Konu: VB. program nerde ey bakanlık SİLİNEN

Kodla Büyü

biltek99

Seçkin Üye
Seçkin Üye
8. basamakta Visual Basic anlatılacak ama ortada program yok.Öğretmen nerden bulacak programın yükleme CD sini? Bu nasıl iş ? Bakanlık konuyu kitaba koyuyor programı ortada yok.

vb. bir mesaj yazmıştım.Daha sonra da birkaç arkadaşımız V.B. in eğitim amaçlı dreampark sitesinden indirileceğini, bunun için ilgili siteye mail atılarak rica minnet anahtar istenmesi gerektiğini anlatan cevaplar verdiler.

Ben de madem bakanlık bu programı müfredata ekliyor.Bunun gereğini yapsın.Bunun için neden ben Microsoft a rica minnet mail atacağım.Atmıyorum, atmayacağım.Uyumluluk sorunları olmasa bugün Linux'a geçerim.

Y A Z M I Ş T I M

VB. yerine zümre kararıyla Flash anlatacağımı yazdığım mesajım silindi.

Moderatör arkadaş tekrar yazmamı istediği için konuyu tekrar yazdım.Zamanınızı aldığım için özür dilerim.

Hocam Visual Basic in 4-5 MB lık portable olanı var. setup unu arayıp sonra da kurmaya çalışırsanız sizin için zor olur...

Portable olanında genelde virüs ancak 32 mb ramli celeron 450 işlemcili bekolarla (faz 1 olması lazım yanılmıyorsam) birlikte vb 6.0 MSDN kütüphanesiyle gönderilmişti diye hatırlıyorum. VB with MSDN Library, NT 4.0, çeşitli eğitim yazılımları, Office 2000 with FrontPage Plus Addons vb paketler gönderilmişti o zaman ama sonrakilerde yok sanırım. İllaki vb anlatmak istiyorsanız Visual Basic.NET Express Edition sürümleri var. O programı kullanabilirsiniz. Ama flash anlatmanızda da sakınca yok sanırım.

ben sana o zamanda destek vermiştim.Hala da veriyorum.Bu günü kurtarmak mantığı olduğu sürece atatürk'ün cumhuriyeti emanet ettiği gençliğin işi çoookkkkkkk zooorrrrrrrrr.
Yani bi düşünsenize arkadaşlar bi tarafda 1 bilgisayar için yaklaşık 700-1000 tl ödenirken(windows,office,adobe vb.),öbür tarfada tamamen ücretsiz pardus.Ya ben anlamıyorum bunlarda beyın mı yokkkkk amerıkadan rüşvetmi alıyolar ?

hah bi sebep daha
zaten bunların dersi için program falan gerekiyor kaldıralım biz bu dersi 8. sınıflardan da

taner2309' Alıntı:
bi tarafda 1 bilgisayar için yaklaşık 700-1000 tl ödenirken(windows,office,adobe vb.),öbür tarfada tamamen ücretsiz pardus.Ya ben anlamıyorum bunlarda beyın mı yokkkkk amerıkadan rüşvetmi alıyolar ?

beyin!

Ben de portable versiyon ile anlatıyorum. Ama flash da anlatabilirsiniz. Kitapta VB diye yazmıyor, sadece ekran görüntüleri VB ile birebir aynı:) Bir başka algoritmik dil de anlatabilirsiniz.

Visual Basic 6.0 programını yükledim isteyen arkadaşlar indirebilir.

Ekli dosyalar

• visual basic 6.0.rar
    5.8 MB · Görüntüleme: 336
Hocam allahtan meslek lisesinde değislin yoksa kafayı yerdin benim gibi. bakanlık bir sürü program anlat diyor ama hiçbiri yok ortadan. nerden bulacağımızı düşünen yok...

visual basici anlayacak öğrenci hani nerde ....Dersi "hoca bıraksa da oyun oynasak " gözüyle bakan öğrenci oturup seni mi dinleyecek :D var sa öyle öğrenciniz çok sanslısınız

yönetmelikte linux kullanmamızı engelleyen hiçbir madde yok, hatta bir dönem Bakanlık tarafından Ulaştırma Bakanlığı desteği ile kurulan lablardaki bilgisayarlarda hem win xp hem de linux işletim sistemi yüklüydü.

MEB'in gereksiz programlara milyarlar ödeyip, öğretmemizi istediği programları göndermediği konusunda haklısınız. Ancak biz de alternatifleri kullanmakta özgürüz.

Buradan da anlıyoruz ki, koskoca bakanlıkta kafası çalışan adam yok. Bu muhteremler ulaştırma bakanlığında olsalar idiler, arabayı tahsis eder, benzini vermezlerdi.

sivayseri' Alıntı:
visual basici anlayacak öğrenci hani nerde ....Dersi "hoca bıraksa da oyun oynasak " gözüyle bakan öğrenci oturup seni mi dinleyecek :D var sa öyle öğrenciniz çok sanslısınız
aynen öyle maalesef... daha tatile 11 hafta var bakalım nasıl geçecek zaman V.Basic ile:)

taner2309' Alıntı:
tayinci' Alıntı:
taner2309' Alıntı:
bi tarafda 1 bilgisayar için yaklaşık 700-1000 tl ödenirken(windows,office,adobe vb.),öbür tarfada tamamen ücretsiz pardus.Ya ben anlamıyorum bunlarda beyın mı yokkkkk amerıkadan rüşvetmi alıyolar ?

beyin!
hocam olur ufak tefek hatalar ayrıntılara takılma. :+1:

yok arkadaşşın sorusuna cevap verdim sadece beyinmi yok yoksa rüşvetmi alıyorlar diye.. bence rüşvet almıyorlar ama beyinleri az çalışıyordur demek istedim.

fatmazehra' Alıntı:
sivayseri' Alıntı:
aynen öyle maalesef... daha tatile 11 hafta var bakalım nasıl geçecek zaman V.Basic ile:)
Böyle düşünüyorsanız hiç vb anlatmayın çünkü yenilgiyi en başından kabullenmişsiniz.

Geri