Kredi masrafı davasını banka kazanırsa?

Kodla Büyü

mesafeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar geçen yıl eşim adına 50 bin tl ihtiyaç kredisi çekmiştik. Masraflariçin tüketici hakem heyetine başvuruda bulunduk ve lehimize karar çıktı. Yalnız 2014 te çıkan yasa gereği banka kredi tutarının binde 5 ine kadar masraf talep edebiliyormuş. Haliyle banka da bize karşı dava açtı ve araştırmalarıma göre kazanma ihtimali hayli yüksek maalesef. Peki ben simdi bu 260 lira paranin üzerine ne kadar öderim? Mahkeme masrafı+ banka avukatının ücreti be kadar olur. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaş oldu mu acaba ve ne kadar ilave masrafı oldu bu işin?

Dosya ucreti 200-300 civari olur. Avukatlik ucreti de yaklasik 1000 lira gelebilir. Az bir miktar da posta masraflari çıkar.

GM 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1000 lira avukat ücreti mi olur hocam ne yaptın. Biz avukat aracılığıyla başvurduk bizim avukat 180 lira aldı. Ben avukata da sordum ne kadar öderiz diye o iş pek belli olmuyor ama genelde kredi masrafı tutarında bir ilave ödeme çıkıyor dedi. Yani bizim avukatın dediğine göre 250-300 civarı bi geri ödememiz olacak ama kesin bir şey yok tabi

Hocam tuttuğunuz avukatın bu değişiklikten haberi olması gerekmez miydi? Benim şaşırdığım nokta burası. Avukatlık ücretleri de değişiklik gösteriyor. Avukatınız onlardan ne kadar aldıysa aşağı yukarı sizde o avukata o kadar ücret ödersiniz. Mesela bana arkadaşım bir avukatın telefonunu verdi. O avukatla anlaştım. Avukata ücret neden istemediğini sordum. Bana bankadan alacağını söyledi. Ben 1 kuruş bile vermemiştim. Tüm dosya masraflarımı tahsil etmişti.

Geri