Kredi hesaplamak icin ideal bir site

Kodla Büyü
125 binlik ev almak için 35 bin cebimizde varsa ayda 2 bin civarına 5 yılda bitecek şekilde ev alınabiliyor. Çift maaş olmadan anadan babadan yardım olmadan, tek çalışan evli ve çocuklu bir memurun bu şartlar altında 3+1 düzgün bi ev alması günümüz için mucizedir. Başarabilen varsa da helal olsun.Takdir edilmesi gereken bir insandır kendisi

erdcannet' Alıntı:
125 binlik ev almak için 35 bin cebimizde varsa ayda 2 bin civarına 5 yılda bitecek şekilde ev alınabiliyor. Çift maaş olmadan anadan babadan yardım olmadan, tek çalışan evli ve çocuklu bir memurun bu şartlar altında 3+1 düzgün bi ev alması günümüz için mucizedir. Başarabilen varsa da helal olsun.Takdir edilmesi gereken bir insandır kendisi
eş çalışmadan nasıl 2 bin lira ödeyebilir ki insan hocam? hele bir de çocuk varsa. eşi çalışan ev alanlar zor ödüyor 2 bin lira

kade38' Alıntı:
erdcannet' Alıntı:
eş çalışmadan nasıl 2 bin lira ödeyebilir ki insan hocam? hele bir de çocuk varsa. eşi çalışan ev alanlar zor ödüyor 2 bin lira
Sayın hocam ben de onu diyorum zaten tek maaş ile ev alabilen varsa helal olsun. Toki nin şartları bankalardan daha kötü, her sene ödediğin miktar artıyor. Bankada en azından sabit. İnsanın huzurlu bir yaşam sürdürebilmesi için, devletin bu konuda insanları vicdansız müteahhitlerin ve bankaların kıskacından kurtabilecek bi formül üretilmesi lazım.
İstanbul haricinde ortalama bir yerde herhangi bir evin metrekare fiyatı yaklaşık olarak 1000 lira. Normal şartlarda inşaat firması bunu 500 liradan fazlaya mal ederse o işten zarar ettiği için fiyatları yükseltiyor. Durum böyleyken devletin tokisi neden dağın başına diktiği ev için hem yüksek ücret hemde bitmeyen taksitlerle insanı yoruyor ?

erdcannet' Alıntı:

:+1:

CeM_G' Alıntı:
Biz çocuklarımıza destek olabileceğiz mi acaba bu gidişle ?
Çocuklara bence en iyi destek eğitimiyle olacak hocam. Anaokula gönderirken özelden başladık, ilk okul ortaokul diye özelden devam edermiyiz bilemiyorum, iyi bir eğitim alıp kendini kurtarabilmesi -ki ana babadan bize verilen en büyük miras da bence bu- bizim önceliğimiz.

Ben 20 bin tl için baktım en uygunu halkbank veriyor.
12 X 1.799,51 TL 21.694,10 TL
%1 oranında faiz uyguluyor bence gayet iyi.

Ayrıca SÖZÜM MECLİS DIŞIDIR ama eş çalışırken bile zor diyen arkadaşlar harcamalarını tekrar gözden geçiriyorlarmı acaba ? Çünkü eş çalışmadan da ödenebilecek bir kredi. (Çocuk olmadığını varsayarak konuşuyorum varsa o ayrı. Kendimden biliyorum çünkü.)

erdcannet' Alıntı:
CeM_G' Alıntı:
Biz çocuklarımıza destek olabileceğiz mi acaba bu gidişle ?
Çocuklara bence en iyi destek eğitimiyle olacak hocam. Anaokula gönderirken özelden başladık, ilk okul ortaokul diye özelden devam edermiyiz bilemiyorum, iyi bir eğitim alıp kendini kurtarabilmesi -ki ana babadan bize verilen en büyük miras da bence bu- bizim önceliğimiz.
Haklısın hocam orası muhakkak. Biz kendi çabamızla bir şeyler yapmaya çalıştık ve hala yapmaya çalışıyoruz. Onların da en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak öncelikli görevimiz.

erdcannet' Alıntı:
eşi çalışmayan bir öğretmenin maaşı en az 2.600 tl civarıdır. 700 lira ekdersden 9 ay alsa 12 aya bölünce aylık ortalama 525 yapar (fazlası var eksiği yok)
2600 + 525 - 2000= 1.125
asgari ücret 1000 tl bir de adamlar kirada kalıp geçiniyor paraya..
alınadabilir geçinedebilir..
temel besin maddeniz bulgur pilavı makarna olur :mrgreen:
bu durumda bile bu zengin ülkede pek çok kişiden iyi halli geçinirsiniz..

erdcannet' Alıntı:
3+1 düzgün bir ev 125000 olsa keşke....

:) ortalama bi hesaptır hocam keşke maaşımızın 40 katı ile alacağımız evi 100 katı ile ödemek zorunda olmasak.

bu konutkredisi morgıc olayı hiç çıkmasa daha iyi olmazmıydı.. paramızı biriktiriir temelden ev alırdık.. şimdi 100 Bin olacak ev 300 Bin oldu.. krediyede en az fazladan 150 faiz desek .. 100 bin 150bin lik eve 450 bin 500 bin vermeye mahkum olduk

Geri