Konut Kredisi yapılandırma

Kodla Büyü

mkrkls

Seçkin Üye
Seçkin Üye
yeni faiz oranlarına göre kredi yapılandırma yapabilen var mı? ben nisan ayında 1,11 den kredi çekmişmitim 72 aylık halk bankasından şimid 0,95 veriyorlar ve yeni kredi çekenler için miş. başka bankalarda durum ne acaba

Hocam 0.70-80 lere düşer inşallah ozaman yapılandırırız daha iyi olmazmı

Bende beklemedeyim. Ziraat bankasından çekmiştim. Gidip sorduğumda yapılandırma faizleri daha belli değil dediler.

kuveytturkde de aynı. Şuan indirim yok. Yapılandırma yaparak banka değiştirip diğer bankanın yeni oranından faydalanilabiliyor sanırım

Ben geçen hafta ziraate sordum. Yapılandırmada geçerli değil yeni alımlarda dediler.
Eğer yapılabdırma kabul eden banka olursa buradan yazarsanız sevinirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kendi bankanız yapılandırmaya pek yanaşmıyor -ki bu gayet normal onlar için. o nedenle başka bir banka ile görüşmeniz gerekmekte.
sonuçta yapılandırma dediğiniz şey kredinin komple kapatılıp güncel faizden tekrar kredi verilmesidir. Aslında yeni bir kredi çekmiş oluyorsunuz dolayısıyla yen, bir kredi kullanmış oluyorsunuz.

xapex' Alıntı:
kendi bankanız yapılandırmaya pek yanaşmıyor -ki bu gayet normal onlar için. o nedenle başka bir banka ile görüşmeniz gerekmekte.
sonuçta yapılandırma dediğiniz şey kredinin komple kapatılıp güncel faizden tekrar kredi verilmesidir. Aslında yeni bir kredi çekmiş oluyorsunuz dolayısıyla yen, bir kredi kullanmış oluyorsunuz.

benim kredim ziraatten değil zaten. böyle omadığı halde kabul etmiyorlar. Bu devlet bankaları burunlarından kıl aldırmıyorlar. Bu devletin bankası olup ta vatandaşa bu kadar düşmanlık yapan başka banka yok.

halk bank dan 0,95 den çekmiştim 0,82 lere düşünce vardık olmuyormuş zirrat bankası da aynı cevabı verdi. yeni kredi içinmiş geçen bir haberde tüketici hakem heyetine başvurun yapılandırmada da aynı faiz geçerli olmak zorunda yazıyordu. yakın zamanda yapılandırmada da düşer diye tahmin ediyorum

Vakıfbank tan çekmiştim. Ben de aynı cevabı aldım. Beklemedeyim muhtemelen tüketici mahkemesine gideceğim.

Yaklaşık 3 sene önce 1.06dan halkbanktan çekmiştim. 1-1.5sene sonra 0.82ye düşmüştü. Yapılandırma yaptım ama adı üzerinde yapılandırma olduğu için 0.94ten yaptılar. Yinede baya kârım olmuştu. Yapılandırma içinde dosya masrafı kestiler. Tüketici hakem heyeti kararıyla dosya masraflarının ikisinide geri ödediler.

Geri