Kyocera 3040 Fot. Mak. Toner Ücreti Gına Getirdi

Kodla Büyü

tvlsv

Site Gezgini
Arkadaşlar malum okullarda fatih projesinden gelen 3040 makineler var. Okulumuzdaki tek fotokopi makinesi bu. Kyocera yetkili servisi yıllardır okulumuza 250 TL den toner sattı. Bir ara ikna ettim muadil toner kullandı okul idaresi. Sonra servis farkedince cihaz garanti dışı kalır endişesiyle tekrar bunlardan 250 liraya toner almaya devam ettiler. Bu yaz garanti dolmuş yıllık 200 TL ye okul idaresi garantiyi uzatmış. Toner parası yetmiyormuş gibi bir de 200 TL para almışlar. Neyse çalıştığım yer il merkezine yani tamircilere uzak. Allah var makine sıkıntı çıkarınca servisi arıyoruz birkaç saate okula gelip sıkıntıyı gideriyor. İdare diyor ki "bu adamlara alo diyoruz geliyorlar, bizim tek makinemiz var. Bir gün bile makine olmasa çok sıkıntı çekeriz. Mecbur bu adamlara devam edeceğiz." Ben de bugün dedim ki "bu adamlardan alacağımız 4 toner parasına giriş seviyesi bir fot. makinesi alayım. Kyocera 3040 makine arıza verirse hemen o makineyi devreye koyalım. Bu arada kyocera 3040 i tamir ettirelim." Akıllarına yatar gibi oldu. Sizce ne yapmalı? İl merkezine yakın olsak hiç sorun değildi. Ama en yakın fotokopi tamircisine 70 km uzaktayiz.

utax p-4531 aldık sene başında memnunuz şimdilik. 3040 ın benzeri bi makina. araştırabilirsiniz.

Ben muadil toneri 185 liraya alıyorum. Yaklaşık olarak 4000-4600 civarı çıktı veriyor. Makinanın garantisi bitti bir çok problemini de kendim hallediyorum. Çok nadir halledemediğim sıkıntı olursa da toneri aldığım aramın iyi olduğu kişiyi çağırıyorum geliyor eğer parça değişimi vs problemi yoksa ücretsiz yapıp gidiyor. Ki ben de köy okulundayım merkeZe 50 km. Demem o ki ne garanti uzatıp boşuna para verin ne de 250 tl boşuna verin. Bulun bir tane muadil satan birini sürekli ondan alışveriş yapacağınızı söyleyin konuşun anlaşın herhangi bir problem olduğunda gelsin. Servisler yolma peşinde. Yok garanti uzat yok orjinal toner kullanmazsan bozulur hepsi hikaye. 3 yıldır muadil kullanıyoruz ve neredeyse 7-8 günde bir toner değişiyoruz hiç bir problem yok

Ben muadil toneri 185 liraya alıyorum. Yaklaşık olarak 4000-4600 civarı çıktı veriyor. Makinanın garantisi bitti bir çok problemini de kendim hallediyorum. Çok nadir halledemediğim sıkıntı olursa da toneri aldığım aramın iyi olduğu kişiyi çağırıyorum geliyor eğer parça değişimi vs problemi yoksa ücretsiz yapıp gidiyor. Ki ben de köy okulundayım merkeZe 50 km. Demem o ki ne garanti uzatıp boşuna para verin ne de 250 tl boşuna verin. Bulun bir tane muadil satan birini sürekli ondan alışveriş yapacağınızı söyleyin konuşun anlaşın herhangi bir problem olduğunda gelsin. Servisler yolma peşinde. Yok garanti uzat yok orjinal toner kullanmazsan bozulur hepsi hikaye. 3 yıldır muadil kullanıyoruz ve neredeyse 7-8 günde bir toner değişiyoruz hiç bir problem yok
Hocam muadil toner 70-80 TL arası. Siz de 185 e pahalı alıyorsunuz bence. Ayrıca benim 250 ye aldığım toner 8000-9000 çekim yapıyor.

Hocam muadil toner 70-80 TL arası. Siz de 185 e pahalı alıyorsunuz bence. Ayrıca benim 250 ye aldığım toner 8000-9000 çekim yapıyor.
Hocam sizin 70-80 lira dediğiniz muadiller japan tozu. Bizim kullandığımız toneri integral toz. Yani aralarında çıktı kalitesi olarak çok fark var.

Valla göz göre göre soyuyor adamlar bizi, geçen sene 450 liraya aldık servisten orjinal toner, bu sene ödenek de gelmedi zaten, istesek de o fiyata alamayız biz de gözü kararttık 52 liraya alıyorum muadil toneri, kalitesi filan da önemli değil, fotokopi çekiliyor, üzerindeki yazı okunuyor sonuçta. Gittiği yere kadar kullanacağız bakalım

Valla göz göre göre soyuyor adamlar bizi, geçen sene 450 liraya aldık servisten orjinal toner, bu sene ödenek de gelmedi zaten, istesek de o fiyata alamayız biz de gözü kararttık 52 liraya alıyorum muadil toneri, kalitesi filan da önemli değil, fotokopi çekiliyor, üzerindeki yazı okunuyor sonuçta. Gittiği yere kadar kullanacağız bakalım
Makinenin sıfırı 4000 TL. Orjinal 8 toner parasına, sıfır makine ediyor. Resmen soyguncular.

Orjinal toner almasak adam servisten geçiriyor bu sefer, orjinal kullamöasak garanti olayı bitiyor. Üstüne zaten o şifre olayı var, yani her türlü kazıklıyorlar

hocam hangi siteden hangi ürünü alıyorsunuz?

Toner ve kağıt masrafı okullarda genel sıkıntı öğrenciden para toplamaya kalkınca 20 tl ye sanki öğretmenler kendi şahsına topluyormuş gibi burun kıvıran veliler var malesef

doldurmayı denediniz mi? 90 tl ye bir kilo toz alıyorsunuz tabiki o kadar kaliteli değil, (alman ürünü tozlar da var daha iyi 160 tl civarında) iki sefer dolum oluyor. chipi de iptal edebiliyorsunuz, o yüzden chipe para vermeye gerek yok.

doldurmayı denediniz mi? 90 tl ye bir kilo toz alıyorsunuz tabiki o kadar kaliteli değil, (alman ürünü tozlar da var daha iyi 160 tl civarında) iki sefer dolum oluyor. chipi de iptal edebiliyorsunuz, o yüzden chipe para vermeye gerek yok.
geçen yıl öyle yapıyordum. ama tozu kiri çok oluyor diye bu sene tercih etmiyorum hocam.

52 tl olan toner için mi müşteri temsilcisiyle görüşmek gerekiyor hocam?

52 tl olan toner için mi müşteri temsilcisiyle görüşmek gerekiyor hocam?
hocam siz sitetede TN414 toner bulamazsanız müşteri hizmetlerine sorun, bazen stokta olup siteye aktaramadıkları ürün oluyormuş. yalnız fiyat belki artmıştır ben en son 3 ay önce 6 kutu almıştım 52 liraya, siz yine de görüşün hatta pazarlık edin toplu alacaksanız

Hocam tecrübeyle sabittir tavsiyem servisten vazgeçmeyin. Siz ucuz olsun devletin parası ziyan olmasın diye çırpınırken bir gün bile makina çalışmazsa herkes sizi sorumlu tutar yaranamazsınız. Çünkü bende uzak ilçedeyim biliyorum durumu. Oraya arıza sırasında en kolay kimi getirtebiliyorsanız onunla anlaşın başınız ağrımasın.

Hocam tecrübeyle sabittir tavsiyem servisten vazgeçmeyin. Siz ucuz olsun devletin parası ziyan olmasın diye çırpınırken bir gün bile makina çalışmazsa herkes sizi sorumlu tutar yaranamazsınız. Çünkü bende uzak ilçedeyim biliyorum durumu. Oraya arıza sırasında en kolay kimi getirtebiliyorsanız onunla anlaşın başınız ağrımasın.

anlaşalım tamam da 52 liraya aldığım tonere 80 euro diyor yani 500 lira. Garanti devam etse hadi neyse, garantisi de bitti. Bozuluursa da benim değil bakanlığın ayıbıdır, toner parası gönderme, bakım parası gönderme, neyle nasıl alacak bu okullar

Muadil tonere devam maalesef .Bu şartlar altında servis, orijinal toner hayal maalesef :(

Geri