kyocera FS-3040 toner dolumu

Kodla Büyü
F@tih projesi kapsamında verildiyse orjinal toner dışında birşey kullanmayın. sonra bozulur mozulursa sizden bilirler.

Arkadaşlar toneriniz bitmedi mi bu sorunu nasıl çözdünüz Orjinal 350 dolum 70 dediler bir deneyelim dedik çalışmadı hata veriyor. Muadil 50 dediler aldık denedik arkada hafif fon bırakıyor oda ileride dramı bozar diyorlar siz ne yaptınız.

Hocam biz dolum yaptırdık ilk başta yazdı sonra orjinal değil uyarısı verdi. Orjinal toner çok pahalı biz de ne yapacağımızı şaşırdık.

Bu model TK-350 toner kullanıyor dolumu yapılmıyor. orjinal toner ise 210 lira gibi bir fiyatı var mecbur gidip servisten orjinal toneri satın alacaksınız

Oki b431dn den 3 tane yollamışlar. Birisinin drum sayacı dolmuş. 350 tl istiyorlar. El insaf...

TK-350 kullanıyoruz 6 tane sene başında verildi 1 ay önce bitti araştırdım orjinal pahallı olunca muadil e yöneldik 100 tl 2 tane aldık şimdilik sorun yok güzel çalışıyor yalnız açılışta toner uyarısı veriyor ama bazende vermiyor. okullara aslında bu tür ihtiyaçlar için ayrı bir ödenek lazım yoksa bu fotokopi makineleri de 2 yıl sonra bt lab ları gibi çöp olacak

okanbaris' Alıntı:
TK-350 kullanıyoruz 6 tane sene başında verildi 1 ay önce bitti araştırdım orjinal pahallı olunca muadil e yöneldik 100 tl 2 tane aldık şimdilik sorun yok güzel çalışıyor yalnız açılışta toner uyarısı veriyor ama bazende vermiyor. okullara aslında bu tür ihtiyaçlar için ayrı bir ödenek lazım yoksa bu fotokopi makineleri de 2 yıl sonra bt lab ları gibi çöp olacak

Hocam muadil tonerin çıktısına bakarmısın bir sana zahmet. Kağıdın arkasında beyaz yerlerde hafif renk bırakıyormu yoksa cam gibi bembeyazmı cıkarıyor.
Bende cok az bir renk var buda sıkıntı olur diyorlar.

ihale malı mı ?
aman aman
geri dur !
3 kuruş ucuz verirler. Yedek parça ve işçilikten kat kat çıkartırlar.
:eek:

valla ben baktım 15günde toneri bitiriyorlar üstüne yazı astım yazıcı amaçlı kullanınız diye.okulumuz zaten bi şirketle anlaşmalı fotokopi için ayrıca bunuda kullanıyorlardı dedim baştan önlem alayım ikinci toner daha bitmedi böylece 4 toner daha var :)

arkadas bu makineyi alırken neye gore aldılar.. en önemli ve dikkat edilecek unsur tekrar dolum olayı. vicdansızlık... neye gore sectiler ki acaba bunu?????? en fazla 1 toner okula o da en fazla 2 ahfta gider. sonra ne olaak ayda 500 tl hangi okul verebilir. ögrenciden para toplama...mebten okula herhangi bir kaynak yok? ee sonra okullara fatih ile süper fotokopi makinası yolladık... egitim için... neresi egetiim için. makineler bosta bekliyor sadece

vedat' Alıntı:
valla ben baktım 15günde toneri bitiriyorlar üstüne yazı astım yazıcı amaçlı kullanınız diye.okulumuz zaten bi şirketle anlaşmalı fotokopi için ayrıca bunuda kullanıyorlardı dedim baştan önlem alayım ikinci toner daha bitmedi böylece 4 toner daha var :)

okula fotokopi makinası alınıyor. yinede sirketle anlasılıyor. para ustune para verliyor. fatih tırt o zaman. ya fatih fotokopi makiesi almasın.şirkelrle anlassın daha ucuz ve mantıklı oluyoru ozaman.

Güzel ozaman anlaşılan çözüm yok ben muadil tonere devam edecem drum ünitesi gidersede artık kenara koyar firma ile anlaşmaya devam ederim.

Ekli dosyalar

• Mitatoner.jpg
    Mitatoner.jpg
    29 KB · Görüntüleme: 1,879
wgolf' Alıntı:
geçen sene aynı makineden aldık tonerin yanındaki tıpa açılıyordu ve dolduruyorduk

8 şişe bitirdik hiç bir sorun yok
MITA 1620 /2530 İNTEGRAL 1 KG TONER
http://www.sarfiks.com/asp/product/72/M ... 1-KG-TONER
1 şişe 25.000 baskı yapabilir.

Hocam sorun anlaşıldı yeni tonerlerde chip varmış ve tonerler sadece 15000 cıktı alıyor 15000 bitince duruyor yani bu toz ile birlikte chğde almak lazım.

evet hocam, bu gün geldi buradaki servis okullarda muadil kullanım var mı diye geziyormuş, baktı bizdeki muadil, yok böyle yaparsanız şöyle olur, böyle yaparsanız böyle...... dinledim sadece, arka<daşlar youtube da nasıl doldurulacağı var. kenarda tıpa şeklinde delinmesi gereken yer, orayı açın orjinal tankta içine poyraz kartuş da var oradan kyorcera mita uyumlu toneri basın gitsin, ama 15000 sayacına ulaşması için ise yeni çip almanız gerekiyor.

Bende dolduruyorum, yanlız ilk doldururken toner drum ünitesinin içinde bulunan tankın içindeki tozların tamamen boşaltılıp , ondan sonra toneri doldurup öle kullanılması gerekiyor , yoksa arka fon atıyor..

Hocalarım bu konuyla ilgili kalıcı çözüm bulabilen var mı? okulumuzda 1 tane orjinal toner kaldı. Onu da takmadan yeni toner siparişi vereyim istiyorum. Pek fazla dolumdan yana değilim, muadil olarak sorunsuz kullanabildiğiniz ürün varsa link atar mısınız?

Cihazın üstündeki numarayı arayın 5 yıl boyunca tüm okullara daha ucuzdan toner veriliyor 444 veya 0212 numarayı arayın ordan temin edin sizin için daha uygun ve sağlıklı olur.

Arka fon veriyorsa, toneri taktığını hazneyi açıp içindeki tozu tamamen boşaltıp iyice temizleyin, tabi hazneyi açma işi biraz zor deneyimli birinden yardım alın, sonra aldığınız muadil toneri takıp öle kullanın, ancak yine iz bırakıyorsa ya farklı bir muadil toner deneyin yada drumda sıkıntı olabilir oda iz bırakabilir...

İyi günler Fatih Kyocera FS-3040 MFP+ yazıcı için toner çözümleriniz nedir? Orjinalleri burda 180 tl veriyolar burdaki servis bi de orjinal değil diyo ama bundan almazsanız garantide sorun çıkar diyor. internette chipli ürünleri 75 tl ye buluyorum. sizler kendi okulunuzda ne yapıyorsunuz? aldığınız ve memnun kaldığınız bir site varsa paylaşır mısınız?

Arkadaşlar, hazneyi delip TK-350 toner bastık. Arka fon filan atmadan gayet güzel çekim yapıyor. Ancak 20-30 çekimden sonra "toner bitti" uyarısı veriyor. Uyarıdan sonra toneri çıkar/tak yapıp aç/kapa yaptıktan sonra tekrar sorunsuz 20-30 çekim daha yapıyor. Toneri her çıkardığımızda 3-4 dakikalık toner ekleme aşamasını yeniden yapıyor. Chipi söktük yine aynı şekilde. Siz nasıl çözdünüz bu durumu? (FS-3040)

girdap08' Alıntı:
Arkadaşlar, hazneyi delip TK-350 toner bastık. Arka fon filan atmadan gayet güzel çekim yapıyor. Ancak 20-30 çekimden sonra "toner bitti" uyarısı veriyor. Uyarıdan sonra toneri çıkar/tak yapıp aç/kapa yaptıktan sonra tekrar sorunsuz 20-30 çekim daha yapıyor. Toneri her çıkardığımızda 3-4 dakikalık toner ekleme aşamasını yeniden yapıyor. Chipi söktük yine aynı şekilde. Siz nasıl çözdünüz bu durumu? (FS-3040)

Hocam senin sorunun büyük bir olasılıkla, toner kutusu yada kullandığın toz ile alakalı, toner kutusu tozu alta bulunan kısmından akıtmıyor yada az akıtıyordur,elinde varsa farklı vir toner deneyebilirsin, bir de tozu doldururken tozun bulunduğu şişeyi iyice çarkala , toneri doldururken % 65 larda doldur sonra kapğı kapattıktan sonra yine çarkala.......

stan007' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

Hocam senin sorunun büyük bir olasılıkla, toner kutusu yada kullandığın toz ile alakalı, toner kutusu tozu alta bulunan kısmından akıtmıyor yada az akıtıyordur,elinde varsa farklı vir toner deneyebilirsin, bir de tozu doldururken tozun bulunduğu şişeyi iyice çarkala , toneri doldururken % 65 larda doldur sonra kapğı kapattıktan sonra yine çarkala.......

Epey fazla doldurduk hocam. Orjinal tonerden yarıya yarıya daha ağır oldu neredeyse. Bundan ötürü mü bu sorunla karşılaşıyoruz acaba?

Bazi merdiven alti firmalar okullari arayip biz yetkili servisiz toneri bizden alin diyerek 3 kurus ucuza toner satmaya kalkiyor. Boyle seylere itibar etmeyin.
gecen hafta servisten bir arkadas gelmisti sans bu ya telefonla biri aradi otururken biz yetkili servisiz toneriniz varmi dedi. Biz bir kac tane var servisten arkadas var yanimizda siz kac liradan veriyor.. derken telefon pat diye kapandi :)

Geri