kur sabit disk bulamadı

Kodla Büyü

bilgisayarkurdu46

Aktif Üye
arkdaşlar OKULDAKİ Vvestal marka bilgisayar format atamıyorum dfloaysıyla da WİNDOWS UKURAMAIYORUM
AŞAĞIDAKİ HATAYI VERİYOR

Kur bilgisayarınızda takılı bir sabit disk bulunamadı

formatınızı perfect xp ile atarsanız bu sorunla karşılaşmazsınız. Perfect xp bende yok diyorsanız anakart sürücünüzün olduğu cd içinde raid sürücü olmalı bir disketi filan atın oradan yükleyin ya da hdd nin bağlı olduğu yuvayı değiştirin

@ozel_egitim dediği gibi modifiye bir işletim sistemi yükleyebilirsin; fakat ben bu işletim sistemlerine karşıyım çünkü düzgün işlemiyorlar. Bunun yerine Raid entegrali bir cd yapabilir ya da böyle bir cd edinebilirsin.
Yok ben entegre edemem böyle bir cd'de bulamam diyorsan. Biostan Hdd'nin sata özelliğini disable yapabilirsin. Tabi elinde
@ozel_egitim hocamın dediği gibi disketin varsa disketle de bu raid sürücüleri yükleyebilirsin.
Disketten kurulum söyle olacak:
Cd'den kuru başlatın yükleniyor ekranında F6 tuşuna basın sizden disket isteyecektir istediğinde disketi disket sürücüye yerleştirin ve kura devam edin. Bu şekilde de işletim sistemini sorunsuz yükleyebilirsin. Elimde böle bir disket yok diyorsan Anakart cdsinin içerisinde raid sürücüleri bulup diskete çekebilirsin.
Son söz:
Disketen raidleri yükleyebilir.
Raid entegreli cd ile kurulum yapılabilir.
Biostan sata özelleği kapatılabilir.
Bunlardan birini yaparsan sorunsuz işletim sistemini yükleyebilirsin.

büyük ihtimalle sata disk kullanıyorsundur bunun için driver cd varsa onun içinde sata driver olacaktır onu diskete yükle
eğer driver cd si yoksa anakartın modelini internette arattır sitesinden sata driverı yükle sonra diskete at
windows kurarken ilk ekranda F6 tuşuna bas ilerleyen aşamalrda senden disket isteyecek o yaptığın
disketi tak kuruluma devam et

hasari' Alıntı:
@ozel_egitim dediği gibi modifiye bir işletim sistemi yükleyebilirsin; fakat ben bu işletim sistemlerine karşıyım çünkü düzgün işlemiyorlar. Bunun yerine Raid entegrali bir cd yapabilir ya da böyle bir cd edinebilirsin.
Yok ben entegre edemem böyle bir cd'de bulamam diyorsan. Biostan Hdd'nin sata özelliğini disable yapabilirsin. Tabi elinde
@ozel_egitim hocamın dediği gibi disketin varsa disketle de bu raid sürücüleri yükleyebilirsin.
Disketten kurulum söyle olacak:
Cd'den kuru başlatın yükleniyor ekranında F6 tuşuna basın sizden disket isteyecektir istediğinde disketi disket sürücüye yerleştirin ve kura devam edin. Bu şekilde de işletim sistemini sorunsuz yükleyebilirsin. Elimde böle bir disket yok diyorsan Anakart cdsinin içerisinde raid sürücüleri bulup diskete çekebilirsin.
Son söz:
Disketen raidleri yükleyebilir.
Raid entegreli cd ile kurulum yapılabilir.
Biostan sata özelleği kapatılabilir.
Bunlardan birini yaparsan sorunsuz işletim sistemini yükleyebilirsin.

hocam işe yaradı teşekkürler.

biostan sata özelliğini disable yapınca hdd göründü. Allah razı olsun.

Geri