Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

L-carnitine önerisi olan var mı?

Konu, 'Sağlık Köşesi' kısmında ragyu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. ragyu

ragyu Seçkin Üye Seçkin Üye

Hocam linkte verdiğiniz l carnitine'i kullandınız mı yada hangisini kullandınız? Öneriniz varmı?

2. tomreader2010

tomreader2010 Hiperaktif Üye Hiperaktif Süper Üye

hocalarım konu ilgimi çekti uzun vadede bir zararı olur mu ki acaba?

3. ragyu

ragyu Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam bildiği duyduğum okuduğum kadarıyla zararı yok ama çok uzun süre de kullanmamak gerek tabiki.

4. tomreader2010

teşekkür ederim hocam banada bir spor hocası günde 3 bardak yeşil çay önerdi 1 hafta dene etkisini kesin görürsün dedi ama denemedim daha

5. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

.
    vakti zamanında benimde oldukça merak edip araştırdığım bir konuydu. donanımhaber forumlarında onlarca sayfa okudum. orda konuyla ilgili / uğraşan kişilerin ilk deneyecek olanlara önerdiği bu üründü. Öneri nedenleri
    - Ucuz olması
    - Bir ilaç firması tarafından üretildiği için nispeten daha güvenilir olması. (L-carnitine gıda takviyesi olarak geçtiği için tedarik süreci piyasadaki zayıflama haplarından farksız. o yüzden bazı kişilerde üretici firma konusunda tereddütler yaşanabiliyor)

Ben L-Carnitine i zayıflamaktan çok performans için kullandığım için ben yararını gördüm. Ne kullandın diyorsan bu tür ürünlerin satışını yapan bir arkadaşım vardı ondan aldım. ve SADECE SPOR YAPTIĞIM ZAMAN kullanıyorum.

Kullandıığım ürün
    http://www.naturademarket.com/sporcu-ur ... e-naturade

Not: Besin takviyel

6. BaRBaRYaN

BaRBaRYaN Hiperaktif Üye Hiperaktif

.
    vakti zamanında benimde oldukça merak edip araştırdığım bir konuydu. donanımhaber forumlarında onlarca sayfa okudum. orda konuyla ilgili / uğraşan kişilerin ilk deneyecek olanlara önerdiği bu üründü. Öneri nedenleri
    - Ucuz olması
    - Bir ilaç firması tarafından üretildiği için nispeten daha güvenilir olması. (L-carnitine gıda takviyesi olarak geçtiği için tedarik süreci piyasadaki zayıflama haplarından farksız. o yüzden bazı kişilerde üretici firma konusunda tereddütler yaşanabiliyor)

Ben L-Carnitine i zayıflamaktan çok spor yaparken performans artırmak için kullandığım için (yağ yakarken fazla miktarda enerji de açığa çıkıyor. ve bu enerji daha geç yorulmanıza sebep oluyor) ben yararını gördüm. Ne kullandın diyorsan bu tür ürünlerin satışını yapan bir arkadaşım vardı ondan aldım. ve SADECE SPOR YAPTIĞIM ZAMAN kullanıyorum.

Kullandıığım ürün
    http://www.naturademarket.com/sporcu-ur ... e-naturade

Not: Besin takviyelelerini kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın. Guatr - Troid vb.. nedenlerle de kilo veremiyor olabilirsiniz. Gittiğiniz salondaki eğitmenlerin tavsiyeleri tek kullanma nedeniniz olmasın.

7. wes

wes Seçkin Üye Seçkin Üye

Tüm arkadaşlar söylemiş ben de onlara katılıyorum. Bu tarz besin takviyeleri kesinlikle tek başına işe yaramazlar. Mutlaka spor yapmalısınız. Sadece bu ikisi de yetmez, düzenli beslenmelisiniz.
    açıkçası kilo vermek istiyorsanız; hamurişi ve ekmeği azaltın (hatta bırakın), yağlı kızartma tarzı yiyeceklerden uzak durun. günde kullanacağınız yağ miktarı bir kaşığı geçmesin. yiyeceklerinizde zeytin yağı kullanın. ve haftada en az 3-4 gün spor yapın. Vücudunuz kısa sürede tepki verecektir.

8. tomreader2010

15 gundemi 5 kilo verdiniz hocam

9. idogan

idogan Site Gezgini

Evet Hocam 15 günde 5 kilo verdim. Haftanın 4 veye 5 günü kardiyo diyet ve bol bol yeşil çayla beraber

10. kade

kade Site Gezgini

hocalarım kolay gelen kolay gider. 15 günde 5 kilo vermek -tabi kilonuza da bağlı- ama hem sağlıklı değil hem de kalıcı değil. bugün ilaçlarla 5 kilo verirsin yarın ilaçları bıraktığınızda fazlasını alırsın. 10 yıldır vücut geliştirme sporu ile ilgilenen biri olarak önerim; spor + diyet diyorum. başka da bir şey demiyorum.

11. tomreader2010

hocam bu kenzo dediğinizin programını mı uyguladınız birde yeşil çayı arkadaş tavsiye etti bende bu sabah içtim karnımı acıktırdı sanki sizde de oldumu tavsiyelerinizi programınızn detaylarını paylaşırsanız sevinirim

12. tomreader2010

hocam 10 yıldır spor yapıyorsanız size bir kaç sorum olsa;
    ben yeni başladım spor salonuna 10 kilo kadar vermem lazım boy 185 kilo 95, hareketlerde set sayıları ile ilgili tavsiyeleriniz nelerdir ve kardiyoyamı ağırlık vermem lazım şuan ağırlık çalışsamda kilo verirmiyim son sorumda kasların belirgin olması için protein tozu vs. şartmı? şimdiden teşekkür ederim

13. kade

kade Site Gezgini

hocam tekrar sayılarını 12 den aşağıya düşürmemeye çalış. önemli olan senin için tekrar olsun kaldırdığın ağırlık miktarı değil. supplement olarak da ben tavsiye etmiyorum ama onlarsız da olmuyor neredeyse. yani kilo miktarının 1.5-2 katı kadar gramı protein almak lazımmış yani ben 80 kiloyum 80*2=160 ya da 120 gr protein... gerisini sen düşün artık :) ama en önemlisi sabırdır hocam. 2-3 ayda şekle gireyim diye bekleme. yediklerine dikkat etmeye çalış şekeri, unu, tuzu azaltmaya çalış. yağdan uzak dur. sporunu yap mutlu ol :)

14. tomreader2010

kade hocam teşekkür ederim birde 10 kilo vermek, kardiyoya mı yoksa ağırlık çalışmaya mı yönelmek lazım hangisi daha faydalı olur sizce?

15. kade

kade Site Gezgini

185 boya 95 çok da fazla sayılmaz hocam. ama gene de haftada 1 veya 2 gün kardiyo yapsan fena olmaz.

16. tomreader2010

hocam teşekkür ederim haftada 3 gün salona gidiyorum hergün ortalama 40 dk kardiyo yapıyorum

17. kade

kade Site Gezgini

aman hocam yediklerine de dikkat et :)

18. tomreader2010

Hocam az mi geldi cok mu hocam :) ekmegi kestim protein agirlikli felan beslenmiyorum oncelik biraz kilo ama hazir giderkende kas olsa fena olmaz :)

19. kade

kade Site Gezgini

olur hocam o da olur sen yeter ki çalış :)

20. tomreader2010

Tesekkur ederim hocam

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal