KOSKOCA MİCROSOFT BİR KISAYOL VİRÜSÜ İLE NEDEN BAŞADEMEZ..?

Kodla Büyü

typhoon

Site Gezgini
......
...
..
.
en az 2010 yılından beri yani yaklaşık 6-7 yıldır microsoft bu virüsle neden baş edemiyor???

typhoon' Alıntı:
......
...
..
.
en az 2010 yılından beri yani yaklaşık 6-7 yıldır microsoft bu virüsle neden baş edemiyor???

microsoftun tamda derdine ;)

hocam 360 total security kullanmanı tavsiye ederim.

Hocam sebebi Windows Mimarisinde saklı. Yapıyı linux yapısına çevirmeden zor görünüyor. Bu mimari ile ancak 3. parti yazılımlar ile koruma sağlanır windowsta...

2 yöntem var 2'si de forumda paylaşılmıştı.
Mcshield Programı Flashı taktığınızda direk tarıyor ve görünmez olan ya da kısayol haline gelen dosyayı düzeltiyor.
2. si komut satırı açılıyor flash belleğin bulunduğu belleğe giriliyor." attrib -a -h -r -s /s /d " enter dosyalar geri geliyor.

En temiz yöntem. Flash belleği ntfs olarak formatladıktan sonra, flash belleğin içinde bir dosya oluşturmak. ve dosya izinlerinden flash belleğin içine yazmayı engelleyip, daha sonra flashın içinde oluşturduğunuz, dosyaya tıklayıp tüm dosya izinlerine izin vermek.

Bana gelen tüm flashlara bunu yaptım ne akıllı tahtalarda sorun yaşıyorum ne virüslerde. Ek olarak akıllı tahtalara da Mcshield programını yükledim(Ücretsiz) bana gelmeden de öğretmenlerin dertleri çözülmüş oluyor..

not:microsoftun umurunda değil ki :D crackli windows kullanıyoruz diye bize kırılıyor :D

Geri