l-karnitin kullanan bilgisi olan varmı?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar spordan önce zayıflamak amacı ile l-karnitin kıllanan varmı aramızda faydası varmı vs...? Lütfen tecrübeli kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim

Ben eczanede satılan l-carnitine isimli ilacı kullanmıştım ama doktorum kullanma kalp ritminde sıkıntı yaratabilir dedi vazgectim. Spor salonlarında çerez niyetine satılacak birşey olmadığını düşünüyorum.

Fazla Terletir. Yağların yakılması sürecini erkene alarak daha fazla yağ yakar.Kalbi hızlandırır.Tansiyonu yükseltebilir.Spor yapılmazsa hiçbir faydası olmaz.Bazı insanlarda Ritim bozukluğu , çarpıntı,tansiyon,baş dönmesi yapabilir.
Ama spor ve bol suyla beraber kullanılırsa yağ yakımı yaptığı gerçek.Ama yan etkileride olabilir.Doktor kontrolü olmadan kullanılmamalıdır.

Sıvı olarak hocam zero shot marka nette 10 tl hepsiburada, ben decatlondan 6,5 tl ye aldim, spor hocam tavsiye etti

hocam bence bu tür şeylere umut bağlamayın..
kullananlar etkisinin %5 - %10 arası olduğunu söylüyor.

un, şeker, prinç, patates, çikolata, her türlü şekerli gazoz ve meyvelerden de karpuz, muz kivi gibi şekeri ani arttırıcı gıdalardan uzak durun, hem ani şeker artış düşüşleri olmadığı için çabuk açıkmazsınız hemde yedikleriniz kısa sürede yağa dönüşmez.
ekmeği kahvaltıda dahi yemeyin, tam buğday ekmeği gibi zırvalara inanmayın. emin olun içindeki unun yarıdan fazlası beyaz un..
dediklerimi uyfulayın bol zeytin yapı ve tereyağ tüketin..
2 hafta sonra görüşelim :)

elrond' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
spor yamadan kullanırsanız ters etki yapar kilo alırsınız :mrgreen:

Spor salonuna gittiğim günler iciyorum sadece, en az 1 saatte spor yapiyorum
yorumun nedir hocam ??? kullanan biri olarak
..
en az 1 - 1,5 saat önce kullanın.

etkisi terleme ve performans olarak oluyor. 100+ kiloya sahip ben bile TEK POTA 3 BASKET MAÇINDAN (21:00 - 23:30) sonra BİR MAÇ DAHA ??? diye sorabiliyorsam etkisi vardır :)

@elrond hocam daha 2 sise içtim birsey demem dogru olmaz sanirim ama 2 gunde spor salonunda bayagi ter attirdi, daha tempolu ve daha uzun sure kosuyorum ancak psikolojikmi carnitinin etkisi mi bilmiyorum henuz

@bidene hocam dediklerinize aynen katiliyorum zaten carnitin zayiflamadan ziyade enwrji vermesi icin kullanılıyor

@narbaryam hocam bem yarim saat once diye biliyordum

2 hafta oldu 7 spor gunumde ictim ancak kilo kaybim olmadi, enerji vermesi ve terletmesi harika ama benim için önemli olan kilo kaybiydi ve faydasi olmadi bana arkadaslar

l-carnitini daha önce kullandım bende.Enerji patlaması oluyor insanda ve fazla terletiyor sporda.Ama yok ben o kadar para veremem bi alternatif dersenizde spora başlamadan 1 saat önce yeşil çay iç. spora giderken de su niyetine bi şişeye koyup götürebilirsin. zaten l- carnitine vb diğer sıvı içeceklerde yeşil çay özütü vardır. ben geçtiğimiz 4 ay yeşil çayla evde spor yaparak 14 kilo verdim

Cok guzel kilo vermissiniz hocam gercekten bende 9 otlu cay iciyorum suan icinde yesil cayda var, siz yesil cayi sallama formunda mi ictiniz acaba demlemek zoe geldiği icin ben sallama aldim

Geri