Kyocera FS-3040+ Makineya Şifre Tanımlama?

Kodla Büyü

abbaskara

Site Gezgini
Kyocera FS-3040+ marka/model fatih yazıcısını ağdan bağladım ve ip verdim. müdür yardımcısıda normal yazıcı niyetine kullanıyor. okulumuzda öğretmenlerin fotokopi için kullanması istenmiyor ve cihaza şifre girmek istiyoruz ama yapamadım.
ya hiç sormuyor yada her işlemde şifre soruyor.(evrak gönderirken sıkıntı oluyor)

ağdan yazı gönderildiğinde direk yazdırsın ama cihaz üzerinden işlem yapıldığında şifre istesin, bu mümkünmü acaba?

A3/A4 Çok Fonksiyonlu yazıcıların idari hizmetlerden ziyade eğitim-öğretim faaliyetlerinde kullanılması
ile ilgili yazı okulunuza gelmedi mi ???

Gelmez olurmu hocam. okulda fatih yazıcısının haricinde 2 tane daha aynı özelliklerde yazıcı var.

abbaskara' Alıntı:
Kyocera FS-3040+ marka/model fatih yazıcısını ağdan bağladım ve ip verdim. müdür yardımcısıda normal yazıcı niyetine kullanıyor. okulumuzda öğretmenlerin fotokopi için kullanması istenmiyor ve cihaza şifre girmek istiyoruz ama yapamadım.
ya hiç sormuyor yada her işlemde şifre soruyor.(evrak gönderirken sıkıntı oluyor)

ağdan yazı gönderildiğinde direk yazdırsın ama cihaz üzerinden işlem yapıldığında şifre istesin, bu mümkünmü acaba?

hocam;
*makineyi bilgisayara usb__________kare usb (normal yazıcıların bağlantı kablosu) ile bağlayın ve tanıtın.
*makinenin tuş bölmesindeki sol üstteki sistem menüsü/sayaç butonuna basıp oradaki komutlardan bir kullanıcı ve parola oluşturun.
*bilgisayara tanıtım işinden sonra zaten word vb. belgeyi direkt olarak yazdırabileceksiniz.yani parola girmenize gerek yok.
*parola sadece makine üzerinden işlem yaparken (fotokopi,tarama vs.) lazım olacak. paroladaki amaç,öğretmen bilsin kullansın,öğrenci bilemediği için kullanamasın olayı...

firkete' Alıntı:
ayrıca Adem Hocam'a katılıyorum.Eğitim öğretim için her şey :+1:

bir BTR olarak en çok hassas olduğum konulardan biridir hocam
diğer öğretmenlerin kullanımına alternatif makinalar tahsis edilmese bırakın idareye yardımcı olmayı kullanamaması için elimden geleni yapardım.

teşekkür ederim yardımlarınız için.

firkete' Alıntı:
abbaskara' Alıntı:

hocam;
*makineyi bilgisayara usb__________kare usb (normal yazıcıların bağlantı kablosu) ile bağlayın ve tanıtın.
*makinenin tuş bölmesindeki sol üstteki sistem menüsü/sayaç butonuna basıp oradaki komutlardan bir kullanıcı ve parola oluşturun.
*bilgisayara tanıtım işinden sonra zaten word vb. belgeyi direkt olarak yazdırabileceksiniz.yani parola girmenize gerek yok.
*parola sadece makine üzerinden işlem yaparken (fotokopi,tarama vs.) lazım olacak. paroladaki amaç,öğretmen bilsin kullansın,öğrenci bilemediği için kullanamasın olayı...

Hocam yazıcıyı bilgisayara bağlamadan kullandığımız zaman şifre ekleyemiyor muyuz?

abbaskara' Alıntı:

Fs 6530 videosunu vereyim aynı menüler o şekilde yapabilirsiniz
https://www.youtube.com/watch?v=wnLN2Wn8vPw

Arkadaşlar bu yazıcıyla tüm öğretmenlere şifre verdik kullanıyorlar bir sıkıntı yok.
ama usb ile pc ye bağlı olduğundan direkt yazdırınca şifre sormadan çıktı alınabiliyor bunu engellemenin bir yolu yok mu ?

veya ethernet kablosuyla ağa dahil etsek şifre sorarak çıktı aldırabilir miyiz?

fatih projesinde gelen fotokopi makinaları öğretmenler odasına geldi hocam. idari hizmetlerde de kullanılır ama öğretmene yasaklayamaz sınız.. çok yanlış ve bencil bir tutum

fatih projesi cihazları ile alakalı sormak istediğinizi nodan ulaşıp sorabilirsiniz yardımcı olurum 5413566545

Geri