yazıcı açık olduğu ve kablolamada sorun olmadığı sürece ağ yazıcımızı kullanabiliriz.

Kolay gelsin.

Arkadaşlar bu yönetici şifresi nedir yazıcının?Hepsinin aynı mı oluyor.Bizdeki konica minolton 363.Drierı kurdum ama yazdıramadım bür türlü

yönetici şifresi 123456789 olması lazım. ağda görünmesi için ben yazıcının ağ ayarları ekranına girip sabit ip vermiştim. denediniz mi bu yöntemi?

Ağ ayarları ekranı diye bir yeri bulamadım ki?Yönetici şifresini girince açılıyorsa bilemem tabi

arkadaşlar alakasız olacak ama bu makinenin tarayıcı ayarlarını yapanlar varsa, yardımcı olabilirler mi? En baştan yapılması gerekenler nelerdir?

Arkadaşlar bu yazıcıyı usb den de bağlayan yok mu?Usb takılı driver kurulu.Yazıcı aygtlar ve yazıcılar kısmında da görünüyor ama çıktı alamıyorum?

Bilgisayardan dökümanı yazdır dediğimde,yazıcıda küçük bir simge beliriyor,sonra yazıcı bipliyor ama yazıdrmıyor

Sorunu servisi çağırark halettik.yönetici şifresini değiştirmişler.Bir yerden girip şifreyi tekrar ayarlayabiliyorsun..

arkadaşlar yazıcı şifresi 12345678 Ağa bağlamak cihaz ayarlarına girip dhcp kapatmak gerekiyor. yoksa her seferinde farklı ip alıyor. cihazın üzerinde görünen 192.168...... ip numarası sabit kalmıyor.
FAYDA---YÖNETİCİ AYARLARI---ŞİFRE GİR----AĞ AYARLARI---TCIP AYARLARI---IPV4 AYARLARI---OTAMATİK GİRDİ---DHCP AYARLARI---KAPALI KONUMA GETİR CİHAZIN FİŞİNİ ÇEK TEKRAR TAK YAZICI EKLEDEN AĞDAN ARAT DİREK BULUR.

kurulum sitisine gerek yok ipsini öğren bilgisayardan ağ yazıcı ekle de ip yi gir tanıyacaktır

İleride sorun yaşamak istemiyorsanız Modemin DHCP ayarına dikkat etmenizi tavsiye ederim.
DHCP IP numaralarının başlangıcı 192.168.1.2 olsun.
Siz fotokopi makinesine sabit ip olarak 192.168.1.3 verdiniz diyelim.
Fotokopi makinesinin kapalı olduğu bir gün.
Modeme ilk bağlantı kuran cihaz otomatik ip almaya ayarlanmışsa
192.168.1.3 ü alacaktır. Daha sonra fotokopi makinesini açtığınızda çıktı almada sıkıntı yaşayacaksınızdır.

Ağda yazıcı görünüyor. Sürücüsünü yükledim. Her şey normal görünüyor. Yazdır dediğimde hiç bir uyarı vermiyor ama yazdıramıyorum. sorun ne olabilir.

bu yazıcı beni de çıldırttı. forumda yazılı herşeyi denedim ama çıktı alamıyorum.
yazıcıyı ağ üzerinden tanıttım. dhcp yi kapattım. ipsini kendim 192.168.2.10 şeklinde verdim fakat çıktı vermiyor.

ayrıca modemin arayüzünden baktığımda ağdaki diğer cihazları görüyor fakat 2.10 adresli yazıcıyı görmüyor. aklına çare gelen varsa yazabilir mi?

Geri