Kyocera 3040 mfp+ Her ÖĞRETMEN ŞİFRE atama çözümü !!

Kodla Büyü

seloman54

Seçkin Üye
Seçkin Üye
1)sistem menüsü/sayac düğmesine girin(makinenin sol üst köşesinde)
2)k.ot açma ayarına girin
3)yer. Kull listesine girin
4)menüye basın kullanıcı ekle deyin
5)kullanıcı adı-oturum açma kullanıcı adı grin(ikiside aynı olsun) sonra çık deyip çıkın
6)daha sonra tekrar kullanıcı iş hesabına giriş yapın sistem/ sayac düğmesinden
7)oradan iş hesap ayarına girin
8)daha sonra hesap listesine girin
9)menüye basıp hesap ekle deyin
10)hesap adına yukarda verdiğiniz ismi(öğretmen ismini)verin
11)hesap id si yani şifreyi girin çıkış yapın
12)daha sonra tekrar sistem sayaç düğmesine basıp kullanıcı /iş hesabı seçeneğine girin
13)oradan k.ot açma ayarına girin
14)yerel kullanıcı listesine girin
15)verdiğiniz öğretmen ismini seçin ve menüye basın(sağ altta ekranda)
16)sonra detay/düzenle seçeneğine girin
17)orada 1/6 dan 6/6 ya kadar seçenekler var. Sağ tarafa doğru giderek 6/6 ya gelin ve değiştir deyin. Oradan tekrar verdiğiniz ismi seçip ok deyin(burada bağlama/atama işlemi yapmış oluyoruz)
18)daha sonra 3/6 ya gelin orada o.açma parolası yazıyo oraya gelip düzenle deyin ve 11.adımda verdiğiniz id yi yani parolayı tekrar girin ok deyin sonra 3/6 yazan ekrana döndüğünde tekrar OK deyin ve üzerine yaz eminmisin diye soracak evet deyin.
19)böylece bir öğretmen şifre atamış olursunuz. Her öğretmen için bu işlemleri tekrar yapın. Adımları anlattığım sırayla yaparsanız sorun çıkmıycaktır. Daha sonra makinaya admin olarak giriş yaparak( admin kullanı adı:4000 şifre:4000) aynı şekilde sistem menüsü/sayaç düğmesine basıp kul. /iş hesabı menüsüne girin oradan iş hesap ayarına girip hesap raporuna tıklarsanız hangi öğretmen ne kadar çıktı almış bunun raporunu alırsınız.

1)Ek olarak kullanıcı iş hesabı menüsünde k. Ot açma ayarının içindeki k. Oturum açma seçeğinin içine girip yerel onayı seçin. Bilinmeyen id iş seçeneğini de reddet yapın. ( yukarda saydığım 19 seçeneği yapmadan önce bu 20.adımı ilk olarakta yapabilirsiniz)

not: sistem menüsünde (tam olarak alt menüyü hatırlayamadım şu an) İŞ HESAPLAMA
diye bir seçenek olması lazım arkadaşlar son olarak onu AÇIK durumuna getirin. Aksi taktirde çıktı alırken veya pc den göderirken kullanıcı adı ve şifre ister fakat o kişinin hesabına o çıktıyı eklemez. kısacası rapor alırken her öğretmeni 0(sıfır) çıktı almış gösterir.

1a) Gelelim pc den gönderilen çıktılar için bilgisayarın şifre istemesine. Bilgisayarın yazıcı ve fakslar bölümüne girin oradan varsayılan yazıcıya sağ tıklayıp özellikler deyin. Yukarıdan aygıt ayarlarına girin ve sol altta yönetici düğmesi olacak oraya tıklayın. Sonra yukarıdan kullanıcı girişi seçeneğine girip kullanıcı girişi kutucuğunu aktif edip aşağıdan isim iste yazan yuvarlağı tikleyin. Böylece bilgisayardan çıktı gönderildiğinde her öğretmenin şifresini ve parolasını isteyip çıktıyı o şekilde gönderip çekilen kadar herkesin hesabına ekler.

Son düzenleme:
Hocam ben bütün kullanıcı ve şifreleri tanımladım yazıcıdan çıktı almada problem yok ama bilgisayardan çıktı almak için son adımda anlattıklarınız yaptım ama olmadı şifre istiyor pc ama çıktı yok ne yapmam lazım ??

Hocam ben bütün kullanıcı ve şifreleri tanımladım yazıcıdan çıktı almada problem yok ama bilgisayardan çıktı almak için son adımda anlattıklarınız yaptım ama olmadı şifre istiyor pc ama çıktı yok ne yapmam lazım ??

hocam adımları eksiksiz yaptığınız taktirde bir problem çıkmaması gerekiyor. tavsiyem adımları tekrar bir kontrol edin bir eksiklik yapmış olabilirsiniz. bir de başka bir bağlantı kablosu ile denemenizi tavsiye dederim.

Arkadaslar mrb. Kyocerea fs 6530 mfp makimemizde onceden makine acilinca ogretmen sifre kismiyla açılırken suan yonetici şifre kısmıyla açılıyor. Bunu eski haline nasil getirebilirim. Teşekkürler .

Bu dediğiniz menülerden bazılarını göremedim makinada. Keşke görsel olarak anlatsaydınız:(

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Fatih projesi ile okullara verilen UTAX P4035MFP yazıcı+tarayıcı+fotokopi makinesi için işe yarar bir driver lazım. Utax'ın kendi sitesinden indirdim olmadı. Yazıcı hazır görünüyor ama yazdırmiyor hata veriyor.
Şimdiden teşekkürler...

Bu dediğiniz menülerden bazılarını göremedim makinada. Keşke görsel olarak anlatsaydınız:(
Hocam kyocera mfp 3040+ cihazı için anlattığım şekilde cihazda menüler bulunuyor. elimden geldiğince uzun ve açık anlatmaya çalıştım. cihazı biraz kurcalarsanız anlattığım menüler mutlaka mevcuttur. görsel olarak atmak adımlar çok olduğu için uzun süreceği için bu şekilde anlatarak tarif ettim. Adım adım giderseniz sorun çıkmaz.

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak. Fatih projesi ile okullara verilen UTAX P4035MFP yazıcı+tarayıcı+fotokopi makinesi için işe yarar bir driver lazım. Utax'ın kendi sitesinden indirdim olmadı. Yazıcı hazır görünüyor ama yazdırmiyor hata veriyor.
Şimdiden teşekkürler...
hocam aynı makina geçen yıl bize de geldi gayet iyi ve sorunsuz çalıştı bugüne kadar maşallah. bize gönderilen makina'da kurulum cdsi mevcuttu muhtemelen size de vermiştirler ama kaybolmuştur okulda :) ben size bendeki Cd 'nin kurulum dosyalarını atayım bunları kurun sıkıntı hallolur inş.
dosya linki : http://s7.dosya.tc/server9/5p79i4/UTAX_DRIVER.rar.html

hocam aynı makina geçen yıl bize de geldi gayet iyi ve sorunsuz çalıştı bugüne kadar maşallah. bize gönderilen makina'da kurulum cdsi mevcuttu muhtemelen size de vermiştirler ama kaybolmuştur okulda :) ben size bendeki Cd 'nin kurulum dosyalarını atayım bunları kurun sıkıntı hallolur inş.
dosya linki : http://s7.dosya.tc/server9/5p79i4/UTAX_DRIVER.rar.html
CD yi aradılar ama bulamadılar bu okulda yeniyim bende. Sağolun Hocam

Ekli dosyalar

• C0214D1A-1A72-48E3-BD8F-01E331B4458D.jpeg
    C0214D1A-1A72-48E3-BD8F-01E331B4458D.jpeg
    104.8 KB · Görüntüleme: 254
bu ayarların hepsi yapıldı hocam ama olmuyor.
Yazıcılar ve fakslar
Yazıcı ekle
Bu bilgisayara bağlı yerel yazıcı
Yeni bağlantı noktası oluştur
Standart tcp/ip port
Yazıcı adı kısmına ip numarasını girin
Sürücüsünü yükleyin son adımda.

Birde bu adımları deneyin hocam, kablolarınızda sıkıntı olup olmadığını da test edin.

Yazıcılar ve fakslar
Yazıcı ekle
Bu bilgisayara bağlı yerel yazıcı
Yeni bağlantı noktası oluştur
Standart tcp/ip port
Yazıcı adı kısmına ip numarasını girin
Sürücüsünü yükleyin son adımda.

Birde bu adımları deneyin hocam, kablolarınızda sıkıntı olup olmadığını da test edin.
hallettim hocam sağolun. ben ip yi raporlardan almıştım. o ip doğru değilmiş. biraz karışık oldu ama :)

Bu çalışmada tek karşılaştığım sorun bilgisayardan ms excel dosyasının çıktısını alamadım. Kısa vadede çözüm olarak önce pdf yapıp sonra çıktı alsam da öğretmenler odasındaki bilgisayarda bazı öğretmenler için excelden çıktı almak hala sorun.

Bu çalışmada tek karşılaştığım sorun bilgisayardan ms excel dosyasının çıktısını alamadım. Kısa vadede çözüm olarak önce pdf yapıp sonra çıktı alsam da öğretmenler odasındaki bilgisayarda bazı öğretmenler için excelden çıktı almak hala sorun.

Takip

Geri