Kurumsal İnternet Engelini Aşın - II

Kodla Büyü

HeroMoonSun

Site Gezgini
/////////////////////// bu günden itibaren kurumunuz da sakın denemeyin. /////////////////////////
ip ler burdan paylaşıldığından kara listeye alınırsınız

Kendi özel ip lerinizi edinin

:(

Dana önce paylaştığım döküman tamamen manuel olduğunda bir çok arkadaş denemedi. Deneyenler sorun yaşadı.
Biz hala kullanıyoruz. Win bilgisayarlarda 1024 ten küçük portları admin olarak kullanılmsı gerektiğinide yeni öğrendim. Oda ayrı bir sorun olmuştur. Dökümanı güncelledim.
http://www.bilgisayarbilisim.net/bts-destek-f52/kurumsal-internet-engelini-asin-t153276.html

Şimdi istemci tarafında işlemleri otomatize eden bir python scripti yazıyorum. Fakat bunu farklı pc lerde deneyerek satabil hale getirmem lazım. Kendi sunucumu zaten sürekli hazır. Sadece bilgisayarınızda scripti çalıştırmanız test sürecinde yerecek.

Sizden ricam bunu deneyerek bana yardımcı olaracak gönüllü 3-5 arkadaşın deneyip bana geri bildirimde bulunması. Denemek için win10 kurdum bende sorunsuz çalışıyor fakat bu yetmez.

Bana yardımcı olacak arkadaşların özelden mesaj atmasını bekliyorum.

iyi geceler

/////////////////////// bu günden itibaren kurumunuz da sakın denemeyin. /////////////////////////
ip ler burdan paylaşıldığından kara listeye alınırsınız

Kendi özel ip lerini edinin.

Paylaşım iyidir. Rahatsız olanlar olmadığı sürece :)

Öncelikle yardımcı olan iki arkadaşa teşekkür ederim. Biraz şekillendikten sonra Köstebek adını verdiğim ufak program hazır.

Engeli aşmak için github tan proje dosyaları zip olarak indirin kendi dizinine açın.
Köstebeği çalıştırın.Tabi python3 kurmalısınız unutmayın.
chrome kuruluysa proxy ayarı yapılmış olarak açılacaktır.

https://github.com/heromoonsun/Kostebek

Hatırlatma
Engeli aşmak için kurum dışında bir sunucunuz olmalı benim digitaloceandan aldığım VDS şuan açık. limitleri zorlayana kadar açık kalacak . Sonraları kendi sunucuz olmalı .

Köstebek.pyw kafa karıştıran işlem basamaklarını istemci tarafındakileri otomatik yapar.

Yöntemi sevdiyseniz VDS alın. aylık 5 $ 4-5 kullnıcı için yeter fazla bile.
Kendi sunucunuz olursa eğer sunucu tarafında yapılması gerekenler
1 - ssh parola girişili hale getir
2- 80 portu kullanan yazılım varsa kaldır yada durdur
3 - proxy.py yi çalıştır

Çok detaylı anlatım burda. sunucu tarafında yapılması gerekenlerin açıklaması var. İstemci tarafını boş verin köstebek.pyw yapıyor zaten.
https://docs.google.com/document/d/1-OY ... s=5757d24d

tebrik ederim ugrasiyorsunuz baya baya. yalniz soyle bir durum var, gecenlerde laf olsun diye evdeki ip kameraya baglanmak istedigimde adsl modeme ping bile atamadigimi farkettim. acaba portlar mi engelli?

Hocam pzts günü okula gidince ip vereseniz denerim

Emin olmak için normal internette ve meb hattında ayrı ayrı köstebeği çalıştırarak denemek lazım

Loglara bakıyorum deneyerek bağlantı kuranlar var. Fakat kimse yorum yapmıyor. Sorun yaşayanlar yokmu ?
Birşeyler yazın arkadaşlar. Burda emek harcıyoruz :)

hocam geçen hafta deneme yapmıştık hatırlarsanız. benim kullandığım pc de çalışmamıştı, labdaki başka bir makinede çalışmıştı. şuan benim makinede çalıştırmaya uğraşıyorum. 8080 portu boşta gözüküyor sizin köstebeği çalıştırıyorum ve 8080 portunu putty kullanmaya başlıyor buna rağmen internete hiç çıkamıyorum. buna nasıl bir çözüm bulabiliriz acaba. sonuçta ekstrem bir durum olduğu için belki başkaları da yaşayabilir ve programın optimizasyonu açısından önemli sayılabilir.

Hocam sıkıntı yaşanması çok normal. Farklı pc lerde farklı snoç çıkabiliyor.

puty komut ekranında yazılar çıkıyormu oturum açıldığına dair.Eğer hiç çıkmıyorsa size bide şunu denyin

köstebek.pyw yi notpad vb editorle açın

2222 olan tüm portları 22 yapın (sanırım 1-2 yerde var)
kaydedip tekrar deneyin.

win sürümlerin bazılarında 1024 den küçük portları kullandırmıyor. bu nerden değişir bilmiyorum. Benim arkadaş manuel prozy.py yi çalıştırıp puty ile çıkış yapıyorken köstebek ile olmuyor. tek farkı birinde portun köstebek.pyw de 2222 olması.

1- ip yi ortak kullandığımızdan onu kara listeye aldılar
2 - ssh handshake sürecini mevcut şifreli haliyle kara listeye aldılar.

Ben sürekli bağlı olduğumdan ancak bağlantıyı kesip tekrar bağlanınca durum ortaya çıktı.
bağlatı başlangıcını değiştirmek yetecek.

HeroMoonSun' Alıntı:
1- ip yi ortak kullandığımızdan onu kara listeye aldılar
2 - ssh handshake sürecini mevcut şifreli haliyle kara listeye aldılar.

Ben sürekli bağlı olduğumdan ancak bağlantıyı kesip tekrar bağlanınca durum ortaya çıktı.
bağlatı başlangıcını değiştirmek yetecek.
hocam sanırım sizin sunucuyu engellediler değil mi?

artık herkes kendi sunucusunu almalı ki engellenemesin. ayrıca kodlardan da ssh şifrelerini de değiştirmek mi gerekiyor?

Geri