KPSS sorularını komisyondaki akademisyen sızdırdı

Kodla Büyü
Lainn' Alıntı:
denizin altında bombalar bulan savcılığımız eğerki bu olayın ergenekon ile bağlantılı olduğuna inansaydı, bu işe girenlerin sülalesinin seceresini dökmüşlerdi şimdiye kadar..

:puhaha:

Birde şu hanefi avcı olayı sanki ilk kez duyuyor millet, herkes uzaylı görmüş gibi "aaa bakın neler varmış" diyor. Atı alan üsküdara çoktan ulşatı ve herkes biliyor ama "eski cemaat müridi" çıkar hesaplaşmasında böyle şeyler var deyin hobaaaa uzaylı gördük...

Sınava gelince birşey olacağı yok; 5-10 kişinin ınavını iptal ederler 2 -3 kişinin komisyonla alakasını kesip halkın gazını alırlar, başbakan gürler din der hepimiz yavşarız olur biter. Türk halkının yumuşak karnını nede olsa herkesten iyi biliyorlar ve Türk halkı balık hafızalıdır!

ogrtmnnnn' Alıntı:
Kopya çekenler bu kul hakkına nasıl giriyorlar merak ediyorum... Ömür boyu haram yemek işte....

sana sonuna kadar katılıyorum, bizim üniversitede kopya ile okulu bitirmiş olanlar vardı 4 yıl boyunca ...
ben ise kopyayı ömrüm boyunca hiç mi hiç beceremedim, sevmem öğrencilermde görünce de bu yıl 3-4 sefer verdim sıfırı ...

arkadaslar oncelıkle sunu kımse yadsıyamaz türkiyede kesınlıkle kadrolaşma wardır bu ataturk zamanında da oldu sımdıde oluyor herkes gucunu sonuna kadar kullanıyor bazı arkdaslar dıyorkı bunun altından da cemaat cıkacak olabılır tabıkı ama 3200 kısının ıcınden 200 kısı cıktı dıe bır genelleme yapmak yanlıs emın olabılırsınız kı cemaatten en az 100 kısı war kpss ye gıren ve bu sorular bunların bırının elıne gecerse kımse bunun onunu alamaz kı gecen yıl polıslık sınavında oldugu gıbı bu 3200 kısının ıcınde solcusuda wardır sagcısıda wardır chplısıde wardır akplısıde wardır bunun ıcın genelleme yapmak yanlıs sunu sakın unutmayın ve mıllete ahkam kesmeyın su sınava gıren 1 mılyon kısının hangısıne soru gıtse bunu kımsenın gerı cevırecegını sanmıyorum ama tek sorun ne kopya cekenlerın gercekten becerıksız oldugu....

s_kajmeran' Alıntı:
Lainn' Alıntı:
denizin altında bombalar bulan savcılığımız eğerki bu olayın ergenekon ile bağlantılı olduğuna inansaydı, bu işe girenlerin sülalesinin seceresini dökmüşlerdi şimdiye kadar..

:puhaha:

Birde şu hanefi avcı olayı sanki ilk kez duyuyor millet, herkes uzaylı görmüş gibi "aaa bakın neler varmış" diyor. Atı alan üsküdara çoktan ulşatı ve herkes biliyor ama "eski cemaat müridi" çıkar hesaplaşmasında böyle şeyler var deyin hobaaaa uzaylı gördük...

Sınava gelince birşey olacağı yok; 5-10 kişinin ınavını iptal ederler 2 -3 kişinin komisyonla alakasını kesip halkın gazını alırlar, başbakan gürler din der hepimiz yavşarız olur biter. Türk halkının yumuşak karnını nede olsa herkesten iyi biliyorlar ve Türk halkı balık hafızalıdır!
Katılıyorum size hocam..

erdogan_y' Alıntı:
Partilerin içerisinde söz de kul hakkına en iyi dikkat edecek bir hükümete sahibiz ama devletin düştüğü şu haline bakın.Demek ki dış görünüme ve her söylenene de inanmamak gerekiyormuş. :wink:

haklısınınız da madolyonun öbür yüzü var. daha önce yazdım bu msjı bu konuda 1.sayfada.ama siz sayın hocamın yazılarını okuyunca ctrl+c ctrl+v yapma gereği duydum. :)

Ayrıca gerçekten ATATÜRK hayranıysanız rahmetlinin mantığını ve insanlara bakış açısırı anlamanız lazım. Atatürk kurtuluş savaşından sonra merdivenlere serilmiş düşman bayrağını kaldırtırıyor.bu anıyı hepimiz biliriz öyle değil mi?Saygı....Ama nitekimki birçok kendisini Atatürkçüyüm diye tanıtan insanlarda bu yok. Sadece laf icraat yok nerde saygı, nerde çalışkanlık nerde cgerçekten cumhuriyete bağlılık.miting alanlarında bağırmakla mı cumhuriyet korunuyor yoksa insanların inanışlarına laf atarak mı ? merak ediyorum doğrusu

"Arkadaşlar gerçekten çok komiksiniz, olayların bir tezgah olduğunu görmüyorsunuz belki de görmek istemiyosunuz.Merak etmeyin cemaat insanı sanıldığı kadar aptal değildir. bir düşünün öğrenciler bile öğretmen kopyayı anlamasın diye arkadaşının kağıdının aynısını geçirmiyor.diyelim ki cemaat yaptı!salak mı bu insanlar da 1200 kişi full yapıyor???merak ediyorum da???Bazı arkadaşlar dar bir pencerede bakıyorlar. size bizzzat şahit olduğum bir olayı aktarayım.yıl 1998 Eskişehir Anadolu Üniv. öğrenciyim yurtta kalıyorum kampüsün içindeki yurtta.İsmini vermem uygun olmaz bir bayan arkadaşım inanç konusunda çok zayıf diyebilirim ki inanmıyor hayat felsefesi bu şekilde alemci yapısı var anne baba ayrılmış.şimdi bize ne diyeceksiniz ama ben bu arkadaşı tv de haberlerde istanbul üniv.önünde Siyah çarşafla elinde Kur-anla kendisini zincirlemiş şekilde üniversitelerdeki baş örtüsü yasağını protesto eden öğrenciler arasında gördüm. Sizce bu ne???İnanmayan arkadaş birden vahiyle cemmaatçi mi oldu!!!Arkadaşı yurtta tekrar gördüm ve nedenini sordum bu ne haldi kız ünlü olmuşsun dedim o da haliyle çok bişey anlatmadı böyle yapmam söylendi dedi.paraya ihtiyacım vardı dedi..Sadece sizlere tavsiyem dar pencereden bakıp vebal almayın. Bakmak var görmek var.Bu ülke hepimizin sahip çıkalım çıkmazsak yine geçmişte olduğu gibi cumhurbaşkanı anayasayı başbakana fırlatır sonucunda devülasyon olur ülke batar!!! "

arkadaslar bence suan en mantıklı olan kopya cekenler tespıt edılıp onların sınavı ıptal edılıp gereklı cezaları verdıkten sonra atamaların yapılmasıdır.sınavı tekrar yapmaya kalkarsan en az 3 ay gıbı bı sure gerekecek yenı atamalar ıcın ve mıllı egıtım bunu kaldıramaz adamlar 30 bın yenı ogretmi dusunerek donem ıcı atamalar yapmıstır doguda dogru duzgun ogretmen kalmadı bızım bolumun kontejanlarının %75 ı dogu ve guneydogu anadoluda dıger bolumler ıcınde bu soz konusudur ve yenıden sınav ıcın bu okullar 3 ay bekleyemez bır de bu acıdan bakın lutfen....

gakdere' Alıntı:
Ayrıca gerçekten ATATÜRK hayranıysanız rahmetlinin mantığını ve insanlara bakış açısırı anlamanız lazım. Atatürk kurtuluş savaşından sonra merdivenlere serilmiş düşman bayrağını kaldırtırıyor.bu anıyı hepimiz biliriz öyle değil mi?Saygı....Ama nitekimki birçok kendisini Atatürkçüyüm diye tanıtan insanlarda bu yok. Sadece laf icraat yok nerde saygı, nerde çalışkanlık nerde cgerçekten cumhuriyete bağlılık.miting alanlarında bağırmakla mı cumhuriyet korunuyor yoksa insanların inanışlarına laf atarak mı ? merak ediyorum doğrusu

birader burda akp yandaşlığı da siyaset de yapma. laf yetiştirmeye çalıştığın arkadaş şuan ki duruma neden olan mevcut hükümeti eleştirmiş doğal olarak. sen atatürkten girmiş eskişehirden çıkmışsın. konuyu saptırma.

quote="gakdere"]"Arkadaşlar gerçekten çok komiksiniz, olayların bir tezgah olduğunu görmüyorsunuz belki de görmek istemiyosunuz.Merak etmeyin cemaat insanı sanıldığı kadar aptal değildir. bir düşünün öğrenciler bile öğretmen kopyayı anlamasın diye arkadaşının kağıdının aynısını geçirmiyor.diyelim ki cemaat yaptı!salak mı bu insanlar da 1200 kişi full yapıyor???merak ediyorum da???Bazı arkadaşlar dar bir pencerede bakıyorlar. size bizzzat şahit olduğum bir olayı aktarayım.yıl 1998 Eskişehir Anadolu Üniv. öğrenciyim yurtta kalıyorum kampüsün içindeki yurtta.İsmini vermem uygun olmaz bir bayan arkadaşım inanç konusunda çok zayıf diyebilirim ki inanmıyor hayat felsefesi bu şekilde alemci yapısı var anne baba ayrılmış.şimdi bize ne diyeceksiniz ama ben bu arkadaşı tv de haberlerde istanbul üniv.önünde Siyah çarşafla elinde Kur-anla kendisini zincirlemiş şekilde üniversitelerdeki baş örtüsü yasağını protesto eden öğrenciler arasında gördüm. Sizce bu ne???İnanmayan arkadaş birden vahiyle cemmaatçi mi oldu!!!Arkadaşı yurtta tekrar gördüm ve nedenini sordum bu ne haldi kız ünlü olmuşsun dedim o da haliyle çok bişey anlatmadı böyle yapmam söylendi dedi.paraya ihtiyacım vardı dedi..Sadece sizlere tavsiyem dar pencereden bakıp vebal almayın. Bakmak var görmek var.Bu ülke hepimizin sahip çıkalım çıkmazsak yine geçmişte olduğu gibi cumhurbaşkanı anayasayı başbakana fırlatır sonucunda devülasyon olur ülke batar!!! "[/quote]

şimdi tezgah konusuna gelince. öncelikle anlattığın örnek hiç inandırıcı değil. bu kopyacıları savunan birisinden de dürüstlük beklemem. neyse varsayalım ki tezgah.

şimdi cemaat dersanelerinde çalışan yada net bir şekilde cemaatle malum ilişki içerisinde yüzlerce aday tespit edildi. bu arkadaşlar senin anlattığın gibi ajan değil mi. para için üç kağıt yaptılar değil mi. yıllarca cemmatle takıldılar. sonra üniversite öğretmenlik vsvs. kpss sorularını çalalım da cemaatciler zor duruma düşsün diye yıllarca uğraştılar. bırak Allah aşkına yahu. nasıl bir mantıktır, nasıl bir bakış açısıdır arkadaş bu yahu. insanların gözlerini nasıl karartabiliyorlar bu kadar.

sayın gençtoprak arkadaşım asıl sen konuyu saptırma. arkadaşın ne demek istediğini ben anladım .kendisinin son cümlesindeki "görünüşe aldanmamak lazım " ifadesine binaen yorum yazılmıştır.ayrıca yazdığım ifadeyi iyi okuyunuz lütfen

"Arkadaşlar gerçekten çok komiksiniz, olayların bir tezgah olduğunu görmüyorsunuz belki de görmek istemiyosunuz.Merak etmeyin cemaat insanı sanıldığı kadar aptal değildir. bir düşünün öğrenciler bile öğretmen kopyayı anlamasın diye arkadaşının kağıdının aynısını geçirmiyor.diyelim ki cemaat yaptı!salak mı bu insanlar da 1200 kişi full yapıyor???merak ediyorum da???Bazı arkadaşlar dar bir pencerede bakıyorlar. size bizzzat şahit olduğum bir olayı aktarayım.yıl 1998 Eskişehir Anadolu Üniv. öğrenciyim yurtta kalıyorum kampüsün içindeki yurtta.İsmini vermem uygun olmaz bir bayan arkadaşım inanç konusunda çok zayıf diyebilirim ki inanmıyor hayat felsefesi bu şekilde alemci yapısı var anne baba ayrılmış.şimdi bize ne diyeceksiniz ama ben bu arkadaşı tv de haberlerde istanbul üniv.önünde Siyah çarşafla elinde Kur-anla kendisini zincirlemiş şekilde üniversitelerdeki baş örtüsü yasağını protesto eden öğrenciler arasında gördüm. Sizce bu ne???İnanmayan arkadaş birden vahiyle cemmaatçi mi oldu!!!Arkadaşı yurtta tekrar gördüm ve nedenini sordum bu ne haldi kız ünlü olmuşsun dedim o da haliyle çok bişey anlatmadı böyle yapmam söylendi dedi.paraya ihtiyacım vardı dedi..Sadece sizlere tavsiyem dar pencereden bakıp vebal almayın. Bakmak var görmek var.Bu ülke hepimizin sahip çıkalım çıkmazsak yine geçmişte olduğu gibi cumhurbaşkanı anayasayı başbakana fırlatır sonucunda devülasyon olur ülke batar!!! "[/quote]

ARKADAŞIN YAZDIKLARI DA MANTIKLI GELMİYOR DEĞİL HANİ*****

lain arkadaşım sayın sezer zamanı ve rahmetli bülen ecevit zamanını bi gözden geçiriniz ülke nerden nereye geldi o dönemde ekonomi yerlerdeydi nerdeyse memurlar maaş alamayacaktı şuandaki yunanistan misali. çok geçmişe değil 70li 80li yıllara değil.2000li yıllara bakmak da ülkedeki görülmeyen güçlerin neler yapabildiğini göstermektedir.hoş tabiki görme açınıza bağlı.hep aynı senaryolar bir takım olaylar çıkartıp farklı hale getirmek insanları birbirine düşürmek amaç.bir düşünün alevi sünni olayları kürt türk olayları baktılar ki insanlar artık yutmyor.artık cemaatçi şu bu ayrımlarına gidiliyor. Ha bende kpss sınvına girdim bu şekilde atandım. haksızlığa tabii ki karşıyız.ama işi namaza niyaza dökmek cemaate innsanların dini inaçlarına götürmek yanlış. görünüşe aldanmamak lazım.mesela siz diyarbakırdasınız orda sınavlar nasıl oluyor ben size çok uzak değilim adıyamandayım.burdaki sbs kpss,öss sınavları çok ciddi oluyor.ama daha batıdaki arkadaşlara sorsak derlerki doğudaki sınavlarda şaibe var.ben 6 senedir burdayım.belirttiğim sınavlarda gerçekten çok sıkıyız.ama daha batıdaki bir insan buna inanmıyor.ZAN işte benim anlatmak istediğim bu.

zaten her yerde kadrolaştınız be kardeşim, ayıptır günahtır. Bir de anayasayı değiştirirlerse ne olacağını düşünün... :eek:
yeter artık bu kadarı da fazla :x :verymad: :-1:

Hala neyin savunulmaya çalışıldığını gerçekten anlamıyorum... Yıllarca çalışıp, emek vermiş ve şimdi mağdur olan o insanların yerinde olsanız da bu kadar rahat olabilir miydiniz acaba?

Olayı dikkatlice irdeler, düzgünce araştırma yapar ve parçaları birleştirirseniz zaten bu işlerin arkasındakileri rahatlıkla görebilirsiniz.. Netin tartışması yapılıyor ki? Onlarca senaryo yazmak yerine ortada olanı görmeye çalışırsak bu tartışmalara da gerek kalmaz...

İnşallah mağdur olan öğretmenlerimiz bir an önce yeni görevlerine başlayabilirler ...

gakdere' Alıntı:

bu konuya bile Atatürk'ü karıştırarak saçmalamayın arkadaşım. Yapılan yanlışı eleştirmeyi bile çok görüyorsan, bu durumda bile dolaylı olarak hükümetini savunuyorsan, Atatürk gibi bir insan üzerinden eleştiri yapmaya hakkın olamaz.

cagdas' Alıntı:
zaten her yerde kadrolaştınız be kardeşim, ayıptır günahtır. Bir de anayasayı değiştirirlerse ne olacağını düşünün... :eek:

Hocam yorumun bana şunları düşündürttü;
Ahmet necdet sezer efendi kendi döneminde her yeri halletmiş zaten ne kadrosu kalmış geriye? Siyasi görüşler umurumda değil ama sizin savunduklarınız veya bir başkası yönetime gelse kadrolaşma olmayacak mı? Her türlü torpil ve adam kayıranın Allah cezasını versin
367 gibi bir element uyduran mahkemeler tarafsız mı?
Her fırsatta google a yaz bak denilen google da, Türkan saylan hanımefendinin çok güzel ve demokratik söylemlerle dolu (mesela biz istemeden bu ülkede hiç bişey yapılamaz sözü çok demokratik) videolarını izlediniz mi?
Ordum milletimin güvenidir elbetteki ama ordunun içinden atılması gerekenler sadece bir grup mu?
Amerikan meclisini her yıl bir papaz kürsüye çıkıp duayla açar, avrupada papalığın ve vatikanın özgürlüğü ve gücü belli, israilde 1metre favorileri olan başları takkeli yahudiler heryerde, bizde ise dininin gereği başı kapalı olan insanlar devletinin -kendi devleti üstelik vergisini verdiği evladını askerine yolladığı kimliğine sahip olduğu- binasına ve hatta çocuğunun açık havadaki mezuniyet törenine giremiyor, okuyamıyor!

Uzun lafın kısası ben şucu bucu değilim, haksızlığın, hırsızlığın, şerefsizliğin şucusu buncusu olmaz. Ancak sadece belli bir kesimi veya düşüncedekileri görüp diğerlerine destek vermek te saçmalığın dik alası olmaktan başka bişey değil. Aydın insan pozlarına girip aslında beynini bir kesimin kölesi edenler dışındakiler üstüne alınmasın lütfen.

gakdere' Alıntı:
lain arkadaşım sayın sezer zamanı ve rahmetli bülen ecevit zamanını bi gözden geçiriniz ülke nerden nereye geldi o dönemde ekonomi yerlerdeydi nerdeyse memurlar maaş alamayacaktı şuandaki yunanistan misali. çok geçmişe değil 70li 80li yıllara değil.2000li yıllara bakmak da ülkedeki görülmeyen güçlerin neler yapabildiğini göstermektedir.hoş tabiki görme açınıza bağlı.hep aynı senaryolar bir takım olaylar çıkartıp farklı hale getirmek insanları birbirine düşürmek amaç.bir düşünün alevi sünni olayları kürt türk olayları baktılar ki insanlar artık yutmyor.artık cemaatçi şu bu ayrımlarına gidiliyor. Ha bende kpss sınvına girdim bu şekilde atandım. haksızlığa tabii ki karşıyız.ama işi namaza niyaza dökmek cemaate innsanların dini inaçlarına götürmek yanlış. görünüşe aldanmamak lazım.mesela siz diyarbakırdasınız orda sınavlar nasıl oluyor ben size çok uzak değilim adıyamandayım.burdaki sbs kpss,öss sınavları çok ciddi oluyor.ama daha batıdaki arkadaşlara sorsak derlerki doğudaki sınavlarda şaibe var.ben 6 senedir burdayım.belirttiğim sınavlarda gerçekten çok sıkıyız.ama daha batıdaki bir insan buna inanmıyor.ZAN işte benim anlatmak istediğim bu.
Hocam siz şimdi bu ülkede cemaat yok, belli bir grubun bir kişi peşinde gitmediğini mi açık açık söylüyorsunuz?
evet ben D.bakırdayım, dbakırda bu olmayan cemaatin dersanesine kendim bizzat gittim, ev sohbetleri öğrenci evleri çalışma gruplarına bizzat katıldım. bazı özel günlerde yapılan ve kendilerinin abi dediği şehir dışından gelen kimselerin 'sohbet'lerine bizzat katıldım.
halkın saf duyguları ile bu kişilere sırf Allah-Muhammed dediği için nasıl büyük miktarlarda para ve yine değerli taşınmazları hibe ettiğini de biliyorum..
ve şuan da yine bu belli kesimin, özellikle resmi daire ihalelerini 'sohbet' arkadaşlarına sunduğunu görüyorum.
kpss sınavına gelince;
2001den bu yana burada kpss sınavında kopya cekiliyor.
cep telefonunu sınava sokabilen herkese bi şekilde sınav soruları gidiyor. ama bunlar daha küçük çaplı olaylar idi bu kadar büyük kapsamlı değillerdi.
bu olayların polise yansıyanıda oldu fakat herhangi bir sonuça ulaşılmadı.
herkesin kendi pencersinden içinde bulunduğu grubun menfaatleri doğrultusunda bakması normaldir.
ama bir grupki; mensubu olan kişiye evleneceği insanın bile kim olacağını dayatıyorsa, o grub mensubu kişilerin özgür iradesinden söz edilemez.
ve din ve Allah sadece onlara ait değildir. onların bakış açısına göre, onlar dışındaki herkes küfürdedir.. anlayışı da bizce doğru değildir.

Bakıyorum bazıları bu olayı içlerindeki kin ve nefreti kusmak için kullanmış....Akademisyenden behsediliyor mailden bahsediliyor ama tartışılan konu cemaat şöyledir böyledire dönüşmüş...Fem yada benzeri dersaneler Türkiyede en fazla öğrencisi olan dersaneler dolayısıyla bu dersanlerden kazananda çok çıkar bu şekilde olaylara karışanda çıkabilir....Sınavlara hazırlanan herkes kendine gelen sorubankalarına bakar beğenirse arkadaşına da gönderir...
Tekrar ediyorum olaylar daha kanıtlanmadan kimseyi hele hele büyük toplulukları suçlamak insana hele hele öğretmene yakışmaz.
Cemaati bu kadar öcü gibi gören arkadaşlar..... hiç düşündünüzmü neden aşırı dinci yada tarikatçılarda sizin gibi düşünüyor ... cemaati düşman ilan ediyor...?!

ScorpionM' Alıntı:
cagdas' Alıntı:

Hocam yorumun bana şunları düşündürttü;
Ahmet necdet sezer efendi kendi döneminde her yeri halletmiş zaten ne kadrosu kalmış geriye? Siyasi görüşler umurumda değil ama sizin savunduklarınız veya bir başkası yönetime gelse kadrolaşma olmayacak mı? Her türlü torpil ve adam kayıranın Allah cezasını versin
367 gibi bir element uyduran mahkemeler tarafsız mı?
Her fırsatta google a yaz bak denilen google da, Türkan saylan hanımefendinin çok güzel ve demokratik söylemlerle dolu (mesela biz istemeden bu ülkede hiç bişey yapılamaz sözü çok demokratik) videolarını izlediniz mi?
Ordum milletimin güvenidir elbetteki ama ordunun içinden atılması gerekenler sadece bir grup mu?
Amerikan meclisini her yıl bir papaz kürsüye çıkıp duayla açar, avrupada papalığın ve vatikanın özgürlüğü ve gücü belli, israilde 1metre favorileri olan başları takkeli yahudiler heryerde, bizde ise dininin gereği başı kapalı olan insanlar devletinin -kendi devleti üstelik vergisini verdiği evladını askerine yolladığı kimliğine sahip olduğu- binasına ve hatta çocuğunun açık havadaki mezuniyet törenine giremiyor, okuyamıyor!

Uzun lafın kısası ben şucu bucu değilim, haksızlığın, hırsızlığın, şerefsizliğin şucusu buncusu olmaz. Ancak sadece belli bir kesimi veya düşüncedekileri görüp diğerlerine destek vermek te saçmalığın dik alası olmaktan başka bişey değil. Aydın insan pozlarına girip aslında beynini bir kesimin kölesi edenler dışındakiler üstüne alınmasın lütfen.
hocam şucu bucu değilim diyorsun ama şucu bucuların dediğinden farklı birşey üretmemişsin. işi diğer boyutlara taşıyacak olursan karşı tarafın da söyleyeceği çok şey var tabii ki ama konu sapmasın.

"Uzun lafın kısası ben şucu bucu değilim, haksızlığın, hırsızlığın, şerefsizliğin şucusu buncusu olmaz. Ancak sadece belli bir kesimi veya düşüncedekileri görüp diğerlerine destek vermek te saçmalığın dik alası olmaktan başka bişey değil. " diyosun fakat şu yapılanı eleştirirken bile hükümete ve cemaate laf gelmesin diye büyük bir çaba içerisindesin.

Bakın Prof. İlber Ortaylı bile aylar önce "Üniversite sınav soruları bir yerlere veriliyor. Sonuçlara bakarsanız bunu görürsünüz" demiş, "
kimsenin günahını almayayım fakat ateş olmayan yerden duman çıkmaz. kimbilir kaç kişi üniversiteye bu şekilde girdi.

Kod:
sonuç olarak bir dönem daha üstelik anayasa değiştikten sonra akp'nin iktidarda olduğunda neler olacağını düşünmek bile istemiyorum...   :-1:

cagdas hocam yanlış anlamışsın ben savunma falan yapmıyorum, sadece şunu diyorum; haksızlık yapan kim olursa olsun aynı tepki verilmiyor, kendindense haklı görülmeye çalışılıyor değilse o zaman haksızlık var. ben bunu eleştiriyorum haksızlık yapan babansa da çıkıp haksızsın demek gerekiyor. başka başlıklarda bu konuylaalakalı tepkimi zaten vermişim ben.

sezginozturk' Alıntı:
SORU: KPSS sorularını mürüdlerine ulaştırmayı başaran tarikat, aynı kurumun yaptığı diğer sınav(Üniversitelere ve Liselere giriş) sorularını mürüdlerine ulaştıramazmı?
A) Ulaştıramaz. Çünkü aklına gelmez bunu yapmak.
B) Ulaştıramaz. Çünkü diğer komisyonlara tarikattan adam sokamamıştır.
C) Ulaştırır. Tüm gözlerin üzerinde olduğu bir sınavda bunu yapabiliyorsa, diğer sınavlarda daha kolay yapar.
D) Ulaştırır. Çünkü soruları sadece bir sınavda dağıtmak adaletsizlik olur. Hakkaniyet nağmına diğer sınavlarda da bunu yapar.
E) Hiçbiri. Çünkü tarikat, cemaat diye bişey zaten yok. Fethullah beyfendi de amerikaya sadece tedavi için gitti.

Yıllar önce formumuz da açtığım anketin sonuçları bugünlerde anca belli oluyor.
http://www.memurlar.net/haber/480825/
http://www.memurlar.net/haber/480867/

kpss sorularını cemaat dağıtmadı cemaat etmedi , ,,,, PEKİ YA MİLLETİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA YURTLARDA POLİSLİK İÇİN DAĞITILAN SORULARI KİM VERDİ, YURTLAR GENÇLERİ POLİSLİK İÇİN KAMPLARA SOKARKEN ALLAHIN İŞİNE BAK Kİ GÖKTEN BİR KİTAP İNİYOR İNEN KİTAPLARDA POLİSLİK SINAV SORULARI SERVİS EDİLİYOR !!! BUNU KİM YAPTI ,, PEKİ YA O YURTLARDA KAMPLARDA HAKİMLİK VE SAVCILIK SINAVI İÇİN KAMPLAR DÜZENLENİP GÖKTEN GENE BİR KİTAP İNDİ DESEM NE DERSİNİZ ERGENEKONMU YAPTI DERSİNİZ

Geri