Kyocero tarayırı nasıl kullanacağım

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar okulumuza kyocero marka çok fonksiyonlu yazıcı getirildi.Tarayıcı özelliğini kullanarak belge taratmak için ne yapmalıyım?

Yönetim panelinden giriş yapıp tarayıcı özelliklerini yapılandırmanz gerekiyor. usb kablolu mu yoksa ağ üzerinden bağladınız?

Ben de geçen gün çok uğraşmıştım.

Yazıcı üzerinden ayarlanabiliyor. (Kullanıcı kılavuzlarında var ancak çok teferruatlı ve dokunmatik panelle giriş zor oluyor)

Aynı ağdaki bilgisayar üzerinden ayarlanabiliyor. (Yazıcının yönetici şifresini bilmeniz gerekiyor.)

Servis bilgisayarınıza uzaktan erişerek sorunu çözebiliyor.

md yrd. bilgisayarına uzaktan bağlanıp en az 15 dakika uğraşmasına rağmen maalesef beceremedi teknik elemanlar.pc ye format atmamı istediler en son.

Kyocera nın sitesinden modele ait tarayıcı driverinı indirip pc ye kurun hocam. Yanlız kurulum yaptıktan sonra taramaya ait herhangi bir arayüz programı birlikte gelmemektedir ya da windows a ait tarayıcı programlarını kullanamıyorsunuz. Daha sonra irfanview tarzı yardımcı bir programı kurarak tarayıcıyı çalıştırabilirsiniz. Biz o şekilde hallettik. Yetkili servisi de aradığınızda aynı şekilde yönlendiriyorlar.

Orijinal imajdan yüklenmemiş, özellikleri kırpılmış bazı windowslarda tarama fonksiyonları çalışmayabiliyor. Onun için format atın demişlerdir. Siz orijinal DVD ile yükleme yapın.
Aygıtlar ve Yazıcılar sayfasında yazıcı üzerine sağ tıklayıp Taramayı başlat'a tıklayarak veya IrfanView'de Ctrl+Shift+A ile tarama yapabilirsiniz.
Ayrıca makinaya USB flash bellek bağlayıp onun içine de taratma yapabiliyorsunuz. Taramayı JPG dosyası olarak flash belleğe kaydediyor.

eğer ağ üzerinde kullanacaksınız ayarları biraz daha çok. öncelikle bilgisayara parolalı bir admin ekledim. bilgisayara sabit ip verdim. yazıcıya da ip verdim. bilgisayardan yazıcıya port ekledim. bilgisayarı parolasız paylaşıma açtım. masaüstünde tarama diye bir klasör oluşturdum. sonrada fotokopi makinesinde bilgisayarımı tanımladım. biraz zahmetli bir iş :(

Hocam makine üzerinden usb diske direk yapılabiliyor. Bilgisayardan derseniz önce aynı ağa tanıtımları yapılmalı, bilgisayara tarayici twain sürücüsü kurulmalı, daha sonra bilgisayara paper scanner gibi twain desteği olan bir program kurularak tarama direk bilgisayardan kendi diskine yapılabilir.

Ağ üzerinden kullanacaksanız;
(daha 2 gün önce yaptık bu işi servisten gelen elemanla birlikte, teknik servis demeye bin şahit ister tabi :x , ben ondan detayları öğrenmek isterken, o benden birşeyler öğrenmiştir umarım :) )

1. bilgisayara açılış için şifre vermek gerekiyor.
2. yazıcının/fotokopi mak. nin driverı kurulacak.
3. bilgisayarın sabit IP si olması gerekiyor.
4. yazıcının/fotokopi mak. nin de Ip si olacak.
5. yazıcının/fotokopi mak. nin özelliklerinden bağlantı noktalarından yazıcıya/foto. mak. ne verdiğiniz Ip yi seçiyorsunuz.
6. belgelerimde bir klasör oluşturulacak.

Bunları yapana kadar canımız çıktı ama, sonunda başarılı olduk :+1:

1- Flash diski tak
2- Paneldeki Belge Kutusu butonuna bas
3- USB bellek - OK
4- Başlat butonuna bas
hepsi bu kadar.

Bilgisayara taratmak için;
1- Bir tane klasör oluştur. Paylaşıma aç. Yazma haklarını everyone yap
2- Makine üzerinden tarama bölümüne gel
3- Pc'nin adını gir
4- Klasörün adını gir
5- Yönetici parolası 3000

eğer menüden kayıt yaparsanız her seferinde bu bilgileri girmeye gerek kalmaz.

Geri