Laptop ekranı kırıldı

Kodla Büyü

AKLISELİM

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar,
Ekran kırılınca servise gönderdim garanti kapsamında ama 600+kdv fiyat çıkarmışlar. İstanbul Ankara gibi yerlerde yaptırabileceğim bildiğiniz bir servis var mı?

Affınıza sığınarak OHA diyorum! Cihazın marka ve modelini yazar mısınız hocam?

ekran satan firmalar var. sahibinden.com ucuzpazar vs sitelere bakmanızı tavsiye ederim. TV parasına ekran mı olurmuş :D

100-150 tl arasına ekran bulunur hocam, ben kendi laptop ekranımı değiştirdim öyle zor bi işlem de değil

laptop modelinize göre uygun ekran boyutunda alıp değiştirebilirsiniz.

Dünde oğlum amcasının laptopunun ekranını kırdı. Monster ın laptopu. ama hepsi aynı mı bu ekranların? Alırken neye dikkat etmem lazım.

receps' Alıntı:
Dünde oğlum amcasının laptopunun ekranını kırdı. Monster ın laptopu. ama hepsi aynı mı bu ekranların? Alırken neye dikkat etmem lazım.
LCD ve Led diye değişiyor ekranın büyüklüğü önemli örneğin 15.6" gibi. Birde yan sanayi ve orjinalleri var.

kendim değiştirmeyi idüşünüyorum ama nette bulduğum 15.4" ekranlar bilgisayarcıların tamirle birlikte istediği fiyattan daha pahalı. nereden sağlıklı olarak lcd ekran temin edebilirim. bilgidiğiniz bir adres var mı google da doğru düzgün bi sonuç bulamadım.

receps' Alıntı:
kendim değiştirmeyi idüşünüyorum ama nette bulduğum 15.4" ekranlar bilgisayarcıların tamirle birlikte istediği fiyattan daha pahalı. nereden sağlıklı olarak lcd ekran temin edebilirim. bilgidiğiniz bir adres var mı google da doğru düzgün bi sonuç bulamadım.
İmzanızdaki bilgisayar için ise restgele seçtiğim şu iki bağlantıyı veya sitedeki diğer ilanları inceleyebilirsiniz:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 7501/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveri ... 9925/detay

Yalnız imzanızdaki bilgisayar 15.6", siz 15.4" yazmışsınız sanırım başka bir bilgisayar için arıyorsunuz. gittigidiyor, sahibinden gibi sitelerden istediğiniz ürünü bulup montajını kendiniz yapabilirsiniz. Şurada örnek bir uygulama var :
http://www.youtube.com/watch?v=rmJc6vN8d_Q

çok teşekkür ederim ilgin için. Evet imzamdaki pc için değil. 2008 yılında alıp sonra kardeşime verdiğim Monster FL92 model notebook için bakıyorum. Tahminen LCD olduğu için daha pahalı led olanlar daha uygun fiyatları.
Tam model yada özellik veremiyorum yarın yada haftasonu ekranı açıp tam modeline bakıp ona göre alayım.

son durum şöyle: 720 TL servis ücretini ödemedim. 130 TL ye ekran aldım, aynı seri noya göre kendim monte ettim. eskisinden net oldu. ekran çerçevesini açınca hiç vida yoktu tak-çıkar yapmışlar. 5. dakika sürmedi işlem bitti.

aklıselim' Alıntı:
son durum şöyle: 720 TL servis ücretini ödemedim. 130 TL ye ekran aldım, aynı seri noya göre kendim monte ettim. eskisinden net oldu. ekran çerçevesini açınca hiç vida yoktu tak-çıkar yapmışlar. 5. dakika sürmedi işlem bitti.
Yani...

arkadaşın ekranıda kırıldı hp marka. 450 + kdv dediler. ben internette 140 kdv dahil buldum aldım taktım, sıkıntı yok...

Arkadaşlar merhaba.
Laptopun ekranı kırıldı, yenisini gittigidiyordan aldım taktım, çalıştı. Fakat parlaklığını değiştiremiyorum. iki seviye var; ya parlak ya sönük. İlgili yardımcı programı(lenovo energy management) denedim, driverını güncelledim, format attım, ama yine de olmadı. Önerilerinizi ve yardımlarınızı ala bilir miyim?

hocam bende kırdım bir kere çıkma bulduk ben takarım dedim ama adamlar abi beş dakika sürer getir bilgisayarı dediler 70 TL herşey dahil. Sorunsuz kullanıyorum. Araştırın biraz hocam malum diz üstlerinin bir çoğu üzerine sıvı dökülüp anakart yakarak bozulur ve harcı borcunu kar etmediğinden bilgisayar çöpe kalan ekran,ram ıvır zıvır servise kalıyor, üstelik sende muadil parça kullanmak yerine birebir orjinal parça sahibi oluyorsun. Sonuçta ekran bu kırılsa tamiri yok, ölü piksel tamiri çok zor kimse uğraşmaz, en fazla çizik olur çoğunda oda olmaz yani bozulup tamir edilip satılıyor olma ihtimali çok düşük.

Ekran kırılırsa 150-180TL bir fiyatı var. Gittigidiyor'dan alıp Youtube'dan bilgisayarınızın sökme takma videolarına bakarak ekranı kendiniz rahatlıkla değiştirebilirsiniz.

genelde ekranlar birbirine uyuyor pin sayısına göre doğru ürünü çıkma olarak bulabilirsniz.

Geçen benim bilgisayar bozuldu parçaladım ekranı 70 tl ye sattım:D

Birinin işi görülsün diye

Geri