LABORATUVAR AĞ YARDIM!

Kodla Büyü

mgk_42

Site Gezgini
Arkadaşlar merhabalar.Yeni kurulan laboratuvarda TP-LİNK TL-SG1016D switch kullanılmış.Dışardan internete bağlı değil.Sadece Laboratuvardaki bilgisayarlar bağlı.Fakat kendisi ip dağıtmıyor.Ünlem işareti mevcut sol alttaki ağ iconunda."Geçerli bir ip yapılandırmasına sahip değil." uyarısı alıyorum.Kendim ip dağıttığım zaman sorun yok.Ağdan birbirlerini gördüler.
NetSupport yükleyip kullanmayı denediğim zaman ana bilgisayardan diğerlerini göremiyorum.Ekstra bir ayara gerek var mı?
Ayrıca bilgisayarlar otomatik onarım devreye giriyor çoğu zaman . Otomatik onarım için biraz zaman harcıyoruz.Sebebi laboratuvar güç beslemesini labı kullanacağımız zaman kapatıp açtığımız için olabilir mi? Ya da deep freezeden kaynaklanabilir mi?

İpler tekrar dağıtıldı.Program tekrar kuruldu ve sorun kendiliğinden düzeldi diyebilirim

otomatik onarım deepfreez den kaynaklı..diğer ağda bağlanma sorununun çözümü için resimdeki yerde ip aralıklarını sisteme eklemelisin(1)...fakat sendeki aralıkları sen belirleyeceksin hocam.benim labta bu iki havuzdan alıyor pcler
upload_2018-10-24_10-6-51.png

ayrıca her pc için güvenlik duvarından netsupport ile ilgili tüm yerlere tümü olarak düzeltmelisin(2)
upload_2018-10-24_10-6-0.png

Son düzenleme:
Geri