Laptop Ekran Kararması Sorunu (Yardım)

Kodla Büyü

mgüneş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba değerli arkadaşlar.

2-3 gündür laptop açılınca 1-2sn içinde ekran kararıyor ama çalışıyor. Ekrana fener tuttum işlem yapabiliyorum, donma vs yok yani.
-Laptopu vga ile harici monitöre bağladım, her ikisine de görüntü geldi ama laptop 1-2sn sonra yine karardı. Harici monitörde sorun yok (şuan o şekilde yazıyorum :) )
- HDMI ile tv ye bağladım monitöre bağladığım ki gibi oldu.
-Sistem geri yükleme yaptım, 1-2sn sonra yine karardı.
-FN ve ekran parlaklığı(F7) tuşuna basıyorum değişiklik yok
-Bataryayı söktüm taktım yine aynı
-Menteşelerde mi ki dedim yavaş yavaş ekranı açıyorum maalesef sonuç alamadım.

Karşılaşan var mı ne yapabilirim...

Lattobu küstürmüşsünüz hocam :) Malesef bende cevap yok. Umarım tecrübeli bir arkadaş görecektirm mesajınızı.
Takip...

Bilgisayarı kapatıp, yeniden açın. BIOS'a girin. Eğer yine ekran kararırsa bu probleminizin donanımsal olduğunu gösterir. Garantisi varsa servise gönderin, yoksa iyi bir dizüstü bilgisayar servisine gönderin.
BIOS'a girdiğinizde kararmazsa, büyük ihtimal sorununuz ekran kartınızın sürücülerindendir. Eğer sorun olmayacaksa temiz bir format atıp, internetten ekran kartınızın son sürücülerini indirip, kurarsanız iyi olur.

lcd ekranların kenarlarında aydınlatma barları oluyor, yazılımsal değilse sorunu donanımda arayın

Ekran inverter denilen Bi parça var hocam büyük ihtimal o arızalanmış. Bende de Toshiba var ikisi bir arada dokunmatik aynı sorun var yaptıracak yer bulamadım TV ile kullanıyorum

Bilgisayarı kapatıp, yeniden açın. BIOS'a girin. Eğer yine ekran kararırsa bu probleminizin donanımsal olduğunu gösterir. Garantisi varsa servise gönderin, yoksa iyi bir dizüstü bilgisayar servisine gönderin.
BIOS'a girdiğinizde kararmazsa, büyük ihtimal sorununuz ekran kartınızın sürücülerindendir. Eğer sorun olmayacaksa temiz bir format atıp, internetten ekran kartınızın son sürücülerini indirip, kurarsanız iyi olur.

Biosda da karardı hocam

Teşekkürler hocalarım. İnverter veya florasan dediler. Tamirciye götürcem artık

LCD ekran kenarlarında yer alan florasan lambalar var, büyük ihtimalle arızalıdır. Değiştirmesi çok zor değil. Eğer garantisi varsa kesinlikle servise gönderin. Garantisi yoksa elinizden geliyorsa sizde değiştirebilirsiniz. İnternetden fiyatlara bakın, üstüne 50-100 arası işçilik alabilirler.

LCD ekran kenarlarında yer alan florasan lambalar var, büyük ihtimalle arızalıdır. Değiştirmesi çok zor değil. Eğer garantisi varsa kesinlikle servise gönderin. Garantisi yoksa elinizden geliyorsa sizde değiştirebilirsiniz. İnternetden fiyatlara bakın, üstüne 50-100 arası işçilik alabilirler.

Garantisi yok hocam. Bi yere sordum 100 TL civarı tutar ama floresan bulmamız lazım dedi

Geri