Kyocera 3040 Ağ Yazıcısında Yaşadığımız Çevrimdışı - Kağıt Sıkıştı Hataları Neden Kaynaklanır

Kodla Büyü

evcil

Site Gezgini
Arkadaşlar kyocera 3040 yazıcımızı birkaç hafta önce ağ yazıcısı olarak bağladım. Okuldaki bütün bilgisayarlardan ve akıllı tahtalardan bu 2-3 gün öncesine kadar hiçbir sorun yaşamadan çıktı alabiliyorduk.

2-3 gün öncesinde bilgisayarlar yazıcı açık olduğu halde bazen yazıcı çevrimdışı hatası vermeye başladı. Mesela yazıcı açıkken bazen bir bilgisayarda bazen hepsinde yazıcı çevrimdışı görünüyor. Yazıcıyı bilgisayarı yeniden başlatıyorum bazen düzeliyor, bazen düzelmiyor. Bazen bilgisayarda çevrimdışı görünürken kendiliğinden çevrimiçi görünmeye başlıyor.

Bir de diyelim ki bilgisayardan çıktı alırken kağıt sıkıştı. Kağıdı çıkartıp fotokopi makinesini hazır hale getirsem bile, bilgisayarda yazıcı durum çubuğunda kağıt sıkıştı yazısı gitmiyor, ne zaman bilgisayarı yeniden başlatırsam o zaman düzeliyor.

Bu çevrimdışı görünmeler ve kağıt sıkıştı uyarısının kaybolmaması neden kaynaklanıyor olabilir? Bu günler içinde sistem odası hiç açılmadı, herhangi bir bağlantı ve ayar değişikliği yapılmadı.

Okuldaki idari bilgisayarların ip şu 192.168.7.XXX şeklindeydi. Ben de yazıcıya 192.168.7.254 verdim.

Sabit ıp adresleri 2 ile 20 arasına alınmış hocam bende de sorun olmuştu yazıcı usb den ağdan kurulmuyordu bile çok ilginçti yani bende de o yedili ıp lerden vardı olmuyordu. IP adresini şu şekilde yapın driveri denetim masasından silin komple bi daha kurun hocam bende düzelmişti IP Adresi: 192.168.0.5

Sağolun arkadaşlar. Pazartesi dediğiniz şekilde yaparim inşallah.

Geri