Kurumsal Cihaz Yönetimini Tabletinden Kaldıran Öğrenciler

Kodla Büyü

yenibilişim

Aktif Üye
Okuldan bir öğrenci tabletini başka kişilere verip parayla kurumsal cihaz yönetimini kaldırtmış. Şimdi ne yapmam gerekiyor benim kime bildirmeliyim garantiye mi göndermek gerekiyor?

E tab 4 te buna benzer sorunları ayarlar/uygulamalar bölümünde tüm uygulamalar kısmından hallediyorduk.Uygulamayı listeden bulup aktifleştiriyorduk.Bulamadığımız durumlarda factory reset sorunu çözüyordu.E tab 5 te böyle bir sorunla karşılaşmadık henüz.Ama çözüm adımları bu şekildedir herhalde.

Bazı çocukların zekasına hayranım gerçekten bunu yaptırmak için 100tl vermiş birine. Bu arada teşekkürler hocam deneyeyim.

yenibilisim' Alıntı:
Bazı çocukların zekasına hayranım gerçekten bunu yaptırmak için 100tl vermiş birine. Bu arada teşekkürler hocam deneyeyim.
Bizim çocuklar kendileri yapıyor hocam. Etab5 romu ve gerekli dosyaları, programları internetten indirmişler. İsteyen kurumsalı silip google play yüklüyor. İsteyen rom atıyor, isteyen de lolipop versiyonuna yükseltiyor... Rom dosyalarını indirmişler...Ben de onlardan aldım. Kendileri tabletlere para vermedikleri için rahatlıkla bu işlemleri yapıyorlar. Hem de kullanım ve garanti şartlarıyla ilgili seminer vererek tabletleri teslim etmeme rağmen.. 4 yıllık garantiyi bozmayın, bulunmaz nimet dedik. Öğretmenler tabletlerden ders işlemeye başladığında, tabletini getirmeyen, gerekli programlar yüklü olmayanlar; ders aracını getirmeyenler gibi disiplin işlemine tabi tutulacak dedik.. Bakalım ne olacak... Para vermeyince böyle olur hocam.. Öğretmene zimmetli olduğu için ben etab4 üme gözüm gibi bakıyorum..

Geri