Kredi Kart Limitleri

Kodla Büyü

kakababa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar maaş aldığım banka Akbank ve 5000 TL limitli Axess Kredi kartı kullanıyorum. Ağustosta tatil yapmak için bir otelde rezervasyon yaptırdım ve 4 ay sonra 2600 lira onun ödemesi yapılacak kredi kartından onun dışında 200 300 lira gibi bir borcum var sadece. 15 gün önce Yapı Kredi World kart başvurusu yaptım ama başvurum yetersiz limit nedeniyle reddedilmiş. Benim merak ettiğim sadece 5 bin lira mı limitimiz var? Bu arada herhangi bir bankaya kredi borcum felan yok hatta 2 farklı bankadan bireysel emeklilik var. Düzensiz borç ödememde olmadı şimdiye kadar.

Maaşının üç katı kadar kart limiti olabiliyor düzenli ödemelerden sonra limit artırılabiliyor. En son bir yasa çıktı bu sebeple vermiyor olabilirler.

hocam bütün kredi kartlarınızın limitleri toplamı maaşınızın 4 katından fazla olamaz belki o yüzden vermemiş olabilirler

Hayret ya 3 kat olsa 6bin 4 kat olsa 8 bin limit olması gerekiyor. Banka tipimi beğenmedi heralde :)

Ben istemediğim halde 18.000 TL lik gönderdiler. Limit azaltma için dilekçe falan istediler. Uğraşmak istemedim öyle kaldı.

fatiha35' Alıntı:
ibrahimes' Alıntı:
Ben istemediğim halde 18.000 TL lik gönderdiler. Limit azaltma için dilekçe falan istediler. Uğraşmak istemedim öyle kaldı.
hangi banka hocam

İşbankası hocam. 3 sene önce Akbank kredi kartı almıştım 5.000TL isterken 1,000TL göndermişti :) Bankaların sağı solu belli olmuyor.

bizde yeni geçtik iş bankasına 9.700 TL

en yakın zamanda indirteceğim.

benim 3 farklı bankadan kartım var toplam 14.500 limit kredi kartını ilk alırken baya uğraştırdılar digerleri kendiliğinden geldi bana

bana da ilk atandığım vakit vakıfbank vermiş idi 8000 limitli (maaş da ek ders ile 2000 lira ancak oluyordu) herhalde 4 katı muhabbeti vardı. hatta ilk etapta istemedim adam limiti söyleyince bir de o zamana kadar maximumun öğrenci kartını (300 tl limitli) kullanınca bir de yıllık ücret olmayınca kabul ettim. bu kartı ev arkadaşım çıkarmak istediğinde ise kakababa hocamın dediği gibi limit yetersiz gibi birşey dediler. daha sonra başka bir vakıfbank şubesinde bir hemşehri bulunca tekrar başvuru yaptı (hatta sebep olarak da evliliği gösterdi) başvurusu onaylandı. tanıdık bir bankacı bulursanız işinizi halledebilirler benden söylemesi.

araba bakmaya gitmiştim adam 37bini karttan tık çektirdi çip parasıda cabası :D

Benim toplam limitim 120bin lira hocam kredi kartlarından. En yüksek limitli kartım 35bin lira World kart. diğerleride ortalama 15-25bin tl arası limitli :) limit konusunda önceden sıkıntı yoktu ama şimdi biraz sınırlandırdılar...

Metehan' Alıntı:
Benim toplam limitim 120bin lira hocam kredi kartlarından. En yüksek limitli kartım 35bin lira World kart. diğerleride ortalama 15-25bin tl arası limitli :) limit konusunda önceden sıkıntı yoktu ama şimdi biraz sınırlandırdılar...

afedersin ama ne ayaksın hocam sen. nasıl yükseldi bu limitler :)

xtasy' Alıntı:
Metehan' Alıntı:

afedersin ama ne ayaksın hocam sen. nasıl yükseldi bu limitler :)

Valla yükseldi hocam bir zamanlar ticaret yaptık o sırlarda sürekli kart kullanınca bankaarda yükseltti sağolsunlar. şimdi bıraktık ticareti ama limitler kaldı :) canım sıkılırsa karta bir ev çektirebilirim veya araba :)

Maşallah sizlere demekki benim tipimi sevmedi Yapı Kredi :) Neyse bugün bir daha başvuru yapayım altın gömü buldum bende zenginim felan derim :mrgreen:

kakababa' Alıntı:
Maşallah sizlere demekki benim tipimi sevmedi Yapı Kredi :) Neyse bugün bir daha başvuru yapayım altın gömü buldum bende zenginim felan derim :mrgreen:
120 bin limitli arkadaşım var deyin biraz itibarınız olsun. :mrgreen:

xtasy' Alıntı:
Metehan' Alıntı:

afedersin ama ne ayaksın hocam sen. nasıl yükseldi bu limitler
oha hocam..bi zengin olamadık :scared: :lol: :|

hocam ayak derken öğretmene bu limiti nasıl verdiler anlamında..

Valla bende nlamadım hocam her ay kartların tüm limitleri dolup boşalmaya başlayınca bankalar sırayla artırdı bende yok demedim hiç birine :) yoksa gelir beyanına dayalaı artmadı ona dayalı olsa zaten 10-15bin arası ancak olurdu. şimdi ticari işlerim bitti ama limitlerim kaldı öylece :)

Geri