laptop alacağım!!!!!!!!!!!!!!!!!tavsiyeeeeeeee lütfennn

Kodla Büyü

zambak67

Üye
arkadaşlar ben laptop almayı düşünüyorum hangi laptopu önerirsiniz(fiyatı uygun olsun) :?: :!: :D

Arkadaşım marka olarak ben dell derim model olarak sana kalmış. Ben üniversitede dell almıştım. 5 yıl ben kullandım (biraz hor kullandım diyebilirim, çok düşütü garip yerlere ama bişeycik olmadı) 2 yıldır da kardeşim kullanıyor taş gibi maşallah... :idea: şimdi hp dv2700 kullanıyorum beş para etmez. verdiğim paraya acıyorum.

bende almak istiyorum. aklımda hp nin dv6 serisi var. ama fiyatlar çok yüksek. dv6 1237 kullanıcıları varsa yorum yazarlarsa sevinirim. birde hp -dell- asus hangi markayı tercih etmemizi istersiniz?

hocam kızmayın ama konu başlığını beğenmedim. (yazım olarak)ünlem işaretleri harfler amma uzatmışssın yahu.Böyle olunca kesin cevapmı dönüyor ne oluyor.

Bu arada toshiba derdim ama uygun olsun diyorsun,acer veya asus ta olabilir.

hocam SAMSUNG diz üstü bilgisayarlara bakabilirsin. fiyatları çok uygundu en son. P8700 işlemcili modelini alabilirsen harika olur. zaten ekran kartı 1 gb harici. 4 gb RAM var ki bence en son bakacağın şey RAM olmalı çünkü diz üstü bilgisayarda en kolay değiştirilen parça RAM. az gelirse eklersin azıcık paraya. o yüzden RAM e takılma.

1- işlemcisi
2- ekran kartı

ben bu ikisine bakarım :)

ayancuklu' Alıntı:
hocam kızmayın ama konu başlığını beğenmedim. (yazım olarak)ünlem işaretleri harfler amma uzatmışssın yahu.Böyle olunca kesin cevapmı dönüyor ne oluyor.

Bu arada toshiba derdim ama uygun olsun diyorsun,acer veya asus ta olabilir.
+1

Asus G serisi Ve msi GX serisi tavsiye edilebilecek seçenekler bence. Bende GX630 kullanıcısıyım.

Öncelikle başlık yazımına dikkat edelim.

Gelelim laptop olayına .
Marka ya takılmayınız.

Şöyleki aldığım laptop hp idi. Arkadaşlar toshiba alsaydın diyorlardı.
Bozulan sabit diskinin markası toshiba idi. Yani hp laptop sabit disk olarak toshiba kullanmıştı.

Zaten hangi markayı alırsan al. Donanımların çoğu aynı olmak durumunda.
işlemci ya intel olacak ya amd. vb..

Tavsiyem çok zorunlu değilse laptop alma. usb bellek al. artık her yerde bilgisayar var.

Yok illa laptop alacam diyorsan.
işletim sistemi yüklü olmayan laptop al.

arkadaş bence de markaya takılmayın. ben alırken şunlara dikkat ettim. içinde intel işlemçi ve chipset olduktan sonra ekran kartı nvidia olduktan sonra rami kingston olduktan sonra kutusunun hp, toshiba ... vs olması hiç önemli değil. monster aldım hem aynı özellikteki bilgisayarlardan piyasada 100-200 arası daha ucuz.hatta adamlar servisi ağını da iyice geliştirdiiler.sitesine girerseniz hız ve performans açısından düşük özellikte bulmazsınız.

webcevap' Alıntı:

Gelelim laptop olayına .
Marka ya takılmayınız.

Bozulan sabit diskinin markası toshiba idi. Yani hp laptop sabit disk olarak toshiba kullanmıştı.

Tavsiyem çok zorunlu değilse laptop alma. usb bellek al. artık her yerde bilgisayar var.

Olursa USB olmazsa işletim sistemi olmayan !
İlginç bir yaklaşım.Arkadaşı tebrik ediyorum...

Şunlara bakmıştım hocam ben de:

http://www.hepsiburada.com/productDetai ... id=bd96040
http://www.hepsiburada.com/productDetai ... d=bd750322
http://www.hepsiburada.com/productDetai ... d=bd750268

http://www.darty.com.tr de haftasonu görmüştüm fiyat ve özellik açısından orta sınıftaki kullanıcılar iyi mükemmel özellikli acer bir makina vardı
T4200 2.0 GHz işlemci
3 Gb RAm
250 GB Harddisk
256MB ekrankartı
899 TL

webcevap' Alıntı:

Gelelim laptop olayına .
Marka ya takılmayınız.

bu nasıl bi tavsiye ya :lol: :lol: :lol: :lol:

adige_emrah' Alıntı:
webcevap' Alıntı:

Gelelim laptop olayına .
Marka ya takılmayınız.

bu nasıl bi tavsiye ya :lol: :lol: :lol: :lol:

Bence gayet mantıklı bir tavsiye.
İşletim sistemi yüklü gelen laptoplar artık cd-dvd bile vermiyorlar. hard diskin bir bölümüne yedek alıyorlar.
boş dvd ye bunu yaz diyorlar. Örneğin vista yüklü bir laptop ağır çalışmakta.
kaldırımp xp kurulduğunda hız farkı ortaya çıkıyor.
artı bu tür laptopların xp driverlarını bulmak ve xp kurmak sorun.

Şimdi bu arkadaş yavaş bir sistem için ekstra para ödüyor. vista yüklü geldiği için haliyle vista için para ödüyor.

ama işletim sistemi yüklü olmayan laptop haliyle daha ucuz olacaktır. artı driver desteği daha iyidir. çünkü
işletim sistemi dayatmamaktadır.

Örneğin ben elimde bulunan orjinal xp yi kurmuştum. artı ubuntu. hiç bir sorun yaşamadan kullanmaktayım.

sanırım şimdi neden işletim sistemi olmayan laptop tavsiye ettiğim daha iyi anlaşılacaktır.
(Not: Firmalar işletim sistemi olarak freedos vb. sistemler yükleyip satıyorlar.
oNlarda çok iyi biliyorlarki bu freedos'tan cacık olmaz. O nedenle xp vb. driver desteğini web sitelerinden sağlamaktalar.)

bilgisayarhocam' Alıntı:
hocam SAMSUNG diz üstü bilgisayarlara bakabilirsin. fiyatları çok uygundu en son. P8700 işlemcili modelini alabilirsen harika olur. zaten ekran kartı 1 gb harici. 4 gb RAM var ki bence en son bakacağın şey RAM olmalı çünkü diz üstü bilgisayarda en kolay değiştirilen parça RAM. az gelirse eklersin azıcık paraya. o yüzden RAM e takılma.

1- işlemcisi
2- ekran kartı

ben bu ikisine bakarım :)

bende samsung aldım çok memnunum en ufak ısınma olmuyor performans ta iyi

http://www.hepsiburada.com/samsung-r522 ... d=bd750162

hp alma ne alırssan al..ben aasus aldım mukmmel bi makine..çok da memnunum...bi tek sesi az çıkıyor

Geri