Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Laboratuvar Olmayan Okullarda Bilişim Teknolojileri

Konu, 'Ortaokul Uygulama ve Materyaller' kısmında Misugi tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. Misugi

Misugi Aktif Üye

Herkese hayırlı günler ve iyi tatiller...

Sevgili arkadaşlar benim çalıştığım okulda laboratuvar falan yok. Akıllı tahtalar da geleli yaklaşık olarak bir sene oldu. Fiber gelmedi. Ancak ben sürekli ders anlatmaktan sıkıldım. Yani sıkıldım derken uygulama yaptıramamaktan sıkıldım. Köy okulu olduğu için öğrencilerin durumu da ortada. Evlerinde bilgisayar falan da yok ödev dahi veremiyorum. Akıllı tahta ile öğrenciler arasındaki etkileşim de bir yere kadar sağlanabiliyor. Basit bir excel bile anlatmadım hiç. İçimde scratch, html, css gibi dersleri anlatamamanın verdiği bir sıkıntı var. Sırf mesleki tatminlik yaşayamadığım için bu dönem tayin olmayı düşünüyorum. Bu sene 3,5 senem dolacak. Bu kadar yıl hep tek taraflı ders anlatmak beni doyurmuyor açıkçası. Onlara daha fazlasını yapmak istiyorum.

Benim gibi olanlar varsa o hocalarım ne gibi yol izliyor çok merak ediyorum. Sizler neler yapıyorsunuz ya da bana ne önerirsiniz?

2. yağmur07

yağmur07 Seçkin Üye Seçkin Üye

Aynı durumdayız hocam. Bi de ben merkez okuldayım. Ama yine de Bt sınıfı yok.

3. Misugi

Misugi Aktif Üye

Bazen böyle öğrencilerin sıkıldığını gördüğün halde elinden bir şey gelmemesi çok üzücü.

4. kaandemiroz

kaandemiroz Site Gezgini

Hocam ben de yaşadım aynı sorunları uzun süre.bizde et de yoktu.gerçi hala yok.Allahtan sonra bi kaynak bulduk da 12 pc topladım.Bt sınıfı yokken sözlü yapardım teorik konularla ilgili..
    3 soru sorardım.verdikleri cevaplara göre bir not verir bu notu istermisin diye sorardım.İstemem diyene not vermezdim.bazıları pazarlık ederdi.notumu biraz yükselteyim derdiyle defteri karıştırmaları bile yeterdi aslında ama bu şekilde kendileri de eğlenirdi.

5. laurona

laurona Seçkin Üye Seçkin Üye

aynı durumdayız hocam çocuklara yaptıracak etkinlik arıyorum pivot da bişeyler yaptık ama ondan da sıkıldılar artık ne yapacağımı bende bilmiyorum

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal