Laptop Batarya Sorunu

Kodla Büyü

hyalcin_61

Seçkin Üye
Seçkin Üye
laptop bir güne yakın şarjda kalmış ve şu an laptop bataryadayken çalışmıyor prizde çalışıyor batarya mı yandı acaba bu konuda bi fikriniz var mı

yeni batarya almanız lazım batarya ölmüüş hocam,ya da masaüstü şeklinde devamlı prize takılı kullanacaksınız benim yaptığım gibi :p

hyalcin_61' Alıntı:
bir gün boyunca şarjda kalmayla batarya ölür mü
hocam benimki sürekli sarjda sorun olmaması lazım. Sadece ömründen yer. Fakat elektrik voltaj yükselmesi vs olduysa takılıyken sorun çıkmıştır.

hocam benim sürekli prize taklılı (batarya da üzerinde) kullanıyorum bi nevi masaüstü gibi hala şarjı 2 saat dayanıyor (2 sene 2 ay önce almıştım bilgisayarımı) bence ondan olmaz ama şu olmuş olabilir başıma da geldiğinden ilk ayında (herhalde voltajdan dolayı) bataryam yandı ya da öldü. %95 gösteriyordu ama elektrik ile bağını kestiğimde bilgisayar kapanıyordu. sıfır batarya ile yeniden teslim etmişlerdi.

Yukarıdakilerden biri değilse, batarya ve yuvası arasında bir temassızlık olabilir,
Bataryanın öldüğünü işinin ehli bir saatci veya radyocu söyleyebilir,

Benim bataryada ölmüştü, ama sonlara doğru 15 dakika dayanıyordu. Yenisini aldım,
(uyarı sakın http://www.adaptorsitesi.com/ sitesinden almayın,)
eskisini parçaladım, içinden 6 tane kalem pile benzer biraz daha büyük pil çıktı, ve sadece ikisinde problem vardı, diğerlerini (okulda) bisiklet ampülü yakmak için kullandım fener gibi. çocukların hoşuna gitmişti.

aartık garantiye göndermekten başka çare yok sanırım daha 1 yıl bile olmadı laptopu alalı umarım garanti kapsamına girer

eğer girmezse çakma 100 tl ye alabilirsin. Hiçyoktan iyiydir. Alabiliyorsan orjinal al diyecem ama oda baya pahalıya geliyor. Zamanın birinde arkadaşa almıştık çakma idi fakat orjinalinden fazla gidiyordu.

Geri