KONİCA MİNOLTA BİZ HUB TARAYICI SORUNU

Kodla Büyü

delly

Site Gezgini
Arkadaşlar meb'in dağıttığı konica yazıcıyı ağdan kurdum bütün bağlı pc ler görüyor ve düzgün şekilde çalışıyor. Fakat bu yazıcının tarayıcısını bir türlü kuramadım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

hocam kolay gelsin.
tarama ayarını yapmak için birkaç aşama gerekiyor. (makinaya ve pc ye statik ip vermek, ftp utility indirip kurmak ve ayarları yapmak...)
ben de gelen servisten öğrendim.
yarın öğleden sonra okula gittiğimde resimli düzgün bişey hazırlayıp paylaşırım.
okulda bi aksiyon olmazsa :)

tevfikdemir02' Alıntı:
hocam kolay gelsin.
tarama ayarını yapmak için birkaç aşama gerekiyor. (makinaya ve pc ye statik ip vermek, ftp utility indirip kurmak ve ayarları yapmak...)
yarın öğleden sonra okula gittiğimde resimli düzgün bişey hazırlayıp paylaşırım.
hiç birine gerek yok sadece driverlerı düzgünce tanıt yeter. Sonrada makinayı direk internete bağla. ve ağdan yazıcı bul ile yazıcıyı ekle bilgisayarlara.

arkadaşlar ben bu ip verme işini pek anlamadım, normal yazıcı driverini internetten indirdim setup tıkladım, yazıcıyı otomatik kurdu ip kendi verdi ağdaki bütün bilgisayarlarda yazdırıyor bunda sıkıntım yok. Şimdi bu tarayıcıyı kurmak için bayağı zor gözüküyor bunun kurulumunu bilen bir arkadaş resimli yapıştırarark ya da camastadio kaydetici çekip paylaşabilir mi? Bıktım artık bu fatih projesinden de eksikleri bitmiyor :(

mobile' Alıntı:
tevfikdemir02' Alıntı:
hocam kolay gelsin.
hiç birine gerek yok sadece driverlerı düzgünce tanıt yeter. Sonrada makinayı direk internete bağla. ve ağdan yazıcı bul ile yazıcıyı ekle bilgisayarlara.
hocam öyle denedik o şekilde sadece çıktı alabilirsin.

taranan belgelerin atılacağı pc yi alete tanıtman gerekiyor. konicanın paneldeki TARAMA butonuna basarsan tanıtılmış pc var mı görürsün. tanıtılmışsa oradaki ip adresini pc elle girip sabitleyeceksin.. konicadaki ayarı servis yapmıştı bizde.

pc yede golden ftp gibi bir program kurup belgelerin koyulacağı bir klasör oluşturup konicanın ip sin göre ayar yapılıyor...

bu şekilde tarama olmuyor mu tevfik hocam ? Benim anlamadığım yazıcısını kurarken ip kendi atıyor tarayıcı kurarkende kendisi bulmuyor mu ip otomatik olarak, kullanma kılavuzunda da bir şey yazmıyor :

delly hocam taramayı yapması için statik ip ye sahip bir bilgisayara oluşturduğunuz klasörü yazıcıya göstermeniz gerekiyor. diğer türlü tarama işini yapıyor yine ama gideceği yer gösterilmediği için hiçbir yere kayıt edilmiyor.
yukarda verilen linkte her adım teker teker anlatılmış. bu adımları uygulayınca istediğiniz bilgisayarda taramayı görebilirsiniz.
bunun haricinde makinanın ayarlarından usb girişini aktif hale getirip taranan dosyaları makinanın üzerindeki usb girişinden flash diske alabilirsiniz.

tevfik hocam, o word dosyasında hazırlanan tarayıcı özelliklerini ayarladım ben klasörüde paylaştırdım. Benim sorunum şu ben taratacağım kitabı yırttım yazıcının üst tarafına koydum sonra fax-scan tuşuna basıp oradan menüye giriyorum başlat diyorum ama tarama çalışmıyor. Kitabı koyduktan sonra tarama yaptırmak için farklı ayarlar mı yapıcaz tekrardan ? :++: Birde usb girişini aktif hale getirip taranan dosyaları makinanın üzerindeki usb girişinden alabilirsiniz demişsiniz bunu da nasıl yapabiliriz ?

tarama olayı taramaya sonra başlata basınca çalışması lazım. kayıt edecek yeri olmasa bile. en azından bizde öyle oluyordu. usb için yine ayarlara girip ordan usb yi aktif etmek gerekiyor. hafta içi resimli olarak eklerim buraya.

Geri