KULLANMADIĞIMIZ PROGRAMA ÜCRET KESİLMESİ

Kodla Büyü
Arkadaşlar kurumumuzda progmatik isimli ders dağıtım kullanıyorduk 400 tl verip satın almıştık. daha sonra yıllık ücretini ödemediğimizden programın dağıtım özelliğini uzaktan kapatmışlardı. daha sonra bu sene başında progmatikten birisi öğrenci seçmeli ders dağıtım programınıda ayrıca bize sattı 300 tl ye. ama hiç bir işe yaramadı kullanamadık daha sonra bilsacılar geldi onlardan haftalık ders dağıtım programını 400 tl ye satın aldık. hem öğretmen ders dağıtım hem öğrenci seçmeli dağıtım hemde dönerli nöbet işlemleri tek bir programın altında bilsada. sene başında kısa sürede işimizi gördük. şimdi progmatik diyor ki siz bizim programımızı kullandınız 300 tl havale gönderin aksi halde hukiki yol izleyeceğiz.

bu düpe düz dolandırıcılık. bilsa 400 tl, progmatik 700 tl. üstelik progmatiğin sattığı seçmeli ders dağıtımı öğrenci gruplamasını dahi otomaik yapamadı. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor ?

aslında okullarımızın bu duruma düşmesinin sorumlusu bakanlığımızdır. bakanlığın e-okul ekibi bir ders programı bile yapamıyormu. özel sektör firması olan bilsa yapıyor ama bakanlık yapamıyor. bu nasıl iştir. senelerden beri sırtımızı bilsaya dayıyoruz, seneye 6.sınıfların seçmeli dersleri gelince yinemi dayayacağız. yazık okullarımızın bu firmalara akıttığı paralara. bakanlık yetkililerimizin acilen bu konuya el atması gerekiyor. ya kendisi yapmalı yada yapamıyorsa ya bilsadan yada asc timetable isimli yabancı bir yazılım var onun lisans hakkını alıp e-okula monte etmeli. bu öğrenci seçmeli ders dağıtım işin, bu iki firma çözdü.

yukarıdaki anlattığım durumu yaşayan arkadaşlar varsa beni bilgilendirebilirlermi nasıl bir yol izlemeliyiz?

Geri