Koordinatörlük, Staj vb. Konular hakkında gelişme

Kodla Büyü

gsultra

Site Gezgini
Merhabalar arkadaşlar staj ve Koordinatörlük konusunda son durum nedir ortalıkta belirsizlik var sanki

Bizde dün ilçe milli eğitim müdürünün sosyal medyadan paylaştığı duyuruyla staj kaldığı yerden devam ediyor. Öğrenciler bugün işletmelere gittiler.

Şeflik ödenmeyeceği müdür tarafından söylendi bize...

Varan 1. Malumun ilanı...

Beceri eğitimine 17 Mayısa kadar ara verildi. İşletmeler açık, sokağa çıkma yasağı yok.
Dolayısıyla beceri eğitimi de yapılıyor arkadaşlar

Beceri eğitimine 17 Mayısa kadar ara verildi. İşletmeler açık, sokağa çıkma yasağı yok.
Dolayısıyla beceri eğitimi de yapılıyor arkadaşlar
Hoca malesef kimse o yazıyı öngörüde bulunmuyor idareyle konuştum bu durumu "hocam kimse elini taşın altına sokmaz resmi yazı bekleyelim dedi" sonuçta 8-12 ler ve bir çok ders yüz yüze eğitimde vardı ama pazar günü gelen kararla 8-12 dyk yüzyüze denilince onlarda de meslek lisesindeki olaylarda askıya alınmış oldu..

Mesleki Teknik Genel Müdürlüğü bunu önceden öngörüp hemen kararı yayınlaması lazımdı muallakta durum bırakmamalıydı MALESEF bir çok durumda olduğu gibi burada durum ortada...

okuldaki 24 saatlik İME'ler ne olacak acaba?
işletmesi olanlar gidiyorlar, okulda yapanlar 2 hafta yatış mı yapacak ?

Okulda yaptığımız zorunlu staj meselesine girmiyorum bile...

şeflikler ne durumda. Okulda özel eğitim sınıfı yüzyüze eğitime başladı. Bu durumda şeflik ödenecek mi?

Yazı geldi staja devam

Ekli dosyalar

• 04030D95-07CE-4A62-BDD4-59DE20043791.jpeg
    04030D95-07CE-4A62-BDD4-59DE20043791.jpeg
    183 KB · Görüntüleme: 122
Mehmet Salih Canbal/MEB MTEGM Daire Başkanı

Ekli dosyalar

• E1qKZtoXoAADmwb.jpg
    E1qKZtoXoAADmwb.jpg
    126.6 KB · Görüntüleme: 205
Şeflik ödenmiyor bizde...

Staj devam dolayısıyla olduğu sürece koordinatörlük de ödenecek...

Arkadaşlar 12. sınıflar için 28 Mayıs itibariyle iş ve işlemler bitirilsin denildiği için bazı okullar Beceri sınavını 26,27,28 Mayıs ta yapıyor. Bugün Mtegm yazısında ise Beceri sınavı Orta Öğretim yönetmeliğine göre yapılacak yazıyor ki o yönetmeliğe göre sınav dönemin son haftası yapılır. Tam tarih yazılmadığı sürece bu iş karışacak gibi.
Sizin okullarımızda durum nedir?

Arkadaşlar 12. sınıflar için 28 Mayıs itibariyle iş ve işlemler bitirilsin denildiği için bazı okullar Beceri sınavını 26,27,28 Mayıs ta yapıyor. Bugün Mtegm yazısında ise Beceri sınavı Orta Öğretim yönetmeliğine göre yapılacak yazıyor ki o yönetmeliğe göre sınav dönemin son haftası yapılır. Tam tarih yazılmadığı sürece bu iş karışacak gibi.
Bizde yapılacak diye bir duyuru yok hocam. Muhtemelen haziran 2. Hafta gibi yapılır diye düşünüyorum.
28 mayıs 12 lerin işlemlerini bitirin yazısı çok karışıklığa neden oldu. Öyle bir işleme gerek yok ki. Her yıl okullar zaten haziran ortasında bitiyor. Bir mahsuru yoktu bugüne kadar.

Bizde yapılacak diye bir duyuru yok hocam. Muhtemelen haziran 2. Hafta gibi yapılır diye düşünüyorum.
28 mayıs 12 lerin işlemlerini bitirin yazısı çok karışıklığa neden oldu. Öyle bir işleme gerek yok ki. Her yıl okullar zaten haziran ortasında bitiyor. Bir mahsuru yoktu bugüne kadar.
Cevap için teşekkürler Hocam. Bende son hafta ya da bir hafta önce yapılır diye düşünüyorum ama dediğiniz gibi 28 Mayıs tarihi çok fazla karışıklığa sebep oldu.

Mtegm yazısını paylaşabilirmisiniz

Geri