Kurs başvurusu

Kodla Büyü

Tus

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba hocalarım.
Ortaokulda kadrolu Bilişim Tek. Öğretmenliği yapıyorum. İlk atamam ve ilk görev yılım. Alandan mezunum. Okulumda 10 saat, başka bir okulda 5 saat olmak üzere toplamda 15 saat dersim var. Formatörlük veya Rehber Öğretmenlik ile ilgili belirsizlik ilde devam ediyor. Görevlendirmem yapılmış değil. Bugün Halk Eğitim Merkezinin bilgisayar kursu ile ilgili ilanlarını gördüm (160 saat). İlçedeki tek Bilişim Tek. öğretmeniyim. Telefonla ulaştığımda kursun öğretmeninin belli olmadığı söylendi. Durumu anlatınca da başvuru yapabileceğim aktarıldı. Başvuruyu yapmayı düşünüyorum, görev bana gelir mi gelmez mi onu bilmiyorum.

Yönetmeliklere tam hakim olmadığım için sizlere danışmak istedim. Kursu verebilmem için önümde herhangi bir engel var mı? Engel yoksa H.E.Merkezi kursun öğretmenini belirlerken hangi kriterleri göz önüne alıyor? Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
İyi çalışmalar.

Hocam öncelik Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinde, yani kurs vermek için arkadaş 2 yıllık bitirmişse kurs sana verilir. 12 kursiyer olduğu zaman kurs açılır başvuran sayısı azsa kurs açılmıyor.Denetimlerde kursiyer sayısı azılırsa kurs kapanıyor.

Hocam cevap için teşekkür ederim. Gidip bir başvuralım bakalım ne olacak durum..

Öncelik sıralaması var bu iş için. Önce Emekli sonra Üniversitede öğretim üyesi sonra yüksek lisans sonra lisans sonra önlisans sonra sertifika sahibi. Yalnız senin gibi bir lisans sahibi dururken müdür yardımcısının geçen yıl mezun olan 2 yıllık bilgisayar bölümü mezunu kuzenine verilirse fazla şaşma derim. :puhaha:

Öncelik sırası için teşekkür ederim hocam. Birden fazla grubun olması gündemde, talebin fazla olduğunu söylediler. Bakalım neler olacak :|

ymanav nerde görev yapıyorsun, memurlar.net de terch döneminde konuştuk senle

Geri