Lütfen Yardım... ALT ve ALT GR tuşları çalışmıyor...

Kodla Büyü

faruks

Seçkin Üye
Seçkin Üye
bugundür başlıkta da yazdığım gibi alt ve alt gr tuşları çalışmıyor.... varmı bilen yada başına gelip bu sorunu çözen....varsa bi zahmet cevaplarsa sevinirim...

hocam insert veya c, v tuşlarına basınca birşey oluyor mu? Eğer anormal bir durum varsa ctrl/shift tuşlarından biri basık kalmış olabilir. ya da klavyedeki herhangi bir tuş. kontrol etmekte fayda var. eğer böyle bir sorun yoksa muhtemelen klavyenin içerisindeki o tuşlara ya da o bölgeye ait iletim hatlarından biri oksitlenmiş olabilir.

Klavyenizin bölgesel dil seçeneklerini bir kontrol edin. Dün başıma geldi. ABD olarak değişmiş. Alt ve Alt gr çalışmıyordu... Türkçe Q'ya alınca düzeldi.

eya' Alıntı:
Klavyenizin bölgesel dil seçeneklerini bir kontrol edin. Dün başıma geldi. ABD olarak değişmiş. Alt ve Alt gr çalışmıyordu... Türkçe Q'ya alınca düzeldi.
Kardeş yok ordanda değil değiştirdim olmadı, Linux Live CD den açtım gene olmadı....

böyle bir sorun ile karşılaşan yok herhalde.... koskaca forumda...

faruks' Alıntı:
böyle bir sorun ile karşılaşan yok herhalde.... koskaca forumda...

Klavyenizi başka bilgisayarda, başka bir klavyeyide kendi bilgisayarda denerseniz sorunun kaynağının klavye olup olmadığı görmüş olursunuz.

acaba laptop'umun klavye yazılımı gibi bir yazılımı olup bunu güncellemem mümkün mü? yoksa tuşlarda fiziki bir sıkıntı mı var acaba?

Hocam dizüstü bilgisayar mı bu masaüstü mü? Başka bir klavye bağlayarak bir dener misiniz? Fiziki bir problem gibi görünüyor. Eğer dizüstü ve sorun fiziksel değil ise bios güncellemesi belki çözüm olabilir.

Geri