Kyocera FS3040MFP+ Fotokopi Makinesi Tarayıcı Sorunu

Kodla Büyü

patlıcan

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar fatih projesi kapsamında bu fotokopi makinesi geldi. CD sini çalıştırıyoruz kuruyor ama sadece yazıcı fonksiyonunu. CD nin içinde scanner diye bir klasör var ancak o da tarayıcıyı kurmuyor. İşletim sistemimiz windows xp. Acaba fatih projesi kapsamında bu fotokopi makinesini alıp bu sorunu yaşayan var mı?

kullanım klavuzundaki adımları takip ederek klasör oluşturup paylaştım. makineye de bilgisayar adı, yol, kullanıcı adı, şifresi girmeme rağmen bağlantı başarısız oldu.

sanki taramayı fotokopiden yapıyordukta paylaşım klasörüne atıyordu gibi birşey kalmış aklımda bir bakmak lazım ama

hocam tarama yapmak için kağıdı fotokopi yerine koyuyoruz sonra denetim masasından aygıtlar ve yazıcılar bölümünden yazıcıya sağ tıklayıp taramayı başlat seçeneğini seçince belgeyi tarıyor ve kendi oluşturduğu klasörün içinde açıyor. benim sistemim win 7

hocan benim de yeni atandığım okulda kyocera marka tarayıcı+yazıcıdan oluşan fotokopi makinesi var. makine windows xp kurulu bir bilgisayara bağlı. oradan çıktı alınca problem yok. ama windows 7 li bir bilgisayar vasıtası ile ağ üzerinden yazdırmaya çalıştığımızda hata vermekte. eski okulumda böyle bir sorun yaşamıştım öyle böyle çalışır hale getirmiştim ama malesef düzeltemedim bu hatayı bilen yardımcı olabilecek biri var mı acaba?

Arkadaşlar konuyu ben açmıştım. Daha önce windows xp yüklü bir bilgisayara bağlıydı alet. şimdi onu win 7 kurulu bilgisayara bağladık şimdi sorun yok. tarayıcı da çalışıyor. Yalnız şimdi başka bir şey var. Geçen fatih projesinden bir yetkili gelmiş okula. Ürünün fax özelliğinin de olduğunu söylemiş. Ben de ürünü inceledim yalnız telefon kablosu bağlanacak bir yeri yok. Ethernet girişi var. Acaba böyle bir cihazdan telefon hattı bağlantısı olmadan fax çekebiliyor muyuz?

ÇÖZÜMMM :++:

Arkadaşlar yazıcının üzerinde 444'lü bir numara var. Onu arayın. Firmadaki yetkililer uzaktan bağlantı ile bilgisayarınıza bağlanıp sorunu çözüyorlar. Ben de sizler gibi ilk etapda çalıştıramamıştım. Sağolsun adamlar hemen hallettiler...

bende çok denedim. kaç kere driver kurup sildim bilmiyorum. win8, win7, XP hepsinde denedim ama nafile. Xp'de bilgisayarıma girdiğimde tarayıcı simgesini görüyor ama taramaya bastığımda hata veriyor. Win8de sanki hiçbirşey kurmamışım gibi tepki vermiyor. Win7 de olmadı. ne iş bu ya? bu cihaz bilgisayardan "tara" demeyle tarama yapmıyor mu? yapabilen var mı?

Meraba arkadaşlar taramayla alakalı bir sorum olacaktı ;
Yazıcının kendi menüsüyle sayfaları tek tek tarayıp pdf formatına dönüştürebiliyorken seri bir şekilde fotokopi kısmından tarayıp pdf formatına dönüştüremedim . Yazıcının böyle bir yeteneği var mı varsa kendi mensüyle bunu nasıl yapabiliriz ?

bu makinede ağ kablosu ile bağlantı nasıl yapılıyor :?: ben yapamadım da

yapan arkadaşlar biri ayrıntılı olarak şu soruları cevaplasa çok makbule geçer.
bende bir türlü yapamadım şu bilgisayara tarama ve pdf işini

Makineyi öncelikle ağa bağlayıp sonra makinenin kendi dokunmatik ekranını kullanarak ayarlardan sabit ip atamanız gerek. Bizim öğretmenler odasında 1 tane ağ prizi vardı switch ile çözdüm sorunu. Yani yazıcıyı da bilgisayarı da o switche bağladım. Sonra bilgisayara yazıcı ekle ile ip adresini girerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

ferdierdem55' Alıntı:
Makineyi öncelikle ağa bağlayıp sonra makinenin kendi dokunmatik ekranını kullanarak ayarlardan sabit ip atamanız gerek. Bizim öğretmenler odasında 1 tane ağ prizi vardı switch ile çözdüm sorunu. Yani yazıcıyı da bilgisayarı da o switche bağladım. Sonra bilgisayara yazıcı ekle ile ip adresini girerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

switch'e bağladım, sabit IP verdim yazıcı olarak tanıttım zaten ama tarayıcı olarak yapamadık hocam

ferdierdem55' Alıntı:
yazıcıya sabit IP nasıl verdiniz? aşama aşama açıklar mısınız hocam
(ben IP girilecek ekrana kadar gelmiştim ama IP yi yazamamıştım

Bu makinayı bu hafta okulumuza kurdular. Kuran kişiye tarayıcı özelliği var mı diye sordum. Bana var hocam ama çok uğraştırıcı dediler. Şimdi o özelliği bulmak istiyorum fakat bir türlü yapamadım. Yazıcı içinde mi bir ayarı var ?

namikc' Alıntı:
Bu makinayı bu hafta okulumuza kurdular. Kuran kişiye tarayıcı özelliği var mı diye sordum. Bana var hocam ama çok uğraştırıcı dediler. Şimdi o özelliği bulmak istiyorum fakat bir türlü yapamadım. Yazıcı içinde mi bir ayarı var ?
driver ı yüklendiyse aygıt ve yazıcılar kısmında yazıcının üstüne sağ tıkla TARA diye seçenek olması lazım

k45abalı' Alıntı:
namikc' Alıntı:
driver ı yüklendiyse aygıt ve yazıcılar kısmında yazıcının üstüne sağ tıkla TARA diye seçenek olması lazım

Tam olarak yükledim ama tara seçeneği çıkmıyor.

usb bağlantı ile bağlı bilgisayarda(win 7) TARA seçeneği var
ağ bağlantısı ile bağlı bilgisayarda(win xp) tarama seçeneği yok

XP de doğrudan usb bağlantılı hocam. Tara seçeneği görmedim.

hocam
1- ağdaki pc ler ip otomatik alıyorsa yazıcıya ip vermen olmaz onunda otmatik alması gerekiyor.birisi otomatik alırken birisini elle vermen doğru olmaz.
2- yazıcıyı ağa bağladıktan sonra pc de xp w7 farketmez bir klasör açıp bunu paylaşıma açman gerekiyor.pc açılırken parola ile açılması gerekiyor yani parolası olması gerekiyor.
pc otmatik ip alıyorsa belki tanıtamayabilirsin.

ayrıntı verirsen yardımcı olabilirim

hocam o konu flash belleğe taratma ile alakalı, ben direk ağdaki paylaşıma açık bir klasöre taratma işlemini sordum.
sırasıyla;
mdr yrd.sının bilgisayarına elle ip verdim
yazıcıyı orjinal cd sinden usb kabloyla bağlayıp kurdum
masaüstünde tarama diye bir klasör açıp tüm paylaşım ve izin haklarını verdim.
fatih yazıcısına girdim klasöre gönderme ayarlarına girdiğimde bana sırasıyla
taranacak pc nin tam adını, paylaşıma açılan klasörün yolunu, pcnin kullanıcı adı ve şifresini (-ki şifresi yok) istiyor.
bunları girmeme rağmen bağlantı başarısız diyor.

yazıcı ve pc yi ortak bir switch'e de bağlayıp denedim ama nafile. (yazı gönderiyor ama tarama yapmıyor pc ye

ufak bir hatırlatma, ana makina XP ve yazıcıyı sağ tıkladığımda seçeneklerde tarama ile ilgili en ufak bir ibare yok

Geri