Kuran kursunun ağ sistemi hakkında sorum var

Kodla Büyü

developer

Süper Üye
Süper Üye
Büyük bir Kur'an kursunun ağ ve lablarını kuracağım fakat burada herşeyin komplike bir yapıya sahip olması gerekiyor laboratuvarlarla 2 kat alttaski idarenin bilgisayarını ilişkilendirmem gerekmekte.
Yani hem labdaki öğrt pc yetkili olacak hemde alt kattaki idare bilgisayarı yetkili olacak ve izleme imkanına sahip oalcak. Ayrıca tabiki bide filtre ve deep freeze tarzı program gerekiyor.
Sizin önerileirniz nedir bu işlemler için?

Benim seçtiklerim..
-NSS 11
Filtre: K9 WEB
Deep: Drive Vaccine PC Restore

Ağ kontrolü için NSS11 olablir
Öğrenci bilgisayarlarına Ogrenci ve Öğretmen 2 oturum kurulabilir. Öğrenci oturumunda Grup Policy ile haklar kısıtlanabilir.
Makinelere DeepFreeze kurabilirsiniz
Filtre için diğer mesajınızda da yazdım Firewall görevi gören Linux sürümleri var. Endian - PFSense vb.. onlardan birini kullanabilirsiniz...

developer' Alıntı:
Büyük bir Kur'an kursunun ağ ve lablarını kuracağım fakat burada herşeyin komplike bir yapıya sahip olması gerekiyor laboratuvarlarla 2 kat alttaski idarenin bilgisayarını ilişkilendirmem gerekmekte.
Yani hem labdaki öğrt pc yetkili olacak hemde alt kattaki idare bilgisayarı yetkili olacak ve izleme imkanına sahip oalcak. Ayrıca tabiki bide filtre ve deep freeze tarzı program gerekiyor.

Benim seçtiklerim..
-NSS 11

Kuran Kursuna yukarıdaki yazılımları yasal olarak satın alıp mı kuracaksınız yoksa c r a c k li mi kuracaksınız?

Öğretmen Bilgisayarına Netsupport Tutor, İdare Bilgisayarına Netsupport Tech Console kurmanız yeterli.
Tech Console, hem Tutor hem de Student kurulu bilgisayarları görebilir, yönetebilir, aç-kapat yapabilir.

hemenyardim' Alıntı:
developer' Alıntı:

Benim seçtiklerim..
-NSS 11

Kuran Kursuna yukarıdaki yazılımları yasal olarak satın alıp mı kuracaksınız yoksa c r a c k li mi kuracaksınız?
Normalde c..crackli kurardım ama kuran kursu olunca iş değişiyor idareye bildireceğim öneride bulunacağım bütçe ayırırlarsa satın alacağım zasten k9 web ücretsiz nss ile driver vaccine içinde tek lisans alacğaım tüm bilgisayarlarda kullanabileceğim bir yöntem var bsa tarafından sıkıntı çıkmayacak.

developer' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
developer' Alıntı:

Benim seçtiklerim..
-NSS 11

Normalde c..***** kurardım ama kuran kursu olunca iş değişiyor idareye bildireceğim öneride bulunacağım bütçe ayırırlarsa satın alacağım zasten k9 web ücretsiz nss ile driver vaccine içinde tek lisans alacğaım tüm bilgisayarlarda kullanabileceğim bir yöntem var bsa tarafından sıkıntı çıkmayacak.
..
NCOMPUTING (http://www.dojop.com/) kuracaksınız anlaşılan makinalara

drive vaccine icin her kullaniciya lisans alman lazim bsa yi kandirinca is hallomus mu oluyor? Hem kuran kursu olmayip baska bir kurs olsaydi ***** kullaninca haram olmamis mi olacakti bu ne celiski ?

her şeyi TRIAL kur. 30 günde bir format at imaj yükle :)
en sıkıntısız hali...
...
kaldı ki amaç sadece İNTERNET erişimi ise Windows a gerek yok. UBUNTU ya da PARDUS kur. millet anlamadığı için kurcalamaz bile...

Nasreddin Hoca bir gün heybe almak için pazara gider. Güzel bir heybe görüp pazarcı ile pazarlık yapar ve 1 akçeye anlaşırlar. Tam oradan ayrılacaktır ki daha güzel bir heybe dikkatini çeker:- Kaç akçe şu heybe muhterem?- 2 akçe hocam.- Aldım gitti, diyen hoca elindekini bırakır ve onu alıp tam gidecekken pazarcı seslenir:- Hocam. Bu heybe 2 akçe. Sen 1 akçe verdin.Hoca sinirlenir:- Bre cahil adam! Sana önce 1 akçe verdim. Sonra da 1 akçelik heybe bıraktım! İkisi eder 2 akçe. Daha benden neyin parasını istersin!

:)

Geri