Konya selcukluda alacagim ev ile ilgili fikriniz nedir

Kodla Büyü

klmno

Süper Üye
Süper Üye
Konya selcukluda 3 katli villa 5+1 bir ev almak istiyorum. Ev 9 yillik. 325 bin tlye indirdim. Ne dersiniz. Japon parkinin karsisinda

Eğer yarı parasınından fazlasını çıkarıyorsan al. Tadilat olayı olabilir. Alırsan da paranı da bağlıcaksın. Bu cepte. Hee dersen evle uğraşmayım. Tarla al at kenara. Tabii ilk evinizde olabilir neden olmasın. Ev almaktan kim ne kaybetmiş. Dediğimden birşey anlayan var mı. :confused:

Dogalgazla isinma isi hallediliyormus. 2 kat gaye guzel isiniyormus. 3.kati kapatmis. Kisin 230 240 fatura gelmis

Ne dersiniz alabilirmiyiz. Kredi kullanmayacagim 300 ve4ecegim 25 bir ay sonra verecegim

Arsasi ne kadar, evin kullanım alanı ne kadar? Amaç öncelikle oturmak ise evin yapı durumu nasıl, izalasyon durumu nasıl? Bunlar önemli hocam bir ikide görsel olsa daha kolay öneriler gelebilir. Ama ısınma işi lafa bakmamak lazım. Hatay gibi yerde 3+1 130mertekare yere aylık 400 500 fatura odeyenler var. 325 000 TL çoğu yerde normal sıfır daire fiyatına ki villa diyorsunuz gelişmeye açık bir yerde deniyor prim yapabilir.

Hocam konyaliyim dediginiz yerden gozu kapali alin. Gayet guzel. Isinma konyanin heryerinde ayni.Japon parkinin yaninda farabi hastanesi var. alt kisimda novada var. biraz asagisi otogar. ust caprazi beyhekim devlet hastanesi.yukarda universite. daha ne olsun hocam. paran varsa ev almayi da dusunuyorsan al gec.

Konya'da evler bayağı ucuzmuş. 300 bin liraya birçok Anadolu kentinde ancak apartman dairesi alırsınız.

Yatirim mi? Kendiniz mi oturacaksiniz? Yatırım amacli konut almak beklediğiniz kârı yaptırmayabilir...ben kendi adıma dolar 3.50 lardeyken 150 bine yatırım amaçlı daire aldım, 1.5 yılda fiyat 180 190 ancak oldu ki bu piyasada alici bulmakta zordur....oysa para dolarda olsa şimdi yaklaşık 300 bin nakitim olabilirdi...kısmet...

3 katlı 5+1 nasıl oluyor, müstakilmi. arsası ne büyüklükte.fiyatı çok uygun. ama aylık 250 ye ancak en fazla 2 oda ısıtabilirsin. sıcak oluyoe dediklerine bakma bence oldukça soğuk olur.müstakil ev hayalin varsa önünde az bir bahçeliği araba park yeri vb varsa çok fazla ve yıpranmamışsa planı güzelse al bence.

250 metre kare. Onunde 100 mtre bahcesi var. Otoparki var. Sirtsirta villalar. Isi yalitimi olmayan villalar. 2011 yilinda yapilmis. Son katta bir oda var. Terasi var

IMG-20180813-WA0018.jpg

Evin goruntusu bu

Konyada olan arkadaslar onenirmi. Fiyati o mevkiler icin normalmi. Acil fikir verirseniz sevinirim. Evi alacagiz. Hata yapmak istemiyoruz

Hocam sürekli oturacaksanız alın
Ilerde kiraya verseniz memur zor kiralar.Ama ileride bir yerlere giderim dersen bırakıp gitmesi zor satması zor.

Hocam sürekli oturacaksanız alın
Ilerde kiraya verseniz memur zor kiralar.Ama ileride bir yerlere giderim dersen bırakıp gitmesi zor satması zor.
Beni de o dusunduruyor hocam. Baska yere gidersem satabilecekmiyim. Su an oturmayi dusunuyorum. Kiralamasi zor olacak. Tereddutte kaldim. Prim yaparmi. Konyada oturan arkadaslar bize yol gosterirse sevinirim

yıllardır o mahallede ikamet ediyorum,alma..satması zor,ısıtması zor,kira geliri olmaz ,öğrenciye versen sıkıntı..o paralara yazır tarafına git hocam,doğaşehir,floraşehir,hakim konakları vs oraları gez hatta o paralara yeni stadyumun oralardan alabilirsin..

Sana bir tavsiye vereyim,tüm paranı eve gömme..250 civarına bir ev al,salı pazarı ile yazır toki arasında bir lokasyonda..kalan para ile riski azaltmak adına farklı yerlerden arsa al. hatta lokasyon vereyim,paranın bir kısmı ile Sızma'dan arsa al,15-20 civarına bulunur.Sonra Meram tarafında Boyalı köyü var. Orada da 15-20 tl,bir parsel ,en sonda tatlıcak tarafından,yazırdan silleye açılan arka yoldan arsa al,60K parayı riski azaltarak bölüştürdüğün için neresi hızlı ilerler ise orayı satar daha ileriden alırsın.Bana da dua edersin,emin ol,Konya çok hızlı gelişiyor çünkü..

Ben memleketimdeyim borcu yok dairem var ildisi gitsem bile dayalı döşeli duracak kiraya bile vermeyeceğim.Ama senin ki daire değil müstakil.Herkes de kiiralayamaz.Yoksa gayet ucuz.

Konya'da değilim hocam. Eğer çevrenizde size EVİ GÖREREK fikir verebilecek birileri varsa (eş, dost, aile vb.) çok daha sağlıklı olur. Evin içi nasıl mesela? Tadilat gerektiriyor mu?

yıllardır o mahallede ikamet ediyorum,alma..satması zor,ısıtması zor,kira geliri olmaz ,öğrenciye versen sıkıntı..o paralara yazır tarafına git hocam,doğaşehir,floraşehir,hakim konakları vs oraları gez hatta o paralara yeni stadyumun oralardan alabilirsin..

Sana bir tavsiye vereyim,tüm paranı eve gömme..250 civarına bir ev al,salı pazarı ile yazır toki arasında bir lokasyonda..kalan para ile riski azaltmak adına farklı yerlerden arsa al. hatta lokasyon vereyim,paranın bir kısmı ile Sızma'dan arsa al,15-20 civarına bulunur.Sonra Meram tarafında Boyalı köyü var. Orada da 15-20 tl,bir parsel ,en sonda tatlıcak tarafından,yazırdan silleye açılan arka yoldan arsa al,60K parayı riski azaltarak bölüştürdüğün için neresi hızlı ilerler ise orayı satar daha ileriden alırsın.Bana da dua edersin,emin ol,Konya çok hızlı gelişiyor çünkü..

Hocam bu ev yazir mahallesinde. Yazir mahallesi tarafi daha mi cabuk gelisir

Dediginiz gibi lalebahce karahuyuk tarafindanda arsa alayim diyorum

Hocam daha 10 sene öncesine kadar tarla tapandı oralar. Şu anda evden geçilmiyor. Yer olarak çok iyi yerde. Otogara, tramvay-dolmuş yoluna yakın. Her taraf okul. Çocuk varsa sıkıntı yaşamazsınız. Gelişmeye daha da gelişir ama ben hala ısıtma olayına takmış durumdayım. Babamların 85 metrekare evi var. Yalıtım da yaptırdılar 2-3 sene önce. Sadece 2 oda ve mutfağı yakıyorlar, salon tarafını yakmıyorlar bile, geçen sene 180-200 den aşağı gelmiyordu doğalgaz faturası. 250'ye o evin 2 katını ısıtmak hayal gibi geliyor bana.

Ben de aynen hocam. Bir kombi ile iki kat nasil isitilir. Yalitimda yok. 500 den asagi gelmez diyrum. Hatta gecerde diyorum

Kayseride mantolu apartman dairesi kombi ile 400'e ısınıyor hocam.Ben olsaydım sıfır 8-9.kat merkezi sistem apartman dairesi alırdım.Ilerde gitmen gerekse bile iyi kira getirisi olur.Iyi bir site de bakımlı evin durur.Ama müstakil ev herkese kiraya verilmez herkes tutamaz bakımını yaptirmasan virane olur.

Bu paraya iyi tarla alırsan 2 sene sonra değeri ne olur sen düşün. Tarlanın bakımı yok. Al bir tarla at kenara istersen. İleride 2 tane 300 lük ev alma fırsatın olur. Yorumlarda 1 evim var demiştin. Öyle hatırlıyorum. 1 evim varsa ikinci evim olmasın diye kendimi yerden yere vururum. Giderim o parayla kesin ve kesinlikle tarla tapan alırdım. Tarla o evden çok daha fazlasını verir. Kaldı ki sizin gitme durumunuz işleri karıştıran kısım. Hayırlısı olsun. Tarla işini tarladan anlayan biriyle satın almanı tavsiye ederim.

Konyada evim yok. Cocuklar mustakil ev al diyorlar. En iyi bu evi buldum. Dediginiz gibi 3+1 dairelerde 300 350 arasi.

Ev bakimli. Bir iki degisiklikle guzel bir yer olacak insallah.

Tarla yada arsayada baktim. Bulamadim. Tarlaya lalebahce karahuyuk kozagac tarafinda bakiyorum. Su an bulamadim.

325 bine bu evi almam sizce iyi olurmu. Evde kendim oturacagim. Uzun bir sure insallah oturmayi dusunuyorum. Isinma olayi benide dusunduruyor. Konyada ilk kisimizi gecirecegiz.

Geri