kyecero 6530 şifre verip toplu rapor alma

Kodla Büyü
Merheba,
okulumuzda kycero 6530 yazıcı var.2 tane kullanıcı tanımladık ama sayaç yazdırdığımızda kimin ne kadar yazdırdığı ayrıntılı rapor vermiyor. yaklaşık 60 öğretmen kullanacağımız için kimin ne kadar sayfa yazdırdığını nasıl ayarlayabiliriz. Birde servis o özellik açılırsa İngilizce olur dedi bunun çözümü nedir?Aslında bende denedim menü İngilizce oldu.Ama kullanıcı menüsü Türkçe kalıyor.Bu arada Yönetici menüsünden şifre verdiğimde fotokopi çekmek için hem kullanıcı hem şifre istiyor sadece şifre istese daha basit olur.Şimdiden teşekküler.

Arkadaşlar benimde bir sorum var rapor aldıktan sonra tüm sayaçları tekrar 0 lamak istiyorum nasıl yapılıyor bilen var mı?

Arkadaşlar kyocera 6530 kullanıyoruz,kullanıcı tanımlamak istedik makinenin dili ingilizceye döndü.Eski haline nasıl getirebilirim.iyi çalışmalar.

merhabalar, daha önce ilgili konuyu açmıştım, deneme yanılma yoluyla sorunu çözmüştük.bir arkadaş mesaj atıp sorunu nasıl çözdüğümüzü sormuş.bu sîteye çoktandır bakamadığım için cevap bekleyen arkadaşları yeni gördüm.
Daha önce yapılış aşamalarını böyle yazıp göndermiştim.bende okula yeni gelen arkadaşlara şifre vereceğim.bakalım yazdıklarımı uygulayabilecek mîyim?
ŞİFRE VERME
1)kullanıcı oturum açma /iş hesaplama 'ya geliniz.
2)sistem menüsü sayaç tuşuna basıp kullanıcı adı Admin, parola Admin giriniz.(A harfleri büyük olacak.)
3)kullanıcı oturum açma ayarı
4)yer kul listesi
5)sağ üst köşede + tuşuna basıp kullanıcı adı ve parolası verin erişim seviyesi Kullanıcı seçin çıkan içerikte şifreye tıklayıp şifre yazın.
6)kaydedip geri yaparak çıkın.
7) kullanıcı oturum açma / iş hesaplama ayarları / bilinmeyen ıd girişi bölümün geliniz
not: bilinmeyen ıd girişi bölümünde izin ver yapınız.
iş hesaplama ayarına geliniz 2.sayfada hesaplama sayfasına geliniz. 5.adımda eklediğiniz kullanıcıyı tekrar ekleyiniz.
9)geri yapıp çıkınız ve 5.adıma tekrar geliniz.eklediğiniz kişinin adını bulup mavi noktaların üzerine tıklayınız kişi bilgilerinde hesap adını tıklayınız çıkan listede eklediğiniz kişiyi bulup adını tıklayıp kaydediniz.(burası çok önemli çünkü herkesin çektiği fotokopiler burada kendi hesabına ekleniyor.aksi halde herkesin çektiği fotokopi ortak hesaba eklenir.)
bütün bu işlemleri her öğretmen için ayrı ayrı yapınız.(Biz 50 küsür öğretmen ekledik baya zor iş,şimdiden kolay gelsin)

tarikozturk1' Alıntı:
Merheba,
okulumuzda kycero 6530 yazıcı var.2 tane kullanıcı tanımladık ama sayaç yazdırdığımızda kimin ne kadar yazdırdığı ayrıntılı rapor vermiyor. yaklaşık 60 öğretmen kullanacağımız için kimin ne kadar sayfa yazdırdığını nasıl ayarlayabiliriz. Birde servis o özellik açılırsa İngilizce olur dedi bunun çözümü nedir?Aslında bende denedim menü İngilizce oldu.Ama kullanıcı menüsü Türkçe kalıyor.Bu arada Yönetici menüsünden şifre verdiğimde fotokopi çekmek için hem kullanıcı hem şifre istiyor sadece şifre istese daha basit olur.Şimdiden teşekküler.
Video şeklinde var youtube de link vereyim
https://www.youtube.com/watch?v=wnLN2Wn8vPw

hovarda12' Alıntı:
tarikozturk1' Alıntı:
Merheba,
Video şeklinde var youtube de link vereyim
https://www.youtube.com/watch?v=wnLN2Wn8vPw
teşekkürler

Geri