L-carnitine önerisi olan var mı?

Kodla Büyü
idogan' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
idogan' Alıntı:
Hocam youtube da kenzo karagöz 40 günde karın kası diye arattır. Arkadaş gün gün videoya çekmiş yediklerini ve antremanları. 40 gün sponraki değişime şaşırırsın. Bende başladım 15 gün oldu yaklaşık 5 kilo verdim. Ve bu diyetin bir özelliği çoğunlukla yağdan veriyorsun kasları koruyorsun.
15 gundemi 5 kilo verdiniz hocam
Evet Hocam 15 günde 5 kilo verdim. Haftanın 4 veye 5 günü kardiyo diyet ve bol bol yeşil çayla beraber
hocam bu kenzo dediğinizin programını mı uyguladınız birde yeşil çayı arkadaş tavsiye etti bende bu sabah içtim karnımı acıktırdı sanki sizde de oldumu tavsiyelerinizi programınızn detaylarını paylaşırsanız sevinirim

kade' Alıntı:
hocalarım kolay gelen kolay gider. 15 günde 5 kilo vermek -tabi kilonuza da bağlı- ama hem sağlıklı değil hem de kalıcı değil. bugün ilaçlarla 5 kilo verirsin yarın ilaçları bıraktığınızda fazlasını alırsın. 10 yıldır vücut geliştirme sporu ile ilgilenen biri olarak önerim; spor + diyet diyorum. başka da bir şey demiyorum.
hocam 10 yıldır spor yapıyorsanız size bir kaç sorum olsa;
ben yeni başladım spor salonuna 10 kilo kadar vermem lazım boy 185 kilo 95, hareketlerde set sayıları ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir ve kardiyoyamı ağırlık vermem lazım şuan ağırlık çalışsamda kilo verirmiyim son sorumda kasların belirgin olması için protein tozu vs. şartmı? şimdiden teşekkür ederim

tomreader2010' Alıntı:
kade' Alıntı:
hocalarım kolay gelen kolay gider. 15 günde 5 kilo vermek -tabi kilonuza da bağlı- ama hem sağlıklı değil hem de kalıcı değil. bugün ilaçlarla 5 kilo verirsin yarın ilaçları bıraktığınızda fazlasını alırsın. 10 yıldır vücut geliştirme sporu ile ilgilenen biri olarak önerim; spor + diyet diyorum. başka da bir şey demiyorum.
hocam 10 yıldır spor yapıyorsanız size bir kaç sorum olsa;
ben yeni başladım spor salonuna 10 kilo kadar vermem lazım boy 185 kilo 95, hareketlerde set sayıları ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir ve kardiyoyamı ağırlık vermem lazım şuan ağırlık çalışsamda kilo verirmiyim son sorumda kasların belirgin olması için protein tozu vs. şartmı? şimdiden teşekkür ederim

hocam tekrar sayılarını 12 den aşağıya düşürmemeye çalış. önemli olan senin için tekrar olsun kaldırdığın ağırlık miktarı değil. supplement olarak da ben tavsiye etmiyorum ama onlarsız da olmuyor neredeyse. yani kilo miktarının 1.5-2 katı kadar gramı protein almak lazımmış yani ben 80 kiloyum 80*2=160 ya da 120 gr protein... gerisini sen düşün artık :) ama en önemlisi sabırdır hocam. 2-3 ayda şekle gireyim diye bekleme. yediklerine dikkat etmeye çalış şekeri, unu, tuzu azaltmaya çalış. yağdan uzak dur. sporunu yap mutlu ol :)

kade hocam teşekkür ederim birde 10 kilo vermek, kardiyoya mı yoksa ağırlık çalışmaya mı yönelmek lazım hangisi daha faydalı olur sizce?

185 boya 95 çok da fazla sayılmaz hocam. ama gene de haftada 1 veya 2 gün kardiyo yapsan fena olmaz.

kade' Alıntı:
185 boya 95 çok da fazla sayılmaz hocam. ama gene de haftada 1 veya 2 gün kardiyo yapsan fena olmaz.
hocam teşekkür ederim haftada 3 gün salona gidiyorum hergün ortalama 40 dk kardiyo yapıyorum

tomreader2010' Alıntı:
kade' Alıntı:
aman hocam yediklerine de dikkat et :)
Hocam az mi geldi cok mu hocam :) ekmegi kestim protein agirlikli felan beslenmiyorum oncelik biraz kilo ama hazir giderkende kas olsa fena olmaz :)
Hocam Ekmek , şeker ve kalitesiz karbonhidratlardan uzakdur. Yağ oranını düşürürken protein alarak kas kütleni muhavaza etmen lazım. Bunun için sabahları mutlaka en az 3 yumurta beyazı ye. Kardiyo yağ yakımı için önemli bence haftada 4 veya 5 kez 30-45 dak arası tempolu yürüyüş veya 25 dak. ip atlayabilirsin.

Hocam tesekkur ederim cevabiniz icin sabahlari 3 yumurta protein ihtiyaci icin yeterli mi

Hocam steroidlerin vucuda zararı veya yararı olduğu şuan hala tartışılır durumda. bazı doktarlar ve eski bodyciler kesinlikle uzak durulması gerektiğini belirtiyorlar. ilerleyen yıllarda özellikle kalp ve damar hastalıkları oluşumunu hızlandırdığı düşünülüyor. Size önerim vucuda aldığınız her maddeye dikkat edin.

tomreader2010' Alıntı:
Hocam tesekkur ederim cevabiniz icin sabahlari 3 yumurta protein ihtiyaci icin yeterli mi
Hocam yaptığın egzersizlerle ve diyetlede orantılı. Ama 3 ortalamadır. 1 tanesini sarısıyla digerlerinin sadece beyazını ye.

arkadaşlar ilaçlarla kendimizi kandırmayalım, her gün yarım saat yürüyüş yap, araba kullanıyorsan ara sıra arabasız gez tamamdır kilo derdin olmaz. ha bir de az yemek lazım

bilişimcilerin hepsi bilgisayar başında pineklemiyormuş demek ki. Bunu görmek sevindirdi beni. 2 yıldır fitnessa devam ediyorum ve vücudun başladığı zamana göre gayet şekillendiğini söyleyebilirim. Ama en önemlisi iyi beslenme.

wes' Alıntı:
bilişimcilerin hepsi bilgisayar başında pineklemiyormuş demek ki. Bunu görmek sevindirdi beni. 2 yıldır fitnessa devam ediyorum ve vücudun başladığı zamana göre gayet şekillendiğini söyleyebilirim. Ama en önemlisi iyi beslenme.
2 sene bayagi olmus masallah hocam 3 aydan sonra sekilleniyor diyor hoca

Sporda en önemli şey beslenme. Sonra dinlenme en son hareket gelir. Benim de 7 sene oldu fitness.

tomreader2010' Alıntı:
wes' Alıntı:
2 sene bayagi olmus masallah hocam 3 aydan sonra sekilleniyor diyor hoca
kilo 3 aydan sonra veriliyor da kas kütlesini arttırmak biraz sabır ve disiplin istiyor.
Bazen motivasyonu düşüyor insanın, bazen beslenmeye dikkat edemiyorsun. Ama en önemlisi sporu bir yaşam biçimi olarak hayatına monte etmek.

Bende 2 yıl düzenli fitness yaptım vucudum baya bi şekillenmişti ama şehir değişikliğindenden ve evlilikten sonra tam 1 yıldır spor yapmıyordum, bi baktım ki ne hale gelmişim sanki hayatımda sanki hiç spor yapmamışım gibi vucudum mahvolmuş. :( Tekrar başlamaya karar verdim ama artık koşamıyorum bile geçen yıl bu zamanlar 5km yi hiç durmadan koşabiliyordum.

Bazı arkadaşlarında belirttiği gibi sporu kısa süreliğine değil bir yaşam biçimi olarak hayatımıza yerleştirmeli ve bence en önemlisi zevk alarak yapmak lazım. Spor yaparken daha mutlu, dinamik ve dinçtim spor yapmıyorken daha çok yorgunum :cry:

Tesekurler tavsiyeleriniz icin, evet hayat ya tarzi olacak yada bulasmamak lazim sanirim

xxxben' Alıntı:
Bende 2 yıl düzenli fitness yaptım vucudum baya bi şekillenmişti ama şehir değişikliğindenden ve evlilikten sonra tam 1 yıldır spor yapmıyordum, bi baktım ki ne hale gelmişim sanki hayatımda sanki hiç spor yapmamışım gibi vucudum mahvolmuş. Tekrar başlamaya karar verdim ama artık koşamıyorum bile geçen yıl bu zamanlar 5km yi hiç durmadan koşabiliyordum.

Bazı arkadaşlarında belirttiği gibi sporu kısa süreliğine değil bir yaşam biçimi olarak hayatımıza yerleştirmeli ve bence en önemlisi zevk alarak yapmak lazım. Spor yaparken daha mutlu, dinamik ve dinçtim spor yapmıyorken daha çok yorgunum :cry:
:+1: Al benden de o kadar. Düzenli olmasa da 5 yıldır gidiyordum evlilik felan derken 2 yıldır ara verdim okz gibi oldum :) . dün turnuva maçı vardı 7 yaşımdan beri top oynuyorum ilk defa kendimi bu kadar aciz hissettim saha da :cry: . En iyisi düzenli spor ve beslenme...

tomreader2010' Alıntı:
Birakan arkadaslar kilonun disinda vucutta sarkma felan oldumu

olmaz olurmu hocam ben 2 yıl vucut çalıştım bıraktıktan sonra göğüs kasları sarktı ama 1 ay ağırlık çalışılarak eski haline geleceğini sanıyorum, yani umuyorum yani inşaallah :oops:

tomreader2010' Alıntı:
Birakan arkadaslar kilonun disinda vucutta sarkma felan oldumu

hocam o biraz metabolizmayla alakalı.. ben hap falan kullanmadım sadece kas kütlsinde küçülme oldu. onun dışında bi sıkıntı yok :)

sporu bıraktıktan sonra beslenmeye dikkat etmeyip bol yağlı ve karbonhidratlı beslenmeye devam edilirse yağlanma kaçınılmaz.
yine de beslenmeye dikkat edilirse sadece kas kütlesi küçülür aşırı sarkma olmaz.
Bu işin %80i beslenmeye bakıyor.

Tesekkurler kime sorsam bilgisi olmasada vucudun sarkar spor yapma diyor yaglanma kacinilmazda vucut bozulmasin yeterki

Geri