KPSS sınavı ile ilgili bir sorum olacak arkadaşlar

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar KPSS 2016 sınavında salon başkanıydım. adaylardan 4 tanesi soru kitapçığının kodunu işaretledikten sonra altaki BU SORU KİTAPÇIĞINI DOĞRU KODLADIM bölümünü işaretlemeyi unutmuşlar. bu durumda ne olabilir?

arkadaşlar örnekteki gibi...

Ekli dosyalar

• kodlama.jpg
    kodlama.jpg
    25.6 KB · Görüntüleme: 807
kitapçık no kodlandı. fakat SORU KİTAPÇIK NUMARASINI DOĞRU KODLADIM seçeneğini işaretlememiş. bu adaylardan 2 tanesi de zaten 15 dakika içinde geldi. sınıfın 13 tanesi işaretlemiş. 4 tanesi işaretlememiş ve 3 tanesi de gelmedi.

Hocam ordaki Yönergeyi okuduysaniz sizler bişey yok...

Orda kodlnmasi gerektiği belirtiliyordu

Sorun olmaz. ÖSYM adaylara zaten güvenmiyor, karekod uygulaması yeterli. Kağıda hiçbir şey yazmasa bile kağıdı okunur adayın. Sorumluluk adaya aittir yine de. Siz sonuçta belirtiyorsunuz şuralarda dolacak diye.

2 sınavda da oldu bende.zaten mudahale edebilecek pozisyonunuz yok.sinav esnasinda veya sonrasında tamamen sorumluluk adaya ait.Osym sınavı gecerli sayıyo

Yönergede adaya söyleyin diyor. Açıklama yaptıysanız en başta sıkıntı yok. Değilse yine size sıkıntı yok ama vicdan rahat etmes

Bu arada sınavda görev alan arkadaşlar, sınav sonrası Gis sayfamızdan onay yapılacakmış. Sayfaya baktım göremedim, bilgisi olan var mı?

Ben sınav başlamadan önce tek tek kontrol ettim. Aday sınav başlarken geldi. Karekodu alıp yapıştırırken kontrol edip doldirmasını söyledim.

tuana1981' Alıntı:
Bu arada sınavda görev alan arkadaşlar, sınav sonrası Gis sayfamızdan onay yapılacakmış. Sayfaya baktım göremedim, bilgisi olan var mı?
Hocam sınev değerlendirme kısmından anket doldurmalısınız. Salı güü öğlene kadar

Benim sınavda öğrencilerden 4 tanesi tc kimlik ve kitapçık numarası ni yazmamış sınav bitince zaman istediler ellerinden aldım kağıtları sanırım sınavları geçersiz sayılacak

Son düzenleme:
eskisehir_bilisim' Alıntı:
2 sınavda da oldu bende.zaten mudahale edebilecek pozisyonunuz yok.sinav esnasinda veya sonrasında tamamen sorumluluk adaya ait.Osym sınavı gecerli sayıyo
. Yani adaylar o dediğim yeri ( soru kitapçıkları numarasını doğru kodaladım seçeneği işaretli değilse bile. Soruşturmalik bir durum olur mu

9) Adaylara ellerindeki soru kitapçığındaki soru kitapçık numarasını
cevap kâğıdında ‘’Soru Kitapçık Numarası’’ alanına yazıp kodlama-
larını söyleyiniz. Bu bilgiyi doğru ve eksiksiz olarak yazıp kodlamaları
gerektiğini, bunun yapılmaması veya yanlış yazılıp kodlanması du-
rumunda sınavlarının değerlendirilmesinin mümkün olamayacağını
önemle belirtiniz.
20) Adaylara, soru kitapçıklarının üzerine adı, soyadı, T.C. Kimlik Nu-
marası ve salon numarası bilgilerini yazmalarını söyleyiniz. Bunun
doğru ve eksiksiz olarak yapılmaması veya bilgilerin yanlış yazılması
durumunda sınavlarının değerlendirilmesinin mümkün olamayaca-
ğını hatırlatınız.

21) Cevap kâğıdında soru kitapçık numarasının doğru yazılıp kodlan-
madığı durumda adayın cevap kâğıdının kesinlikle değerlendirmeye
alınamayacağını bir kez daha önemle vurgulayınız.

sorumluluk tamamen adaya aittir. ama bende bugün görevliydim çoğu ilkkez giriyor gerekli olan uyarı yaptıysanız gerisi artık onlara kalmış....

Bir aday cevap kağıdına imza atmayı unutmuş. Aday kontrol evrakında olan sınav uygulama yönergesinde olan herşeyi söyledim. Öğrencinin imza atmamış olması salon başkanına bir sorun oluşturur mu?

Sizler salon sinav tutanagini hangi posete koydunuz arkadaslar. Kagidin ustunde bu tutanak sinav soru / cevap kitapciklari ile ayni ppsete koyulacaktir yaziyor diye kitapcik posetine koydum. Agzi kapatilan posete de cevap kagitlarini ve aday yoklama listesini koydum. Bina sorumlusicyanlis yapmissin dedi. Tutanak tuttum o tutanagi da soru kitapciklarinin posetine koydu.

ayss12' Alıntı:
sorumluluk tamamen adaya aittir. ama bende bugün görevliydim çoğu ilkkez giriyor gerekli olan uyarı yaptıysanız gerisi artık onlara kalmış....
önemli uyarıları yaptım

karekedi' Alıntı:
Sizler salon sinav tutanagini hangi posete koydunuz arkadaslar. Kagidin ustunde bu tutanak sinav soru / cevap kitapciklari ile ayni ppsete koyulacaktir yaziyor diye kitapcik posetine koydum. Agzi kapatilan posete de cevap kagitlarini ve aday yoklama listesini koydum. Bina sorumlusicyanlis yapmissin dedi. Tutanak tuttum o tutanagi da soru kitapciklarinin posetine koydu.

Sınav tutanağı, kırmızı mukavvaların arasında, cevap kağıtlarının en üstünde olması gerekiyor.
Ağzı kapatılan poşette olması gerekirdi, tutanak tutulması normal olmuş.

Sınavda bir öğrencinin kimliğinde fotoğraf olmadığı için sınava almadık lakin öğrenci kitapçık poşetini açmıştı.Tutatan tuttuk lakin bir sıkıntı olur mu?

gakgoskentli' Alıntı:
Sınavda bir öğrencinin kimliğinde fotoğraf olmadığı için sınava almadık lakin öğrenci kitapçık poşetini açmıştı.Tutatan tuttuk lakin bir sıkıntı olur mu?

Tutanak tutulduğunda genelde sıkıntı olmaz. Sorulara bakıp çıkmış gibi algılanırsa sıkıntı olabilir. Nüfus cüzdanında fotoğraf olmadan içeriye nasıl alınmış acaba?

ahmetfx' Alıntı:
gakgoskentli' Alıntı:

Tutanak tutulduğunda genelde sıkıntı olmaz. Sorulara bakıp çıkmış gibi algılanırsa sıkıntı olabilir. Nüfus cüzdanında fotoğraf olmadan içeriye nasıl alınmış acaba?
Yok hocam aday sınava girmedi sınav başlamadan önce poşeti açtığı için biz tutanak tuttuk.

arkadaşlar korkmayın hiç bir şey olmaz. lakin aday soru kitapçığını yanlış kodlamışsa sorun olur ama sizin için değil aday için.
itiraz hakkı olmaz çünkü doğru işaretlediğine dair kutucuğu işaretlememiş.
genelde bu durumlar bir şikayet durumunda incelenir.

Geri