Kyocera FS3040MFP+ Fotokopi Makinesi Tarayıcı Sorunu

Kodla Büyü
tarama için flashı taktığımızda eğer virüs varda makine kendini kilitliyo demişti o da çok pahalıya mal oluyormuş arkadaşlar aman dikkat

karakiz10' Alıntı:
tarama için flashı taktığımızda eğer virüs varda makine kendini kilitliyo demişti o da çok pahalıya mal oluyormuş arkadaşlar aman dikkat
çok pahalıya mal oluyo denilen şey de neymiş ki :?

Bu fotokopinin tarayıcı özelliğini çözebilen var mı ? Ne yaptıysam bulamadım tarama yaptıramıyorum :(

otherm' Alıntı:
Bu fotokopinin tarayıcı özelliğini çözebilen var mı ? Ne yaptıysam bulamadım tarama yaptıramıyorum :(

Hocam forumda bi arkadaş paylaşmıştı (Allah razı olsun)
onun eklediği PDF'ye göre ben yaptım. Artık tıkır tıkır çalışıyor.
Ekteki PDF'nin 14. sayfasında anlatmış.
Yapamazsanız pm atın

Ekli dosyalar

• Kyocera 3040+.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 3,671
Hocam Driverini yükledim Windows 7 Ultimate var aygıt ve yazıcılarda yazıcının isminin üstüne gelip sağ tıklayıp taramayı başlat diyorum bu kadar :)

otherm' Alıntı:

Tarayıcı özelliğini xp li bilgisayarda bir türlü biz de kullanamadık. Windows 7 li bilgisayarda tıkır tıkır çalışıyor.

Arkadaşlar win 7 li bilgisayarda usb kablo ile bağladım. tarayıcı sürücüsünü de kurdum ancak sağ tıkladığımda tara seçeneği görünmüyor. Bir tarama programı da kurulmuyor. Sizler bu sorunu nasıl çözdünüz acaba.

Bugün il dışı özür tayini isteyecek arkadaşın belgalerini tarattım. Çok hızlı tarıyor. Usb belleği usb girşine taktım.(ağaya veya bilgisayara kurulu değil). Daha sonra kontrol kısmından tarayıcı seçtim ve usb belleğin içine kaydetti. Sonrada bilgisyara taktım ve işlemleri gerçekleştirdim.

hocam öncelikle bu yazıcıyı fabrika ayarlarına nasıl döndürebilirm.oturum açma şifresini bilmiyoruz.tarama olayını da bi türlü çözemedik.Yazıcılar bölümünden taramyı başlat dediğimizde hata veriyor...

xapex' Alıntı:
otherm' Alıntı:

Yapamazsanız pm atın

hocam çok sağol 2 dk sürdü, xp'de de çalışıyor sıkıntı yok, paylaşılan klasöre pdf şeklinde oluşturuyor dosyaları.. çift yüzlü de tarayabiliyorsun.. bayağı da hızlı

Arkadaşlar flash belleği fotokopi makinasına takıyoruz makinadan tara dediğimizde flash belleğe otomatik olarak kaydediyor. ayarlarında dosya türü bile seçilebiliyor jpeg, pdf ..vs

Onu zaten hallettik hocam bizim sıkıntımız ağdan bilgisayara taratmaktı. Sağolsun arkadaş çok detaylı anlatmış, hallettik

xapex' Alıntı:
otherm' Alıntı:

Yapamazsanız pm atın

çok teşekkürler :) sorunu bununla çözdüm

hocam benim kullanıcı adı ve parolayı kabul etmiyor..acaba nerden yeni oturum adı ve parolası bulabilirim

xapex' Alıntı:
otherm' Alıntı:

Yapamazsanız pm atın

adres defterine ekle kısmını bulamıyorum..nerden giricem? ekleme diye bişey yokki yazıcıda :(

Arkadaşlar bu yazıcı ile ben seri tarama yaptıramadım. Üstteki kısma belgeleri koyuyorum normal taama işlemini yapıyor hatta ard arda kağıtları alıyor ancak taradığı klasöre baktığımda sadece ilk taradığı belgeyi gösteriyor. Deneyen var mı?

FS 3040 ile ağdan tarama özelliğini yapmaya çalıştım fakat 1102 hatası alıyorum. başlıktaki pdf dosyasındaki tüm girişleri yaptım acaba hata nerde ? paylaşım klasöründe şifre falan da yok aslında ?

Ben bu tarama işinde iki sorunu çözemedim..
1. Renkli tarama yapamadım..
2. Tarama başlangıcında ön izleme yapamıyorum..Doğrudan tarama yapmak zorunda kalıyorum...

Bu konularda bir çözümü olan varmı acaba?

ben aynı makineyi aygıtlar ve yazıcılarda bulup sağ tıklayıp tarmayı başlat diyerek çok rahat kullanabiliyorum.

Bu makinenin açılışında takılma sorunu oluşmaya başladı. Gün başlangıcında ilk açılışta bitmek bilmeyen bir ısınma turu atıp duruyor. Ekranda hazır yazıyor ama ne gonderileni yazıyor ne de fotokopi çekiyor. İlk toner yüklü üstünde toneri biterken böyle mi yapıyor yoksa

Geri