Laptop önerisi için bakabilir misiniz ?

Kodla Büyü

gül1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar, yeğenim üniversiteye başladı. Matematik bölümü öğrencisi ancak programlama dersleri de olacak. Bir cihaza ihtiyacı var. Fiyat olarak çok açılamayacaklar.

Bu kapsamda araştırma yapmış bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bir de şunu düşündüm acaba muhteşem cuma vb. İndirim zamanlarını mi beklese acaba ? Zaten şuan uzaktan eğitim alıyor. Yoksa dövizdeki artıştan dolayı bu bekleme anlamsız mi olur ?

bu gece yarısı amazon indirimi başlıyor onu takip edebilirsiniz

Ryzen 3 veya 5 işlemci, 8gb ram, 240 SSD, paylaşımlı ekran kartı yeterli olur.

5,6 binden aşağı zor biraz en az 8 GB ram, i3 muadili veya üzeri işlemci, hd ekran, ssd şart.

Ryzen 3 veya 5 işlemci, 8gb ram, 240 SSD, paylaşımlı ekran kartı yeterli olur.

indirim beklemeye gerek yok döviz böyleyken. 15 gün önce 4300e aldığım laptop şuan 6000e bulunamıyor bile.
hocamın yazdığı özellikler gayet iyi, ben f/p açısından amd işlemcili modelleri özellikle tavsiye ederim.

Hocam yorumlar için teşekkürler hepinize bakıyorum dediğiniz özelliklere göre.

Hocam en aşağısı 5500tl bunlar anakarta yapışık ssdli cücük gibi civciv çıkartan makineler.Monster mağazasına gidip 7 bine gtx ekran kartlı, 10 nesil, 64gb ram takılabilen, 2 ssd takılabilen notebook almak lazım bence.

Arkadaşlar, yeğenim üniversiteye başladı. Matematik bölümü öğrencisi ancak programlama dersleri de olacak. Bir cihaza ihtiyacı var. Fiyat olarak çok açılamayacaklar.

Bu kapsamda araştırma yapmış bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bir de şunu düşündüm acaba muhteşem cuma vb. İndirim zamanlarını mi beklese acaba ? Zaten şuan uzaktan eğitim alıyor. Yoksa dövizdeki artıştan dolayı bu bekleme anlamsız mi olur ?
hocam şimdi araştırma yaptım alınabilecek iyi sayılır özellikte fiyatıda şu anlık uygun bu ürün var değerlendirebilirsiniz.
https://www.hepsiburada.com/dell-vo...5490emea-u-p-HBV00000Y08NK?magaza=Hepsiburada

https://www.hepsiburada.com/acer-aspire-3-a315-57g-intel-core-i7-1065g7-8gb-512gb-ssd-mx330-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nx-hzrey-006-p-HBV00000X7ZR5?magaza=BOZDAN Teknoloji

MSİ markasında bende kullandım hiç pişmanlık yapmaz çok sağlam çok hızlı uyumlu donanımlar yapıyorlar üst özelliklerde olupta birbiriyle uyumlu parçalar takmadıkları için hızından faydalanamadığım laptoplarda kullandığım için bunu söyleyebilirim.
https://www.hepsiburada.com/msi-gf6...nabilir-bilgisayar-p-HBV00000VPSTO?magaza=BCS

buda sizi yarı yolda bırakmaz:
https://www.hepsiburada.com/asus-x5...ir-bilgisayar-p-HBV00000WH6FJ?magaza=Bisistem

benim fikrimi sorarsanız asus-msi-acer-dell ama hepside güzel asus özellik olarak çok ilerde diğerlerinden msi çok sağlam dayanıklı uyumlu hızlı acer de ona yakın , dell zaten dünya markası o da iyi . hoşunuza gitmesine bakın artık özellikleri birbirlerine çok yakın asus hariç.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ayrıca indirim falan beklemeyin bu saatten sonra inmez daha da yükselmeye devam edecek piyasada stoklar çok azaldı yenileride maliyet ulaşım kargo vs masraflardan dolayı zaten daha pahalı olacak.

şuan alınmaz
temiz bulabirseniz
core 2 duo 3gb drr3 1500tl civarı 2.el cihaz alın 128 sdd takın canavar olur.

1 ay önce 3 bin olan bilgisayar şimdi 7 bini zorluyor bence fiyatlar çok şişti idare edebilirse beklese daha iyi olur.
Fiyat artış grafiğine bakın.
Bu resmen insafsızlıktır, korona çıktığı günlerde maskeler nasıl fahiş fiyatlara satıldıysa şuan aynısı bilgisayar ve tabletlerde yapılıyor.

Son düzenleme:
1 ay önce 3 bin olan bilgisayar şimdi 7 bini zorluyor bence fiyatlar çok şişti idare edebilirse beklese daha iyi olur.
Fiyat artış grafiğine bakın.
Bu resmen insafsızlıktır, korona çıktığı günlerde maskeler nasıl fahiş fiyatlara satıldıysa şuan aynısı bilgisayar ve tabletlerde yapılıyor.
Çok haklısınız insafsizlik gerçekten.
Hocalarimin gönderdiği cihazlara bakıyorum.
Aslında alsınlar diye düşünüyorum biran önce düşmez gibi fiyatlar. Döviz aldı gidiyor, okullar uzaktan devam ediyor bir şekilde.
Bekletsem iyice artar onlarıda bu fiyatlar bile zorlayabilir şuan.

şuan alınmaz
temiz bulabirseniz
core 2 duo 3gb drr3 1500tl civarı 2.el cihaz alın 128 sdd takın canavar olur.
Hocam ikinci el olmasın diye düşünüyorum garantisi falan olsun yeni başlıyor zaten üniversiteye olabildiğince uzun süre sorunsuz kullansın bari.

Notebookda olay şudur.Ssd anakarta tümleşik olmayacak.32 GB ram desteği ve 2 tane hdd yuvası olacak.Ekram kartı da GTX olursa en az 10 sene notebook derdin olmaz.

Geri