Konuşarak Metin Kaydetme

Kodla Büyü

teknkogretmen

Aktif Üye
Hocalarım merhabalar.
Elimde çok uzun bir toplantı tutanağı var ve bunu wordde yazmam gerekiyor. Bilgisayarlar için sesimizi metin olarak kaydedebilecek bir program var mı, biliyor musunuz?

Bu toplantı tutanaklarını bizim memurlar yazıyor, neden toplantı tutanaklarını öğretmenler yazıyor anlamış değilim.

akıllı cep telefonunuz varsa not defterini açın mikrofon a tıklayın ve konuşarak metni not defterine ekleyin sonra mail olarak mail adresinize gönderin gerisi kopyala yapıştır

bilalca' Alıntı:
Bu toplantı tutanaklarını bizim memurlar yazıyor, neden toplantı tutanaklarını öğretmenler yazıyor anlamış değilim.

Ben de anlamış değilim evet. İlk atandığımda, Hocam Bilgisayar Öğretmenimiz yazıyor, dediler. O günden beri üstüme kaldı. Zaten bizim okulda memurlar öğretmenden daha kıymetli :(

bilbil1920' Alıntı:
akıllı cep telefonunuz varsa not defterini açın mikrofon a tıklayın ve konuşarak metni not defterine ekleyin sonra mail olarak mail adresinize gönderin gerisi kopyala yapıştır

Bu da iyi bir fikirmiş. Hemen deniyorum teşekkürler.

bilbil1920' Alıntı:
Bende iphone 4 var ancak not defterini açıp yeni nota tıkladım. Sadece klavye tusları geldi.
Siz bu yöntemi biraz daha acar mısınız

cyln' Alıntı:
bilbil1920' Alıntı:
Bende iphone 4 var ancak not defterini açıp yeni nota tıkladım. Sadece klavye tusları geldi.
Siz bu yöntemi biraz daha acar mısınız

evernote da var mesela.. + simgesine tıkladığınızda konuşmadan metne seçeneği var hocam

Bir arkadaşın telefonunda klavye eklentisi olarak gördüm
Çok başarılı bir android ekl e ntisi yada program
Nr olabilir? Bilen varmı?

COBOL' Alıntı:
Arkadaşlar android için yukarda bahsettiğim klavye eklentisinden haberi olan varmı?
Sanal Klavye de en altta sanırım sol tarafa microfon simgesi şeklinde yerleşen bir eklenti.
SiZCE NE OLABİLİR?

hocam bahsettiğiniz muhtelen Google voice yazma tuşudur (mikrofon simgesi), o da klavye ayarlarından etkinleştirdiğinizde açılıyor, lakin kullanmak için internet açık olması lazım

teknkogretmen' Alıntı:
Hocalarım merhabalar.
Elimde çok uzun bir toplantı tutanağı var ve bunu wordde yazmam gerekiyor. Bilgisayarlar için sesimizi metin olarak kaydedebilecek bir program var mı, biliyor musunuz?

hem bunu da google çeviriden yapabilirsiniz sanırım..

COBOL' Alıntı:
COBOL' Alıntı:
Arkadaşlar android için yukarda bahsettiğim klavye eklentisinden haberi olan varmı?
Sanal Klavye de en altta sanırım sol tarafa microfon simgesi şeklinde yerleşen bir eklenti.
SiZCE NE OLABİLİR?

Hocam ben touchpal klavyeyi kullanıyorum mesaj atma whatsapp ta iken mikrofonu kullanarak konuşunca ekrana yazdırabiliyorum %95 oranında başarılı sonuçlar çıkıyor.
Klavyenin adı Touchpal hocam ...

SwiftKey klavye kullanıyorum. Belirttiğim yere bastıktan sonra sen konuş o yazsın.

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1423932528189.png
    uploadfromtaptalk1423932528189.png
    214.3 KB · Görüntüleme: 380
buda samsung s3 klavyesi. Belirtilen yere basinca çıkıyor

Ekli dosyalar

• uploadfromtaptalk1423933308411.png
    uploadfromtaptalk1423933308411.png
    190.6 KB · Görüntüleme: 376
OZOGUL' Alıntı:
SwiftKey klavye kullanıyorum. Belirttiğim yere bastıktan sonra sen konuş o yazsın.
27.98 mb epey büyük bir dosya ama editörün seçiminde bir ücretsiz dosya
Deneyeceğiz bakalım :roll: teşekkürler.

Indirdiğim program ile yazmış olduğum metni okuyorsunuz.
ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Türkçe imla kurallarını bilseydi çok iyi olacaktı
nokta virgül Ama işaretler de çok önemli tabi

Geri