Lübnandaki Siber Saldırı

Kodla Büyü

zech

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bugün yaşanan Lübnandaki cağrı cihazlarına düzenlenen siber saldırı sonucu patlatılmaları hakkında ne düşünüyorsunuz arkadaşlar? Cihazların ısınmasını sağlayıp bataryalarının patlamasına mı sebep oldular, yoksa cihaz üretilirken patlayıcı mı yerleştirdiler nedir, bataryanın patlaması o kadar zarar verir mi, yarın başka cihazlarda da böyle tehlikeler olursa vs bir sürü soru.

Ben açacaktım konu sen yazmışsın hocam. Ustalar bu konu hakkında ne der acaba neyin nesi bu olay. Çok ürkütücü degilmi?

Ben açacaktım konu sen yazmışsın hocam. Ustalar bu konu hakkında ne der acaba neyin nesi bu olay. Çok ürkütücü degilmi?
Aynen hocam ürkütücü ve uyarıcı. Yarın telefonlara aynı saldırı yapılabilir mi veya otomobillere? Çağrı cihazları yeniymiş bu arada.
Eski bir film olan 2007 yapımı Zor Ölüm 4 filminde de uzaktan bilgisayarları patlatıyorlardı. O mu akıl verdi acaba

Radyo sinyalleri ile bataryaların ısınmasını sağladıklarını düşünüyorum. Bu olaydan sonra elektrikli otomobil satışları bile düşebilir. Pentagon'un hemen yanında çok eski tip benzinli, tamamen mekanik kamyonetler olduğunu, öylece bekletildiğini duymuştum. Demek böyle şeyler olabileceğini düşünüyorlar.

1.JPG

Aynen hocam ürkütücü ve uyarıcı. Yarın telefonlara aynı saldırı yapılabilir mi veya otomobillere? Çağrı cihazları yeniymiş bu arada.
Eski bir film olan 2007 yapımı Zor Ölüm 4 filminde de uzaktan bilgisayarları patlatıyorlardı. O mu akıl verdi acaba
elektrikli otomobillerin kaçınılmaz bir durumu da odur yürüyen mikrodalga fırın bataryada bir sorun oldu mu kapı cam vs de açılmıyor pil patladımı zaten zehirleniyorsunuz ve sonuç ızgara oluyor arabanın içindekiler dünya üzerinden yurt dışı haber sitelerinden de takip ederim 100 den fazla vaka okumuşumdur hepsi ani yanarak kömür olmuş insanlar.

Cihazlar büyük ihtimalle ABD yapımı.
Belli partileri cihazları kimin alıp kime sattığı bellidir. Kime satılacağından emin oldukları seriyi özel patlayıcı ile donatıp üretmişlerdir

Genel kanı; Hizbullahın tedarik zincirine sızılıp cihazlara patlayıcı yerleşrilmesi ve radyo sinyali göndererek toplu halde patlatılması.
Bunun planlaması ve yapılması hem çok profesyonel hem de ürkütücü. Ama neden şimdi...

Bu yeni değil. Bir ara ABD, İran'daki nükleer tesislerine ısıyı artıran bir saldırı düzenlemişti. Ama İsrailin yaptığı çok ilginç
Uzaktan, nokta atışı numaralara sinyal yolladı içindeki elektronik karti patlattı.Bunu bir ülkenin verilerini alıp, direk telefon numaralarına düzenleseler yandık.
Hadi bilisim dersini önemseme işte.

Geri