Koordinatörlük, Staj vb. Konular hakkında gelişme

Kodla Büyü
Şeflik de koordinatörlük de kapanma dönemi için 17 mayısa kadar ödenmeyecek şu anda arkadaşlar. Ödenmesine yönelik de bir gelişme olacak gibi görünmüyor.
17 mayıs sonrası için ise koordinatörlük ve şeflik odenebiliyor. Şeflik ıdarenin insiyatifinde.
Durum bu.

• Beğen
Tepkiler: vgm
Şeflik ile ilgili resmi bir yazı olsaydı en azından idarenin önüne koyup talep edilebilirdi

Arkadaşlar Anadolu teknik programında okulda staj yapacak 30 öğrencimiz var. Yani 3 grup. Toplam alınabilecek maksimum ücret 40x3= 120 saat mıdır? 20x3=60 saat mıdır? 8 hafta haftada 40 saat ders ile 320 saatlik staj tamamlanacak. Bilgisi olan elinde bu konuda belge olan paylaşabilir mi?

Arkadaşlar Anadolu teknik programında okulda staj yapacak 30 öğrencimiz var. Yani 3 grup. Toplam alınabilecek maksimum ücret 40x3= 120 saat mıdır? 20x3=60 saat mıdır? 8 hafta haftada 40 saat ders ile 320 saatlik staj tamamlanacak. Bilgisi olan elinde bu konuda belge olan paylaşabilir mi?
Dağıtılabilecek azami ek ders 40*3= 120 saattir. Bir öğretmene ödenecek haftalık ek ders ise: Büyükşehirlerde 20 saat, diğer vilayetlerde 16 saati geçemeyecektir.

Ekli dosyalar

• (08.04.2021)Okulda Staj Uygulamaları.pdf
    327.7 KB · Görüntüleme: 15
Dağıtılabilecek azami ek ders 40*3= 120 saattir. Bir öğretmene ödenecek haftalık ek ders ise: Büyükşehirlerde 20 saat, diğer vilayetlerde 16 saati geçemeyecektir.
Yazın maaş karşılığı söz konusu olmadığından 40 saat alabilir. Ama arkadaş staj yapacak öğrencimiz var demiş, ne zaman olacağını söylememiş.

Eğitim hizmet kolunda toplu sözleşme sürecinde uzlaşılan konular 2019 yılında

Mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görevli öğretmenlerin azami ek ders yükü

Mesleki ve teknik öğretim kurumlarında görevli öğretmenlerden yaz tatilinde işletmelerde meslek eğitimi ve staj kapsamında görevlendirilenlere, haftada 44 saate kadar ek ders görevi verilebilir ve fiilen yapılan görev karşılığında ek ders ücreti ödenir.

https://www.memurlar.net/haber/8507...plu-sozlesme-surecinde-uzlasilan-konular.html
Toplu sözleşmenin nihai metninde bu madde yok

Arkadaşlar Orta Öğretim yazısına göre eğitim öğretim yılı 2 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Tüm iş ve işlemler bu tarihe göre yapılacak deniyor.Bu durumda beceri sınavları 14-15-16 Haziran'da yapılsa bile(karneler 18 Haziran'da alınabileceği için) stajlar 2 Temmuz tarihine kadar devam mı edecek? Sizlerin okullarında durum nedir?

okul zamanı dışında yapılıyorsa girdiği kadar alır, yazın yıllık izni olduğu için öğretmenin maaş karşılığına bakılmaz.
hocam yönetmeliği değişti; başımıza geldi; okul kapandıktan sonra 40 saat ek ders alcağımızı sanarak staja kaldık ve haftalık 24 saat ek ders alabildik...yöntmeliği bulmak gerekiyor.

hocam yönetmeliği değişti; başımıza geldi; okul kapandıktan sonra 40 saat ek ders alcağımızı sanarak staja kaldık ve haftalık 24 saat ek ders alabildik...yöntmeliği bulmak gerekiyor.
yönetmeliği görmek lazım ya da ilgili yönerge, genelge artık değişen ne ise onu görmek lazım. 3 sene önce yazın vermiştim, ve haftalık 40 saat almıştım ek dersi.

Büyükşehir ise 20, değilse 16 saat direkt alabilirsiniz, maaş karşılığı doldurmanız gerekmez. Yazıya okulda staj uygulamalarında öğretmen görevlendirmesi diye aratıp ulaşabilirsiniz.

Sene başından beri şeflik ücretinin ödenmediği tarih aralıklarını net olarak bilen varsa paylaşabilirmisiniz

Çok uzun süredir araştırıp edindiğim bilgiye gore %90 meslek lisesi Kasım ayından beri ekders ve şeflik ücretlerini aldı. Koordinatörluk ücretlerinide işletmeye öğrenci gittiği zaman aldı. Yalnız bazı okullar bu ücretlerin hiçbirini ödemedi. Çalıştığım ilçede 3 meslek lisesi bu ücretleri full alırken bizim okul hiçbirini ödemedi. Özellikle şeflik ücretlerini bizlerde görevlerimizi yerine getirdiğimiz halde sadece mobilya ve metal bölümüne döner sermayede çalışıyorlar diye ödedi. Şeflik için verdiğimiz Dilekçelerimize cevap olarak okul müdürü uygun gormedim ödemedim dedi. Diğer ekderlserde ise okullar arası Bir adaletsizlik var fakat nerde. Pazartesi bakanlığa gidecem... Ordanda bir sonuç alamazsam Cimere yazacam.

Çok uzun süredir araştırıp edindiğim bilgiye gore %90 meslek lisesi Kasım ayından beri ekders ve şeflik ücretlerini aldı. Koordinatörluk ücretlerinide işletmeye öğrenci gittiği zaman aldı. Yalnız bazı okullar bu ücretlerin hiçbirini ödemedi. Çalıştığım ilçede 3 meslek lisesi bu ücretleri full alırken bizim okul hiçbirini ödemedi. Özellikle şeflik ücretlerini bizlerde görevlerimizi yerine getirdiğimiz halde sadece mobilya ve metal bölümüne döner sermayede çalışıyorlar diye ödedi. Şeflik için verdiğimiz Dilekçelerimize cevap olarak okul müdürü uygun gormedim ödemedim dedi. Diğer ekderlserde ise okullar arası Bir adaletsizlik var fakat nerde. Pazartesi bakanlığa gidecem... Ordanda bir sonuç alamazsam Cimere yazacam.
Çoğu dediğiniz gibi oldu hocam sizin okulunuz neden böyle birşey yaptı anlamak mümkün değil

Bugün gelen yazıdaki 24. madde. Anlayan beri gelsin....

Ekli dosyalar

• aaaaaaaaa.jpg
    aaaaaaaaa.jpg
    94.5 KB · Görüntüleme: 56
Geri