Kütüphane için program arıyorum.

Kodla Büyü
soft-ge için bende bir fiyat PM i alabilir miyim.

Kişiye göre fiyat vermiyorsanız buraya yazın da kökten çözüm olsun...

Arkadaşım ücretli bir program almana gerek olmadığını düşünüyorum. Ben geçenlerde ekteki programı buldum. Gayet kullanışlı ve tamamen ücretsiz. Veritabanına da müdahale edebiliyorsun. Yazan kişi ile de bizatihi irtibat kurdum. Çıkabilecek sorunlar içinde yakinen ilgi gösteriyorlar. Selamlar
Not: Kullanıcı Adı ve Şifreyi boş geçiyorsun.

Ekli dosyalar

• Kütüphane Programı.rar
    635.5 KB · Görüntüleme: 765
nosTRa' Alıntı:
soft-ge için bende bir fiyat PM i alabilir miyim.

Kişiye göre fiyat vermiyorsanız buraya yazın da kökten çözüm olsun...
nedeni ile birlikte pm ilettim hocam

bizim okulumuzda Türkçe Öğretmeni arkadaşlar tarafından kullanılan ücretsiz kütüphane otomasyon sitesi http://kitapi.net incelemek isteyen arkadaşlara önerilir. Barkod oluşturma, tablet veya telefondan okutma, kütüphane üye kartı oluşturma gibi güzel özellikleri var. z kütüphane........
Not : Otomasyon sistemi ile bir ilgim yoktur. Sadece ücretsiz olduğu ve kullanışlı olmasından dolayı önerimdir.

Otomasyon sitesi:
http://kitapi.net

Kütüphaneler için tamamen ÜCRETSİZ, internet tabanlı teknolojiye uygun kare kod uygulamalı, sosyal yönden okuyanları birbirine bağlayan ayrıca her kütüphaneye blog sayfası imkanı sunan bir sistem geliştirdik. İsmi Kitapi...Kitapi'yi Türkiye genelinde 600’ü aşkın kütüphane kayıtlı. Ve toplam kitap datası 50000'den fazla. Sosyal sorumluluk kapsamında hazırladığımız bu sistem tamamen ücretsizdir. Kütüphanelerinde KİTAPİ’ yi kullanmak isteyenler, basit şekilde üye olup kitap bilgilerini ve üye listelerini (excel dosyası halindeyse) kolayca import edebilirler. Kayıtlı tüm kitaplara kare kodlu etiket üreten sistem aynı zamanda üyelere kimlik kartı imkanı sağlıyor. Kütüphane adına tüm raporlar excel formatında indirilebiliyor. Ayrıca Kitapi'nin Android ve Ios uygulamaları da mevcut. Kolayca indirip kütüphanenizdeki işlemleri akıllı telefonunuzla uygulayabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi için www.kitapi.net adresini inceleyebilirsiniz.
Her türlü destek için info@kitapi.net adresine mail atabilirsiniz.
Youtube Kanalımız www.youtube.com/channel/UCU6cHBJiPr_Rgze4L46StcQ

zeybek_20' Alıntı:
Değerli hocalarım

Elinde Basit, lisans istemeyen kütüphane programı olan var mı?
Kütüphaneye bir el atayım dedim.

Son derece kolay bir sistem öneriyorum hocam size
www.kitapi.net kütüphane programı adına aklınıza ne geliyorsa fazlasıyla içinde var. Tamamen ücretsizdir hocam.

sert_hard' Alıntı:
benim kullandığım programı göndereyim hocam.
kullacıcı adı şifre isterse "admin" ve "1" girersiniz...

Hocam daha modern bir programa (internet tabanlı, kare kod uygulamalı, üye kimlik kartlı, Akıllı telefondan kare kodları ücretsiz okutabileceğiniz) geçmek ister misiniz? ücretsiz ama son derece kullanışlı bir sistem. www.kitapi.net

unknownrealmman' Alıntı:
sert_hard hocam paylaştığınız ilk programı okulda kullanmayı denedik ama programda bir sıkıntı var.
Kitaplarımıza etiket yapıştırıp (demirbaş no) programın kitap ekle bölümüne kitapların öğrenciler tarafından girilmesini sağladık.
Öğrencilerimizi ise okul numaralarına göre programa üye olarak kaydettik kütüphaneden sorumlu öğrenciler aracılığıyla ama,

Kitabın demirbaş numarası 56 diyelim, görevli öğrenciler farkında olmadan 56 numaralı kitabı sisteme iki veya daha fazla kez kaydedebiliyor, yine aynı şekilde
öğrencinin okul numarası 87 diyelim, görevli öğrenciler farkında olmadan 87 numaralı öğrenciyi sisteme iki veya daha fazla kez kaydedebiliyor.

Program bu kitap/bu öğrenci zaten kayıtlı diye bir kontrol yapmıyor. Bu da kitap ödünç verirken/geri alırken programın düzenli çalışmasını engelliyor. Veritabanı şifreli olduğu için oraya da müdahale edemedim. Kullanacak arkadaşlara bilgi vereyim dedim.

İkinci paylaştığınız program ise katı kurallar uyguluyor. Üyenin TC kimlik numarası, telefonu, adresi, vs ile kitabın ISBN numarası, barkod numarası, vs mutlaka girilmeli yoksa kayıt yapmıyor bu da işlemleri zorlaştırıyor.

Ben de kullanışlı basit ve ücretsiz bir kütüphane programı arıyorum ama henüz bulamadım. Olmadı kendimiz yapıcaz artık...

Hocam siz www.kitapi.net adresini bir inceleyin...Kütüphane adına aradığınız her şey bu sistemde mevcut...son derece kullanışlı Türkiye genelinde 850 kütüphane kayıtlı sisteme. İnceledikten sonra hak vereceksiniz bana hocam. Saygılarımla

Kütüphane programlarına boşuna ÜCRET ödemeyin. Son derece modern kare kod (barkod değil) uygulamalı, çağın şartlarına uygun bulut tabanlı sosyal kütüphane otomasyon sistemi www.kitapi.net i kullanın. Tamamen ücretsiz ve son derece kullanışlıdır. Kitapi'ye kayıtlı 850 kütüphanenin fikirleri ile sürekli yeniliklerle işleyen Kitapi bu yönüyle dinamiktir. Yani bir program indir sürekli o halinde kullan olayı yoktur. 1 yıl içinde 15 bin üye edinen KİTAPİ' yi üniversite bölüm kütüphaneleri, okul kütüphaneleri kullanmaktadır. Ve tamamen ücretsizdir. Ayrıca her kullanan kütüphane için blog hizmeti sunmaktadır. Kütüphanenizin seyir defteri olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz bu sayfa sayesınde öğrencileriniz de sistemi kullanıyor yorum yapabiliyor ve yazılar yazabiliyor. Sosyal kütüphane anlayışı ile de hizmet sunmakta KİTAPİ.

www.kitapi.net
www.kitapi.net/blog
www.facebook.com/kitapiNet/?fref=ts
www.youtube.com/channel/UCU6cHBJiPr_Rgze4L46StcQ
info@kitapi.net

programlarla uğraşma... yıllarca araştırdım en pratik ve kullanışlısı bu.. ve sürekli gelişiyor.. ücretsiz...

kitapi.net

Arkadaşlar güzel çalışmalar paylaşmışlar. Alternatif olması adına bir çalışmada ben ekleyeyim. Asp tabanlı ücretsiz bir uygulama. Dümen her zaman sizde :) Çok profesyonel değildir ama uzun süre bizim işimizi gördü.

Özellikleri:
Tak kullan Barkod okuyucularla uyumlu
*Barkod Yazdırma
Kitap ödünç verme/Alma
Excelden Kitap Ekleme
Çoklu Rapor Alma
*Öğrenci Kimlik Çıkarma
Demo: http://erkanerbas.somee.com/index.asp admin 12345

Drive: https://drive.google.com/file/d/1nu5ZT_j1t4VSbOlkkAIaKEL3uaWZtIoc/view

Geri