Labsız ders işlemek

Kodla Büyü

burock_26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ders saatim yetmedği için ildeki en iyi okulda görevlendirildim okulun süper olduğu söyleniyordu hakkatten güzel teknolojik bir okul ama bilgisayar labaratuarı yok ve ben ders anlatmak zorundayım ne yapacaım bilemiyorum dersler iğrenç geçiyor önerisi olan varmı çocuklara yararlı olmak istiyorum yoksa film izlettirmek gibi kolay bi yol da var tabii

projeksiyon var anladığım kadarıyla film seyrettireceğinize göre...projeksiyon varsa sorun ne onu anlamadım?

Hepsine defter aldırıp, yazdırmaya başla hocam. :mrgreen: Yoksa o ders geçmez. Biraz yazdırır biraz anlatırsın. Gösterilebilecek şeyleri de film izlettirebilirim dediğin yerden gösterirsin. Gösterdiğin ve yazdırdığın konulardan her hafta ödev de ver mutlaka. Yoksa yazdırdığın da, anlattığın da hiçbir işe yaramaz. Şimdiden kolay gelsin.

Projektörü kullanarak bir şeyler anlatabilirsin. Projektörü her defasında kurma sorunu olmaması için sabit bir sınıf iste idareden.

Projeksiyon olan bir sınıfta ne sorun var anlamadım.Alın laptonuzu takın, çocukların dikkatini çekecek resim video vs meteryallerle işlem yapın, görün verimi. Bilgisayar labaratuarı olsa bile ben 3 haftada 1 öğrencileri laba alıyorum.

bencede projeksiyon varsa ders anlatabilirsiniz. daha sonra da öğrencileri kaldırarak tek tek uygulama yaptırırsınız... tabi umarım sınıflar çok kalabalık değildir. gerçi kalabalıkta olsa kimde kaldıysanız bir sonraki derse uygulamalara onlarla başlarsınız. bazı arkadaşlar yeşil tahtada ders anlatıyoruz diyordu bir ara. siz şanslı sayılırsınız onlara göre :lol:

İlk görev yerimde bırakın projeksiyonu bilgisayar bile yoktu. Her hafta slayt hazırlar tepegözde sunardım, ne günlerdi ya.

EVET ben zaten projeksiyondan anlatıyorum ama inanın havada kalıyor yararlı olduğunu hissetmiyorum ve mutsuz oluyorum

ders anlatma açısından biz de projeksiyonu kullanıyoruz. sıkıntılı kısım siz de uygulama olayı onu da hızlı hızlı öğrencileri kaldırıp yaptıracaksınız başka yol yok :(

hocam, aynı sıkıntı bende de var. üstelik kara tahtaya mahkum edildim. projeksiyon olan sınıfları sosyal bilgiler, din kültürü gibi derslere verdiler. hani onların notu var ya , nasılsa senin not yok bişey yok, sana ne gerek var der gibi onları da elimden aldılar. aslında bizi bu hale getiren MEB, :verymad: :verymad:

Bu durum gerçekten çok zor. Bende çalıştığım şehirdeki en iyi okullardan birinde çalışıyorum ama BT sınıfımız yok. 4,5,6,7 müfredatını uygulama gerektirmeyecek şekilde harmanladım. 2 yıldır onları anlatıyorum. Ama 8. sınıflar çok sıkılıyor bu durumda. Sınıflarımızda projektör var. Oturtuyorum birini bilgisayar başına beraber yapıyoruz. Bu şekilde de bi yere kadar.

BT sınıfı olmadan öğrencileri 40 dk boyunca motive etmek çok zor bir iş. Özelliklede BT derslerinde.

Geri