Konumuz on parmak klavyeler q klavye

Kodla Büyü

sehergin

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bu sene 7. sınıflarda yine ilk konu on parmak. ama klavyelerin hepsi q. on parmak programı da kursam bi fayda yok.(1. fazdan) geçen sene oyalamak için başka şeyler yaptırmaya çalıştım. ama vicdanım rahat değil siz neler yapıyorsunuz?

Hocam şuanda bellek yanımda yok.ben öğleden sonra yüklemeye çalışırım.

On parmak yazmak demek önündeki klavyenin ne olduğunu umursamamak demektir. F klavye ile 10 parmak yazdığını iddia eden arkadaşlar neden bir de önlerinde F klayve isterler ki.

Ben Q düzeninde 10 parmak yazıyorum, önümdeki klavyenin ne olduğu beni ilgilendirmez. F düzeninde ise, Q düzenine çeviririm, önümdeki klavye yine F klavyedir, ben de yazarım.

F klavye ile 10 parmak yazan, öğrenen arkadaşlar neden önlerine F klavye isterler anlamam.

Hani İngilizce derslerinde öğretmenler Türkçe konuşmaz ya, F klavyeyi öğrenmek için de önünüzdekinin F olmasına gerek yok.

Ben hatta özellikle tuşları silinmiş birkaç klavye almayı düşünmüştüm, siz ise ille önlerindeki klavye öğrendikleri klavye olsun, tuşların üzerinde harfler olsun, baksınlar istiyorsunuz.

Önlerindeki klavye F olduğu sürece bakarlar. Bakarak yazan adam da 10 parmak yazıyorum demesin.

obsearchver hocam görüşleriniz için teşekkürler fakat neden acımasızca eleştiri yaptığınız anlamadım. önerileriniz kafi idi.

bence en iyisi bu. q ve f ayarı var.

Ekli dosyalar

• HotKey v0.95 Beta Kur.rar
    593.5 KB · Görüntüleme: 500
zaten önündeki klavyenin F olması avantaj değil dezavantajdır, amaç klavyeye bakmadan yazmak, öğrenme aşamasında zorluk yaşatıyor

selamun aleyküm hocam öğrencilerine on parmak dersini hotkey programını kur anlat. uygulama yaptır. illa on parmak f olmak mı zorunda ? öyle bir durum yok bildiğim kadarı.
bu arada hotkeyde zaman sınırı var yarışma bile yaptırıyorum öğrenciler zevkle yazıyor..
birde hocam içiniz rahat değilse bi öneri ben endüstri meslek lisesi çıkışlıyım al yanına 8. sınıftan 10 öğrenci tahtaya f klavye tuşlarının yerlerini yaz. sonra öğrencilerine anlat söktür klavyeleri hepsini F klavyeye çevir. 1 gününü alır en fazla başka bir şey olmaz..

hatırladığım kadarı kız meslekte ücretli çalışırken 4 f klavye vardı işe yaramıyordu sırf kullanılsın diye kızlara gösterdim kibarca sökün takın diye 2 saat de ayarlayıp bana getirmişlerdi bende öğretmenler odasında çay içiyordum yani. bir öneri. bu arada istedikten sonra herşey olur. size 3 idiots u izlemenizi tavsiye ediyorum.

06Davut' Alıntı:
selamun aleyküm hocam öğrencilerine on parmak dersini hotkey programını kur anlat. uygulama yaptır. illa on parmak f olmak mı zorunda ? öyle bir durum yok bildiğim kadarı.
bu arada hotkeyde zaman sınırı var yarışma bile yaptırıyorum öğrenciler zevkle yazıyor..
birde hocam içiniz rahat değilse bi öneri ben endüstri meslek lisesi çıkışlıyım al yanına 8. sınıftan 10 öğrenci tahtaya f klavye tuşlarının yerlerini yaz. sonra öğrencilerine anlat söktür klavyeleri hepsini F klavyeye çevir. 1 gününü alır en fazla başka bir şey olmaz..

hatırladığım kadarı kız meslekte ücretli çalışırken 4 f klavye vardı işe yaramıyordu sırf kullanılsın diye kızlara gösterdim kibarca sökün takın diye 2 saat de ayarlayıp bana getirmişlerdi bende öğretmenler odasında çay içiyordum yani. bir öneri. bu arada istedikten sonra herşey olur. size 3 idiots u izlemenizi tavsiye ediyorum.

:D benmkiler söküldüğünü farkedince q ya çevirmeye çalışıyorlardı... çocuklardan gizli yapın bu işi hocam :)

benm kullandığm on parmak programında doğru bastığı tuşlara göre at ın ilerlediği bii bölüm varmş çocuklar buldu hiç haberm yoktu vala

10 parmk dersi iii oluyor.. çocklarda seviyr.. zamana göre.. doğru istatistklerine göre birbiri ile yarstrıyorm....

Klavuz kitapta derki kitaplar basamaklar halinde hazırlandığından imkanlar ve seviyeler dahilinde farklı basamaklardan farklı konuları seçebilirsin yada ders saatini artırıp azaltabilirsin. Yanılmıyosam 8 saat ayrılmış Bi kere yaz yaz sıkılırlar. Geliştirmek isteyen evinde de geliştirir. Ben programı nerden nasıl indireceklerini nasıl kurup kullanacaklarını 1 veya 2 derste anlatıp geçmeyi düşünüyorum. Planıma da öyle alıcam

Geri