kyocera 3145 idn tarayıcı sorunu

Kodla Büyü

BayTerapi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar mrb. kyocera 3145 idn fotokopi makinasının kurulumu gerekli idi. bu marka ile alakalı daha öncede başıma gelmişti ama nasıl çözdüm bir türlü hatırlaayamadım. bu markanın malesef genelde modeline göre bir kurulumu mevcut değil. universal bir indirme var ve tarayıcı kısmında uygulama olmuyor. o kadar uğraşıma rağmen dün bir okulda müdür arkadaşımın yazıcısının tarayıcısını bir türlük aktif hale getiremedik. bununla alakalı bilgisi olan hcm aslında çok kolay diyerek beni aydınlatırken düşündürecek olan bir ehli arkadaşa ihitiyacım var. şimdiden teşekkürler.

Bende idarecinin bilgisayarına bir türlü tarayıcı özelliğini tanıtamadım. Yaz tatili öncesi çalışıyordu diye hatırlıyorum. Şimdi sadece fotokopi üzerinden tara deyip bilgisayara gönderiyorum. Sitesinde scanner ve twain sürücüleri var ama bunları yükleyince de yazıcı aygıtlardan kayboluyor, bazen yazıcı, tarayıcı ayrı cihaz gibi görünüyor. Tara deyince hata verip taramıyor. İdarecinin bilgisayarı biraz problemliydi zaten belki ondandır, belki de yazın win update güncellemeleri nedeniyle bir problem olmuş olabilir. Bilgisayarı formatlamakta istemedim, ıvır zıvır bir sürü program, dosya vs. var. İmkanınız varsa bilgisayara temiz bir kurulum yapıp deneyin hocam.

Geri