Köy Okulunda Bilişim Teknolojileri

Kodla Büyü
Merhaba hocalarım, ben meslek lisesinden köy okuluna resen görevlenirildim. Derse dair zaten derli toplu bir kaynak yok olanları da benim anlatmama imkan yok. Okuldaki en teknolojik şey çay kazanı. Akıllı tahtayı geçtim, normal tahtalar bile kullanılabilecek durumda değil! Bu durumda ne yapacağım bilemiyorum. Tecrübesi olan bir meslektaşım varsa bu durum için nasıl bir yıllık plan, ders materyali, zümre tutanağı kullandı?

Hocam 48 kişilik, kapısı olmayan bir sınıfta derse girdim. Okuldaki imkansızlığı anlatmam inanın mümkün değil. Velev ki 4 bilgisayar geldi, onu koyacak bir sınıf dahi yok.

O kısmı eksik açıklamışım: norm fazlası olarak bir köye resen atandım, o köyde maaş karşılığını dolduramadığım için başka bir köye de görevlendirmem verildi. Köylerin biri 55 km, diğeri 60 km mesafede.

O kısmı eksik açıklamışım: norm fazlası olarak bir köye resen atandım, o köyde maaş karşılığını dolduramadığım için başka bir köye de görevlendirmem verildi. Köylerin biri 55 km, diğeri 60 km mesafede.
Hocam keşke dava yoluna gitseydiniz. Bulundugu okuldan Farklı tür okula resen atamalarda mahkeme iptal kararı vermişti geçmiş yıllarda. Duyduğum böyle bir iki dava olmuştu.

Hiç duymamıştım bunu hocam. Hâlâ hukuk yoluna başvurma durumum var mı? Eğer emsali varsa bir avukat ile görüşeyim.
Hocam sendika avukatları bu konuları biliyor. Onlardan yardım alabilirsiniz. Dava için belli süreler var ama ne kadar tam bilmiyorum. Siz bu konuda tanıdığınız bir sendika avukatına sorun bence. Ama yine de siz bilirsiniz.

Geri