Labarotuvarı olmayan arkadaşlar yardımm lütfen

Kodla Büyü

ozgezrhl

Üye
Arkadaşlar yeni atandım okulumda labaratuvar yok projeksiyondan dersi işlemeye çalışıyorum ama çocuklar hem anlamıyor hemde sıkılıyorlar dersi nasıl işleyebilirim, labaratuvarı olmayan diğer arkadaşlar derste neler yapıyorlar. İnanın çok bunaldım bu durumdan :(

projeksiyonu bile olmayanlar var onlara bak haline şükret :)

şaka bir yana aynı durumdayım ve çok iyi anlıyorum seni hatta dediğim gibi bende projeksiyon dahi olmayan sınıflar var. Video ve animasyon araştırmaları ile dersi somutlaştırma ve eğlenceli hale getirmekten başka şansın yok maalesef.

Determinant' Alıntı:

şaka bir yana aynı durumdayım ve çok iyi anlıyorum seni hatta dediğim gibi bende projeksiyon dahi olmayan sınıflar var. Video ve animasyon araştırmaları ile dersi somutlaştırma ve eğlenceli hale getirmekten başka şansın yok maalesef.
aynen projeksiyonu bırak bir kara tahtam bile yok. ve ders anlatıyorum bir cam fanusun içinde. şaka değil gerçekten camla çevrili gelen geçeni gördüğünüz bir yerde ders yapıyorum. bilgisayar sınıfında da fen öğretmeni ders yapıyor. derslik yokmuş okul idaresi böyle bir çözüm bulmuş....

ilkokulların labları ortaokullara geçiyor varsa ilçenizde öyle bir okul alın labını

umus1979' Alıntı:
Determinant' Alıntı:

aynen projeksiyonu bırak bir kara tahtam bile yok. ve ders anlatıyorum bir cam fanusun içinde. şaka değil gerçekten camla çevrili gelen geçeni gördüğünüz bir yerde ders yapıyorum. bilgisayar sınıfında da fen öğretmeni ders yapıyor. derslik yokmuş okul idaresi böyle bir çözüm bulmuş....

müsadenle hocam ağzımı açıyorum ilgililer diyecem ama ilgili olan da yok ki... :verymad:

ya bizim bu idarecilere söyleyebileceğimiz resmi bir yanıt yok mu? kafalarına göre sınıflarımızı kapatabiliyorlar. bizimki öyle yaptı.

umus1979' Alıntı:
ya bizim bu idarecilere söyleyebileceğimiz resmi bir yanıt yok mu? kafalarına göre sınıflarımızı kapatabiliyorlar. bizimki öyle yaptı.
Kimileri kafalarına göre takılır hocam maalesef.

Labaratuvarım ve projeksiyonum yok konuyu bi şekilde anlatıyorum ama bir plan dahilinde değil bilgisayarsız bilişim dersi için plan hakkında yardımınıza ihtiyacım var ...

Arkadaşlar bizim okulda da lab var ama 1 tane. 3 öğretmeniz. dersler çakışınca küçük sınıflara öncelik tanıyoruz. 7 ve 8 lerde projeksiyon da yok. bir iki hafta donanım, kısayollar vs geçirdim ama artık ne işleyeceğimi bilmiyorum. imdaaaaaat!!!

Öncelikle işiniz zor hocam . Ben de sizin gibi aynı durumdayım fakat görevde 7.senem
İlk atamada böyle bir durum olması sizin için daha zor diye düşünüyorum.

1.Öncelikle forumda Ahmet Hocamın hazırladığı güzel sunumlar var
http://biltek.info/calismalar/ugrastikl ... _y263.html

Bunları anlatabilirsiniz, ayrıca küçük notlar tutturabilirsiniz.

2. Bu konular bittiğinde Sunum Hazırlama, E-posta kullanımı, Video hazırlama, Sosyal Ağlar gibi konuları anlatabilirsiniz.
Ama bu konuları sadece anlatmak değil etkileşimli hale getirin.

Örneğin E-posta anlatın, onların da e posta göndermesini sağlayın.
Sunum anlatın , onların da konu bitiminde sunum yapmalarını sağlayın.
Konuları anlatırken öğrencilere uygulama yaptırın.(Hepsini kaldırmanız imkansız zaten)

3. Sadece ders anlatmayın.
Teknoloji, güvenli internet gibi konularda videolar izletin.

4. Ayda bir kere animasyon film izletin.

5. Ayda bir kere gelişen teknoloji ile ilgili haber bulmalarını ve bunları sınıfta sunmalarını sağlayın.

Aklıma gelenler şu an bunlar,

Siz yine iyisiniz çoğu öğretmenimizde projeksiyon yok :)
Kolay gelsin tekrardan...

Geri